Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok, hogy jogos...

Mit gondoltok, hogy jogos ajándékozni unokáknak?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim pénzt szeretnének adni az unokáknak, 3an vagyunk. Gondolták, hogy minden unoka egyforma összeget kap, de nagynéném beszólt, hogy akkor a mi családunk(ahol két gyerek/unoka van) kétszer annyit kap, mint az övék(ahol egy unoka/gyerekvan)


Mit gondoltok erről?


Mind felnőttek vagyunk unokák, hasonló korúak. Kapjunk mi fejenként kevesebbet, mert tesók vagyunk? Nekem attól nem lesz több, ha a tesóm is kap, ahogy sosem volt..


Vagy úgy van rendben, ha a szüleink elosztják annyi gyerek közt, amennyiük van, aztán amelyik unokának több jut, mert nincs tesója, az úgy jobb?


Nálatok hogy van? Érveket szeretnék kérni, hogy melyik miért fairebb!


2019. dec. 15. 15:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A pénzt az unoka kapja, es akkor mindenkinek ugyanannyi jár.

Nem a szülő kapja, így nagynénéd le kell állítani.

2019. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

A nagynénéd egy s..gfej!

Unokánként azonos összeg az igazságos, de ha neki ez valamiért nem tetszik, gyártson le még vagy 5 gyereket az Isten barma!

2019. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

A nagynénédnek semmi köze ahhoz, hogy a nagyszülök kinek mennyi pénzt adnak. Akkor sem szóhatnak, ha nektek többször annyit adnának, mint a másik unokának, vagy akár neki semmit sem - ugyanis a nagyszülök pénze és a nagyszülök döntése.


Emellett az ajándékba kapott pénzt nem a családoknak adják, hanem az unokáknak, és ezért is az a jogos, hogy minden unoka ugyanannyit kap.

2019. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Ez az unokák ajándéka, ráadásul ezek szerint felnőttek, személyre szól.

Nagynénéd akkor oszthatná ezt, ha a nagyszülők nekik, szülőknek szánnák a pénzt. (Mifelénk ezt szarevőnek hívják.)

2019. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

A nagynénéd idióta.

Mellesleg csináljon még egy pár gyereket, ha annyira kell neki a pénz.

2019. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

Akár pénz, akár tárgy vagy bármi az érték legyen egyforma. Mivel minden unokának pénzt szánnak a nagyszülők így minden unoka kapja ugyan azt a pénzt pl.: unokánként 10 ezer ft, teljesen mindegy hogy melyik melyik család, hány testvér minden unoka egy tízes és kész, akkor is ha ti hárman vagytok de a nagynénédnél csak egy gyerek van ő neki is 10 ezer jár, nem több nem kevesebb ahogy nektek sem.

Teljesen egyszerűen érthető a dolog, nem értem hogy a nagynénéd ezt az egyszerű dolgot miért nem képes megérteni.

2019. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Hatszoros nagymama vagyok, nem pénzt adok, hanem ajándékot (játékot, ruhafélét, élményt koruknak megfelelően). Az unokák nagyon hasonló értékben kapnak, a gyerekeimnél sem tettem különbséget soha, hiszen egyforma hőfokon szeretem őket.

Ami a nagynénédet illeti, nagyon irigy természetű lehet! Ha a szülők egy gyereket vállalnak, az az ő dolguk, a gyerek pontosan 2x annyit kap, mint a két gyermekes. De ez a kitétel a nagyszülőre nem vonatkozik, ő egyformán adjon az unokáknak!

Mellesleg morbid, de ide tartozik: a majdani hagyatékból is többet kap az egy-gyerekes, mint ahol két vagy több gyereket nevelnek??? A nagynénéd elgondolkozhatna...

2019. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Az a tisztességes, hogy egyformán kaptok! A nagynénéd hülyeségeket beszél!
2019. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
6%
Véleményem szerint úgy szép ha minden gyerek egyformán kap. De! Ez mellett az sem szabad elfelejteni hogy nincs 2 egyforma gyerek 2 egyforma élethelyzet. ha pl. Te külön koltozol és veszek neked ajándékba egy szükséges nagyobb érzékű tárgyat karácsonyra pl. Mosógépet mert tudom hogy ennelkul haza kellene hordanod a ruhát tehát szükséged van rá, de nincs annyi pénzem hogy ezt az összeget a többi unokáknak is odaadjam akkor is megveszem és a többiek meg megkapják a szokásos összeget, és majd ha egy másik unokámnak kell nagyobb összegű segítség o fog kapni. A te esetedben is így tennék, ha a nagynénéd gyereke pl. Lakásra gyűjtene lehet többet kapna, aztán majd ha te gyűjtesz akkor neked is segítenek erőmhoz mérten. De ha ilyen nem áll fent ahogy az elején is említettem igyekeznek minden gyereknek egyformán adni. Ellenben a te részedrol meg nem erőltetnrm a témát, a nagyidnak szíve joga neked 200 Ft ot adni a másik unokáknak meg 20 000et kivel az o pénze így az o döntése az meg senkitől sem elvárható hogy vegyen ajándékot.
2019. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kicsit nagyobb összegről van szó, mint tízezer, ezért győzködi a nagyszüleinket, hogy ne unokáknak ajándékozzon már, mert akkor az ő gyerekéte kevesebb jut, mint a mi családunk gyerekeire összesen, és nehogy már több pénzt kapjunk csak azért, mert az én anyám kettőt szült. Azt is hozzátette, hogy abból a vagyonból ajándékoznak az unokáknak, amit amúgy ő is örökölne, így az ő és a gyermeke pénze megy ránk. Ügyvédnél is volt, aki szerint ez támadható utólag és visszaperelheti a nekünk ajándékozott pénzt, ezért mi is fogadtunk ügyvédet, aki ezen röhögött, hogy hajrá.


Valahol látok benne igazságot, de nem egy család vagyunk már, hanem felnőtt emberek(nekem pl saját családom van)valahol meg elítélem a dolgot.


Azt tudni kell, hogy az én anyámhoz képest a nagynéném többet segít a szüleinek jóval, ezért is zavarja a dolog ennyire

2019. dec. 15. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!