Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy ilyen dolgot...

Hogy lehet egy ilyen dolgot elengedni? Egy életre megnyomorított

Figyelt kérdés
A szüleim gyerekkoromban bántalmaztak, már azóta elválltak, azóta apa máshogy bánik a többi velünk élő testvéremmel, én pedig néha felhozom hogy velem máshogy bánt volna ugyanezért, de ő azt hajtogatja hogy engedjem el a múltat, de aznem a múlt, ez az életem, szerinte csak bűntudatot akarok benne kelteni azt mondja sose fog sikerülni, és
2019. nov. 3. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem szabad a múltban élni. Csak a bajt hozza az emberre. A mi lett volna ha... kezdetű mondatok teljesen fölöslegesek, csak a saját életedet keseríted meg.
2019. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Megértelek. Nekem a szüleim az unokájukkal viselkednek teljesen másképp (testvérem gyerekével). Engem a mai napig csak bántani tudnak, folyamatosan cseszegetnek majd' 30 éves létemre is, az unoka meg a minden, velük él, tehát szinte a pótszülei az unokának, de az elkényeztetett kölyökhöz szólni nem szabad, még akkor sem, ha épp rúgdalja az embert, mindenre mosolyogni kell neki. Ezerszer rúg belém bármelyikük, mint hogy a neveletlen gyerekre rászóljon néha.

Nagyon nehéz ezzel, én ritkán járok, akkor is előre felkészítem magam a rosszra, amiket kapni fogok. Kevés dologról számolok be, egyre kevesebbről, mert mindenért az osztást kapom. Így egy részét ki tudom védeni. Ja és elég hamar elköltöztem, az sokat segített.

2019. nov. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit ehhez, hogy jártam pszichológushoz a lelki bántalmazás miatt (fizikai tüneteim lettek). Ő magyarázta el, hogy felesleges a szüleimnek folyton szemrehányásokat tennem, mert változni, belátni semmit sem fognak. Csak a felesleges vitát gerjesztem a szemrehányásokkal, semmi mást. Elérni nem fogok semmit. Ha változni akarnának, már változtak volna maguktól. Én meg nem leszek elég ahhoz, hogy akaratán kívül megváltoztassak egy embert.
2019. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
81%

Az elengedés bitang nehéz lehet, szerintem (ha megteheted) keress egy pszichológust vagy egy coachot. Ez nem szégyen, sajnos nagyon beleragadhat az ember ebbe a dologba.

Esetleg, ha megteheted, és úgy érzed, jobb úgy, lazítsd a kapcsolatod apáddal, vagy akár szakítsd is meg, hogy legyen távolságod tőle, mert az is segíthet ilyen esetben abban, hogy egyenesbe kerülj.


"szerinte csak bűntudatot akarok benne kelteni azt mondja sose fog sikerülni"

Azt gondolom, ő is érzi, hogy sáros, de kényelmetlen ezzel szembenéznie. Lehet, hogy lelkiismeret-furdalása van, és szégyelli, ezért hárít folyton. Szóval simán előfordulhat, hogy neki magának is nagy problémája van ezzel, és nem tudja az érzelmeit kezelni, nem akarja, hogy lásd rajta, hogy gyenge és szégyelli.

Persze, az is lehet, hogy tényleg nem érdekli. Te ismered őt.

2019. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

A múltat nem lehet elengedni, sem azon túllépni a trauma feldolgozása, megggyászolása nélkül. Aki mást mod, az hazudik, és csak a fájdalmakat söpri a szőnyeg alá. Attól, mert nem látszanak, azért még ott vannak és csak gyűlnek, gyűlnek ... aztán telnek az évek és jönnek a rejtélyes betegségek, amikről a legjobb pszichiáter is csak sokára jön rá, hogy valami gyerekkori szemét felszínre jutott roncsai, isten tudja, milyen ebetgség formájában.


Agresszorral nem szabad vitatkozni. Ő tagadja a múltat, tagadja a bántalmazást, mert ha elfogadná, akkor azzal kéne szembenéznie, hogy agresszor és ott a bűntudat és a felelősség. Tehát a számára az a legkényelmesebb, hogy tagad és mindent áthárít rád.


A megoldás: pszichiáter, traumafeldolgozás, gyász (nem lesz könnyű, de muszáj), és az agresszortól való minél messzebb költözés. Jó, ha addig van melletted egy érzelmi támasz. Bárki, de erős legyen és stabil!


Sok sikert!


Egy valahai sorstársad

2019. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos hogy kel pszichiáter és gyógyszer, van pszichiáter aki pszichoterapeuta is (pszichoterapeuta pszichológus is lehet) szerintem ilyen szakembert érdemes keresni. Sajnos ezt érdemes meggyászolni a továbblépéshez, hiába hozod fel nekik, nem látnak be semmit, a belátással se oldódna meg teljesen a dolog. "Jajj, első gyerek voltál, tapasztalatom nem volt, sokat hibáztam" stb. Bár bocsánatkérés biztosan tudna segíteni.
2019. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Majd visszaadhatod nekik ezt a kedvességet, ha ők lesznek rád szorulva öregkorukban.
2019. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el egy pszichológushoz - nem azért, mert veled van baj, de apádtól hiába várod, hogy bocsánatot kérjen, hogy meg tudj bocsátani. És addig nem tudsz továbblépni. Ott majd jól kisírod magad, meggyászolod a gyerekkorod, aminek másnak kellett volna lennie, elpüfölsz egy párnát helyette, és hidd el, máris könnyebb lesz. Sztk is lehet ám járni, háziorvosi beutalóval. Sokkal egészségesebb, mintha mindenféle pszichoszomatikus izéid lesznek majd, hogy felhívd magadra a figyelmet.
2019. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!