Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok, hogy jogos...

Mit gondoltok, hogy jogos ajándékozni unokáknak?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim pénzt szeretnének adni az unokáknak, 3an vagyunk. Gondolták, hogy minden unoka egyforma összeget kap, de nagynéném beszólt, hogy akkor a mi családunk(ahol két gyerek/unoka van) kétszer annyit kap, mint az övék(ahol egy unoka/gyerekvan)


Mit gondoltok erről?


Mind felnőttek vagyunk unokák, hasonló korúak. Kapjunk mi fejenként kevesebbet, mert tesók vagyunk? Nekem attól nem lesz több, ha a tesóm is kap, ahogy sosem volt..


Vagy úgy van rendben, ha a szüleink elosztják annyi gyerek közt, amennyiük van, aztán amelyik unokának több jut, mert nincs tesója, az úgy jobb?


Nálatok hogy van? Érveket szeretnék kérni, hogy melyik miért fairebb!


2019. dec. 15. 15:57
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kicsit nagyobb összegről van szó, mint tízezer, ezért győzködi a nagyszüleinket, hogy ne unokáknak ajándékozzon már, mert akkor az ő gyerekéte kevesebb jut, mint a mi családunk gyerekeire összesen, és nehogy már több pénzt kapjunk csak azért, mert az én anyám kettőt szült. Azt is hozzátette, hogy abból a vagyonból ajándékoznak az unokáknak, amit amúgy ő is örökölne, így az ő és a gyermeke pénze megy ránk. Ügyvédnél is volt, aki szerint ez támadható utólag és visszaperelheti a nekünk ajándékozott pénzt, ezért mi is fogadtunk ügyvédet, aki ezen röhögött, hogy hajrá.


Valahol látok benne igazságot, de nem egy család vagyunk már, hanem felnőtt emberek(nekem pl saját családom van)valahol meg elítélem a dolgot.


Azt tudni kell, hogy az én anyámhoz képest a nagynéném többet segít a szüleinek jóval, ezért is zavarja a dolog ennyire, amit megértek szintén, engem is zavarna, ha a tesóm családjába több pénzt adnának, mikor kidolgozom a belem, de nem hiszem, hogy pénzzel kéne honorálni azt, hogy segíti a saját szüleit, hiszen nem alkalmazott, elvileg mindenki a szíve és lehetőségei szerint kéne, hogy segítse a szüleit, nem? De oké, frusztráló, engem is zavarna, ha a tesóm nem pelenkázna, csak én.


Nem tudom, olyan fene nehéz helyzet.

2019. dec. 15. 17:02
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is egyformán illik adni az unokádnak.

Nagynénédnek meg megmondhatnád, hogy ha azt akarja, hogy a gyereke jó anyagi körülmények között legyen, akkor menjen és ő maga keressen sok pénzt, ne mások ajándékaira alapozzon!

2019. dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Ezzel az élethelyzetes dologgal nem értek egyet, nem lehet mérlegelni.


Uncsitesóm pl rászorulna, mert külföldön él, 5 lakótàrsa van, második diplomát csinálja, mellette kávézóban heti 12 órát dolgozik, nincs rendes munkája, tartalékot él fel mióta, minimumon tengődik, de van még pármilliója.


Öcsém most adja el a lakását(amit anyától kaptunk), hogy kertesházat vegyen olyan helyen, ahova érdemes gyereket szülni, családot alapítani, mert jó sulik vannak.


Én egy sérült gyereket nevelek egyedül és az anyámmal élek(én is házat szerettem volna, de nem futotta rá) van spórolt pénzem, de egy részét feléltem, mert nem fogadja egy intézmény sem a gyermekem napi 3 óránál többre, már ennyire sem, most váltok ovit, mert nagyon csúnyán bántak vele.


Ki a csuda mérlegelhetne? Ezt szerintem nem szabad, egyikünk élete sem ér többet a másikénál, szerintem mindannyiunknak egyformán járna, és a saját életéből abból hozza ki a legtöbbet. Uncsitesóm sem érdemel kevesebbet, mert nincs beteg gyereke, vagy mert annakidején nem lakást vett hitelre(mintmi), hanem kiment belőle külföldre.


Másrészt meg öcsém problémákkal küzd, ezért nem járhatta ki a középsulit, nekem évekig pszichiáterhez kellett járnom, mert a szüleink pocsék szülők voltak és kicsit összeroppantam, az uncsitesóm családja pedig stabil, sosem verték vagy alázták, ezért tart ott(részbrn) ahol.


Szóval a hasonlítsunk ki a rászorulóbb szerintem nem fair, senki sincs olyan helyzetben, hogy ezt eldönthesse, kinek a gondjaival szimpatizál leginkább, hogy az uncsitesóm mosógépet kapjon e vagy én gyerekem fejlesztést, vagy a tesóm leendő gyerekei járhassanak jobb iskolába..

2019. dec. 15. 17:14
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

A nagynénéd igazi se..fej.Képes volt azért ügyvédhez fordulni, hogy a nagyszülő még életében kire vagy mire költi a pénzét? Nem csoda, hogy a ti ügyvédetek röhögött rajta. Amíg él a nagyszülő, azt csinál a pénzével, amit akar. Ha akarja, nekiadhatja a szomszédnak is. Ehhez pedig senkinek, de senkinek semmi köze.

Szerintem is egyenlő mértékben kellene adni az unokáknak.

2019. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédes választ követően senkinek nem adnék semmit! Még meg sem halltam de a gyerekeim már ügyvéddel ölik egymást a reménybeli örökségért? Szégyen :(
2019. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Anyám azért fogadott ügyvédet nehogy az legyen, hogy 10 év múlva beperelnek minket x millió forintra.
2019. dec. 15. 17:34
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Tök mindegy, hogy jelenleg melyik gyereke pelenkázza a nagyit, mert nem a gyerekeinek ad, hanem az unokáinak.

Azok meg egyformák számára, még ha fejenként 10milliót is ad nekik, mert jogában áll, ez az ő pénze.

Ha a nagynénédnek az böki a csőrét, hogy az anyád nem vesz részt a mama ápolásában, akkor kössön a mamával szerződést és akkor az összes örökség - a kötelesrész kivételével - az övé lesz.

De gondolom, ezt nem fogod neki felvetni!:)

2019. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező! Túlzottan lelkedre veszed a szituációt.

Amit leírtál, abból nem az unokatesód helyzetét érzem legrosszabbnak.

A nagynénéd próbálkozik, jó magyar szokás szerint, ne hagyjátok rá.

Az, hogy többet segít a szüleinek, ez igen dícséretes. Üljetek le és beszéljétek meg, hogy ha ti nem tudtok fizikailag annyit segíteni, anyagilag hogy kompenzáljatok.

Nem az a megoldás, hogy a nagynénéd eldönti mi jár, mi nem.

2019. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%
Itt nem örökségről van szó, hanem ajándékról. Szörnyű, ha valaki a szülei életében már arra apellál, hogy mi fog neki jutni, főleg, hogy jelen esetben egyáltalán nem a kisemmizés a cél!
2019. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%
A nagyszülő majd eldönti, hogy ajándékoz, ebbe senki nem szólhat bele. Ha egyformán akar adni, akkor egyformán ad, ha máshogy tetszik neki, akkor máshogy ad.
2019. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!