Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anyám ne...

Mit tegyek hogy anyám ne telepedjen ennyire rám?

Figyelt kérdés
Felnőttem, a párommal élek más városban, elkezdtem a saját életemet. Nekem korábban nagyon jó kapcsolatom volt anyukámmal, de kezd sok lenni. Felnőtt létemre lelkiismeretfurdalást akar bennem kelteni, amiért nem járok haza minden hétvégén, a múltkor addig fajult a dolog, hogy a párommal kettesben mentünk wellness hétvégére, és megkérdezte nem látogathatnának ott meg minket, mert akkor azon a hétvégén nem tudunk találkozni. Naponta hívogat és minden lépésemről tudni akar. Nekem ez már sok ennyi idősen, mintha sose akarna elengedni. De nem szeretném, ha teljesen megszakadna a kapcsolat, de ezt már nem bírom.

#anya-lánya kapcsolat #rátelepedő szülő #nem tud elengedni
2019. okt. 17. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Konfliktus nélkül nem fog menni. Kezdd el nem felvenni a telefont, ha hívogat. Szerencsés helyzetben vagy, hogy nem tud átrohanni, ha nem veszed fel a telefont. A faggatózására meg mondj nemet.
2019. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Beszéld mega pároddal, mi az a kapcsolattartási gyakoriság, ami nektek még belefér. Után pedig ezt kedvesen, de határozpttan közöld az anyukáddal. Sokat segít, ha adsz neki valami biztos menetrendet. Pl. Minden hónap harmadik hétvégéjét ott töltitek, és heti 2x felhívod telefonon.

Vagy minden második hétvégén találkoztok, egyik szombeton ti hívjátok meg őt, két hét múlva ti mentek oda ebédelni. A találkozós héten egyszer, amásik héten meg kétszer felhívod.

Az hogy az életedről mit mondasz el, az a te dolgod. Ő kérdez, te meg válaszolsz, ha akarsz. Vagy kitérsz a kérdés elől, ha kell, megmondod, hogy erről nem szeretnél beszélgetni. Vagy ezt már eldöntötted, érted, hogy a Mama másképp gondolja. Majd megfontolod, amit mondott.

2019. okt. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Anyukád kivel él, apukáddal vagy másvalakivel? Ha nem egyedül, az illető családtaggal is beszélhetsz, hogy próbálja meggyőzni őt: csináljon programokat, vagy foglalja el magát, ha egyedül van, ismerkedjen.
2019. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős a szitu.Anyukám a tesómmal csinálja ezt évek óta,ahogy apukám meghalt.

Minden este odamegy hozzuk,ott alszik,mert nem szeret egyedül lenni.Ha szólnak valamit,meg van sértődve.

Szerintem mond meg szépen,de határozottan,hogy kinőttől a szoknyája mellől és van saját életed.

2019. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ! Harmadik: apukámmal él, viszont vele nincs jó kapcsolatom, és ő lehet is az oka, hogy ennyire rám van telepedve. Egyáltalán nem foglalkozik anyukámmal, nagyon magának való. Talán nagyban közrejátszik a helyzetben, és nagyon sajnálom anyukámat, de attól még nekem saját életem van.
2019. okt. 17. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Akkor se Téged terheljen a párkapcsolati problémájával, mert az nem a te dolgod, hogy hogy funkcionálnak párként, hanem az övék.
2019. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Valamennyire ismerős a helyzet. Édesanyám az elhalálozása pillanatáig A SZÓ LEGSZOROSABB ÉRTELMÉBEN BELŐLEM NYERTE AZ ÉLETHEZ SZÜKSÉGES ENERGIÁT!


Sajnos már nincs az Élők Sorában. Eltávozott az Örök Hazába.(Leginkább a válását apámtól, azt bánta meg leginkább. Több évtizednyi haragtartás után újra házasodtak volna...)


Én a haldoklásának ideje alatt egyben Súlyos Teherként is éltem meg a nagyon erős ragaszkodását, de Végtelen Öröm is volt, hogy ennyire Kitüntet a Bizalmával.


Ui: majd anyukád halálának közeledtével, illetve a halála beállta után fogod levonni a következtetéseket, hogy mulasztottál-e Vele szemben valamit vagy sem? (Ezt előre nem tudhatja senki, én sem vagyok jós.)

2019. okt. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is lehet tudni, hogy mulaszt az ember, vagy sem. Ennyi ítélőképessége azért van egy felnőtt embernek. Nekünk a nagyszülőnk erős energiavámpír volt, mindent kikövetelt, és meg is kapott tőlünk, mindenből a legjobbat, ételből övé volt a java, nem a miénk, tárgyakból a legjobb - úgy viselkedtünk vele, hogy a halála után ne legyen okunk lelkifurdalásra. Nincs is lelkifurdalásunk, mióta elment - de nem idealizáljuk, mert racionálisan nézve a vérünket szívta. Sokkal jobb az életünk, mióta ő nincs. Az ő döntése volt, hogy a vérünket szívja, miért kellene nekünk lelkifurdalást éreznünk az ő jellemhibája miatt?
2020. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!