Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám sehová nem akar elenged...

Apukám sehová nem akar elengedni ha ő nincs ott?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok eddig szinte sehová nem akartam elmenni mindig csak falun belül voltam akkor is kutyát sétáltatni.

Ikertesómmal együtt szoktunk mindenhová menni.

Megegyeztünk apukámmal, hogy vásárolok magamnak egy kutyát akit tudok magammal vinni ha megyek valahová, kutyasuli stb.. Végül nem vásároltam mert nem akartam még most 100ezreket kiadni egy törzskönyves kutyáért ezért örökbe fogadtam egy kölyköt.


A kölyök vizsla keverék, szeretném vinni kutyasuliba de nem engedi mert, hogy itthon is megtudom neki tanítani oké ezt nagyjából elfogadtam de azért elviszem majd ha 18 éves leszek ami decemberben lesz.


Tesómnak van egy törpe tacsija ő hozná a tacsit én a kölyköt és felmennénk Városba ahová suli miatt naponta vagyunk... És találkoznánk 2 barátnőnkel és az ő kutyáikkal akik kölykök és így szocializálódna az én kutyám is.



Felengedne de nem vonattal mert mi van akkor ha valaki megijed a kölyök kutyámtól és akkor leszállitanak ezért kocsival akár felvinni és majd ő megvár minket ami kb reggel 8-tól tartana 14-15 óráig ezzel sem lenne nagyon bajom de mivel ő éjszakás műszakban van így fáradt és én nem akarom, hogy miattunk szaladgáljon fáradtan ha aludnia kellene.


1 év múlva Pesten leszünk tovább tanulás miatt és akkor oda is majd felvisz vagy esetleg oda költözik ő is?

Mondtam neki, hogy így soha nem fogjuk megtanulni, hogyan kell közlekedni, hogyan vigyázzunk magunkra stb...


Amúgy meg kutya nélkül is hezitál felengedni.


Én szeretném a kutyám még kölyök hozzá szoktatni a városhoz, emberekhez, vonathoz de így nem fog menni.


Már többször akartunk így felmenni eddig egyszer sem sikerült mert nem enged csak ha ő elvisz de azt mindig vissza utasítottuk.


Hiába szoktam neki azt is mondani, hogy barátnőm egy németjuhásszal jön őt is fel engedik buszra meg valaki folyamatosan hozza busszal a cane corso kutyáját.


Azért is most szeretnék felmenni mert még nincs suli nincs nagy tömeg a vonaton így azzal sem lenne probléma, hogy valaki félne tőle.


Eddig nem nagyon voltak barátaim akikkel találkoztam volna az volt a bajuk, hogy nem barátkozom és most vannak és nem engednek el.


Hogyan győzem meg? Mit mondhatnák még neki?

Anyukám felengedne de apa dönt..


2019. aug. 28. 11:11
 1/6 anonim válasza:
16%
Semmi baj. Csak félt, nemsokára nem fog. Vagy mondd meg anyukádnak hogy beszéljen apuddal, úgyse vagy már kisgyerek.
2019. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Azért 17 évesen már nem kellene ennyire vitrinben tartania.Anyukád nem tudja meggyőzni?
2019. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Lol, azt hittem valami drogos partira nem akar elengedni.

Kutyás programokra miért ne mehetnél el 17 évesen? Miben változik, ha 18 leszel pár hónap múlva?

Én beszélnék vele, hogy lassan felnőtt vagy, semmi nem indokolja, hogy ilyen szigorúan fogjon. Én 12 éves korom óta egyedül tömegkozlekedem. Mi baj történne, főleg nappal? Nem értem tényleg.

Anyukád meg tök jó fej, hogy lapít és nem szól bele.

2019. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 év múlva elköltöztök tovabb tanulni, viszitek magatokkal a kutyákat, vagy otthon maradnak szüleiteknél?


Távolsági autóbuszon közlekednétek a másik városba? Csak mert azon meg van szabva hogy hány kutyát lehet egyszerre vinni.

2019. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Ma ismét próbáltam anyával beszélni erre most azt mondja de hát nem jó nektek itthon? Aztán elkezdted terelni a témát.

Az egyik lánynak lesz a szülinapja is pont mikor felmennénk és örülne a kutyáinknak is mert szereti őket.


Ha elköltözünk egyértelműen visszük a kutyákat is ezért lenne most fontos, hogy szokják még kölyökként a városi életet.


Azt is megérteném ha azért nem engedik meg mert nekik kell fizetni ezt is meg mindent de nem saját pénzünkből fizetünk mindent nekik, oltás okát, ivartalanítást prémium tápot és a kutyasulit is mi fizetnénk.


Nekik már azzal is bajuk van ha kutyasétáltatásnál este 7-ig tovább vagyunk a faluban.

2019. aug. 28. 14:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként vonattal mennénk már utánna néztünk a szabályzatnak is. Jól nevelt kutyák utazás alatt alszanak így azzal nem lenne gond, hogy nem bírnak magukkal.
2019. aug. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!