Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti szoktatok veszekedni a...

Ti szoktatok veszekedni a rokoni családdal karácsonykor?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 19:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
Olvasva a válaszokat nem csodálkozom, hogy mi megy itt állandóan... Ennyi gyűlölködő embert :(
2019. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%
Miért kéne veszekedni? Nem értem.
2019. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
48%
Sajna nem,pont leszárnak, 7 éve nem is láttam az unokatesóm, pedig mi semmit sem tettünk. :( 3 utcányira laknak, 3 éve mindig kerestem őket,de nem válaszolnak.
2019. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
37%

Nem, bár mikor együtt éltünk akkor volt veszekedés.

Tavaly karácsony volt a kivétel mikor a sógorommal aki nem kicsit alkohol befolyáltság alatt volt és a gyerekembe kötött bele aki csak 2 éves volt, vesztem össze nagyon.

De férjemmel már megfigyeltem minden évben összeveszünk de nem karácsonykor hanem előtte pár héttel, fogalmam sincs miért.

2019. dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Már megvolt, és még nincs vége. Igaz én csak hallgatom a többieket, de már azt is marhára unom. Egész évben megy itthon valami szãr, de karácsonyra tízszer nagyobb fokozatra kapcsolnak.
2019. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
36%
Csak azt. Kb 16 éves koromig tűrtem némán, hogy anyám úgy beszél velem ilyenkor (is), mimt egy utolsó senkiházival. Azóta már egyszerűen nem bírom csak úgy elviselni kukán, de ez persze csak olaj a tűzre. Ja meg a kedvencem, hogy mindenki a háta mögött szidja a másikat, de a szemébe jópofizik :D meg amíg gyerek voltam, sok volt a feszültség amiatt is, hogy tesómék, nagymamámék és nagybátyámék egymást túllicitálva vették nekem a méregdrága ajándékokat, de a szüleim nem tudtak ilyen értékben viszonozni.
2019. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%
Apróbb veszekedések mindig vannak,kicsi a hely,sok ember. Nem tudod rendesen csinálni a dolgod mert valaki mindig utban van. A főzésen a vita,hogy de ők ezt másképp szokták. Vita,hogy ki hova és ki mellé üljön az asztalnál.
2019. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk vérre menő verekedés volt 6 éves korom és 19 éves korom között. Azóta nem velük karácsonyozom, de volt már kint hatóság is.

Nálunk a szeretet nem ilyenkor nyilvánult meg. Ilyenkor feszültség és szenvedés volt.


Mindig milliméteres pontossággal kellett álljon a fa, ha valaki 5 percet késett, vagy nem tudta az éneket, vagy nem ingbe jelent meg, vagy nem halkította le a telefonját, a kisgyerek lenyelt egy legót, valaki a másik helyére ült, miközben volt másik szabad hely....

Ilyen dolgokon csúszott el a dolog.

Ezeket nem tudták elengedni. Pedig el lehetne.

Ha nincs fa, nincs fa. Ha nincs ajándék, évközben megvan, ami kell, gyerek meg kap valamit, amit augusztus óta nem kap meg, mert karácsonykor társadalmi kényszer, hogy ilyenkor kötelező....

Én már csak a személyes találkozóért megyek karácsonyozni és viszem a sütiket, amit sütöttem, mert jól esik a dicséret, hogy jól sikerültek és érdekel, mi van a másikkal.

Egy életre elegem lett abból, amit gyermekként át kellett élnem.


Ez az én történetem és most jöhet a lepontozás, mert neked szerencséd volt, hogy jó helyre születtél.

2019. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%
Nem, és nem csak karácsonykor, máskor sem.
2019. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
18%
Apámmal nem állok szóba, így necces a helyzet, anyámék veszekednek en meg a szobámban ülve hallgatom.
2019. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!