Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez tényleg olyan dolog, amin...

Ez tényleg olyan dolog, amin meg kell sértődni és veszekedni kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, fent lakunk Pesten, a szüleink/rokonok pedig vidéken. (40 km-re tőlünk)


Na most 3 napot a héten szabin voltunk/vagyunk és már múlthéten megbeszéltük a szüleinkkel, hogy hazalátogatunk csütörtökön.

Erre anyósom mondta a férjemnek telefonban, hogy hát férjem unokatesójánál nem rég megszületett a 2. baba, menjünk át látogatóba majd hozzájuk. Na ennek a vége egy nagy veszekedés és sértődés lett, ugyanis én mondtam férjemnek, hogy anyukámékkal terveztem tölteni a napot, a gyerekekért meg tudja, hogy amúgy se nagyon vagyok oda. Ráadásul ezt az unokatesóját a férjemnek nem is igazán ismerem, hisz ők se különösebben tartják a kapcsolatot, jó ha 3x találkoztunk 5 év alatt.

Úgyhogy mondtam férjemnek, hogy persze menjen, én ezt most kihagyom. Ezzel így le is zártuk a témát, egészen tegnapig, amikor leértünk vidékre kb 11 fele.


Nem telik el fél óra, hív a férjem, hogy jól összeveszett anyujával, mert erősködött, hogy menjek én is babázni. Amikor pedig mondta neki, hogy most nincs sok kedvem és amúgy nem csípem túlzottan a gyerekeket (hozzáteszem a férjem se szereti, illemből ment volna csak), főleg az ilyen piciket, akkor meg totál kiakadt, hogy miféle hozzáállás ez. Továbbá mi az, hogy én nem szeretem a gyerekeket és mit zavar ha sírnak, ne legyek ilyen hisztis, hisz a mi gyerekünk is fog vagy talán akkor is inkább lepasszolom.. ??


Nem is értettük a kiakadását, hisz felnőttként el tudom dönteni, hogy min akarok részt venni és min nem, de férjem felhúzta magát és mikor belekezdett "a ti gyereket is sírni fog, akkor se passzolhatjuk le" monológba, akkor mondta az anyjának, hogy na most volt elég, ne beszéljen így se vele és rólam se és hogy az talán nem fordult meg a fejében, hogy épp azért, mert nem kedveljük túlzottam a gyerekeket, nem is lesz sajátunk, ergo nem lesz akinek a sírása zavarjon. És itt szabadult el a pokol.:D

Mi az, hogy nem szülök neki unokát és milyen nőt vett el, aki még egy gyereket se képes szülni stb stb. Férjem nagyon összeveszett vele, szerencsére hogy én nem voltam ott, mert biztosan el küldtem volna a fenébe, ha így és ilyen stílusban beszél velem/rólam, amiből csak még nagyobb balhé lett volna.


Mi már a kapcsolat elején tisztáztuk a gyerektémát és hát hálistennek eddig nagyjából elkerültük a "Mikor szülsz már" huzavonát, tehát nem volt nagyon olyan, hogy ezzel a kérdéssel zaklattak volna rendszeresen, mint ahogy itt néhány kérdésben olvasható. Azonban most így "robbant" a bomba, mikor a látogató kapcsán feljött a téma és hát ez lett a vége. Férjem fogta is magát és átjött hozzánk aztán elmondta mi történt.


Igazából egy csomó mindenben "alkalmazkodtam" anyós szokásaihoz, mert nekik ott van vidéken kb az egész rokonság és szokás ez a pár hetente összeülünk családi kajálni és mindenkinek jönnie kell, különben megy a durci anyós részéről. Ünnepekor is mindig van egy nagy családi ebéd. Nálunk meg ez abszolút nem szokás, a mi rokonaink amúgy sem a közelben vannak, de felfogtam h náluk ez már egyfajta hagyomány, így férjemmel arra a kompromisszumra jutottunk, hogy ha nekünk is jó az időpont és van kedvünk is, akkor megyünk, de nem az összesre és nem a mi programunk felrúgása árán.

Tehát tényleg nem igazán értem miért ekkora tragédia, hogy ki akartam hagyni a babalátogatót..


Látom férjemen, hogy kissé el van kenődve, hogy ilyen balhé lett a dologból, nem azért mentünk le, hogy tönkre legyen vágva a hangulat stb. Ezek után nem is tudom, hogy álljak egyáltalán anyóshoz, aki ugye elhordott a fiának kb mindennek. Ti voltatok hasonló helyzetben? Hogy kezelnétek a helyünkben ezt?


Köszi előre is és bocsi h hosszú lett.


2019. jún. 21. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%
Bocs de ez vihar a bilibe. Nyugodtan elmehettél volna egy órára babalátogatóba és akkor nincs ez a cirkusz. De juszt se, nehogymá anyós mondja meg mit csinálj! A házasság alkalmazkodással jár a férjed családjához IS!
2019. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Ritkítani a kapcsolatot. NEkik más a szokásrendszerük, de ahhoz neked nincs közöd. Szerencséd, hogy a párod mellédáll.
2019. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Má1 mér kéne a férj családjához alkalmazkodni? A férjéhez ment hozzá, nem az anyósához! Független emberek. Nem felelős a meny az anyós boldogságáért. A sajátjáért viszont igen.
2019. jún. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
2- es, aztán a kérdezőnek miért nincs köze a férje családjának szokásaihoz? Onnan jön az az ember akit elvileg szeret, ők nevelték, attól olyan amilyen mert a család igy nevelte. Nagyon is van köze! Vagy akkor a pasi is sz@rhat a nő családjára?
2019. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
3-as, maga szerint aki nem szereti a gyerekeket, az már nem is ember?
2019. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Onnan jön, de most nem ott van! Felnőtt. És természetesen a pasi is sz@rhat a nő családjára, ha olyanok. Optimális esetben szimpatikusak egymásnak hasonló stílussal, és akkor szívesen találkoznak. Ha pedig tök más emberek, akikkel nem kellemes az együttlét, akkor nem találkoznak.
2019. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Igen, aki nem szereti a gyerekeket, az minden lehet, csak jó ember nem!
2019. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Először is, leírtam hogy alkalmazkodom a családjához, járunk a közös "kötelező" családi ebédekre, amikor időnk úgy engedi, holott nálunk ez egyáltalán nem volt szokás.

És voltam már gyereklátogatóban az első gyereknél, ami nem 1 óra volt, hanem abból állt, hogy unokatesója végre fellélegzett, hogy van egy kis ideje és ránk lett sózva a gyerek néhány órára, hogy szórakoztassuk, míg ő pihen.


És igen, a férjemhez mentem hozzá és nem az egész családjához, nem gondolnám, hogy mindig mindenben szó nélkül alkalmazkodnom kéne és elviselni, ha pl sérteget anyós. Vagy ha nagy templomba járósok lennének és folyton nyaggatnának, h mi is menjünk és imádkozzunk és stb, akkor arra is szó nélkül ugranunk kéne, annak ellenére h nem vagyunk vallásosak..? Lehet valakinél ez így működik, nálunk nem.


59%-os rólad pedig a stílusod mindent elárul. Nem írtam még ki ezzel kapcsolatban egyetlen egy kérdést sem, ellenben gyanúsan sokszor olvastam veled azonos százalékú elvetemült, habzó szájú, gyerek fanatikust, aki mindig hasonlóan primitív és proli stílusban ontja magából a "Gyerek az egész élet értelme, anélkül nem lehet élni, aki nem szereti őket az egy senki, az nem is igazi ember" fröcsögést.:D Rettentően szánalmas vagy, nincs jobb dolog, mint idegeneket szapulni, csak mert te bele vagy b*uzulva a gyerekekbe?! Akkor szüljél sorozatban, de semmi jogod más életében kotorászni és lenézni, csak mert ő másképp él, mint te. Számomra egy hozzád hasonló tapló nem lehet jó ember, aki kapásból ítélkezik, mocskolódik, személyeskedik, támad stb. Azonban mégsem hangoztatom minden ilyen jellegű kérdésnél. Javaslom menj a terhesség topikba, hátha ott kíváncsi is rád valaki. :)

2019. jún. 21. 13:27
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Jesszus. Nekem van gyerekem, de teljesen megertem a kérdezőt. Van egy program, ami nem kötelező, plane h alig ismerik egymast... Miert menjen? Majd ha az unokateso meghiv titeket, akkor beneztek. De h anyos... Neki mi koze hozza? Se az unokatesohoz, se ahhoz h ti hova mentek. A gyerekvallalas meg maganugy, ertem, anyósnak rosszul esik, őt is megertem, de nem mindegy a hozzaallas a vitakban. Ha ő erre lehord, akkor meg is van a velemenyem h milyen ember.... Ergo az van amit en mondok, mert en szultem a fiam es felneveletem tipikus esete...
2019. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Hisztis vagy, és gyerekes. Mint egy ötéves: "fúj fúj babák én ugyan nem megyek látogatóba." Ne haragudj de kibírod néha a férjed kedvéért egy baba társaságát egy órára. És itt nem anyósodnak adok igazat, mert beleszólni nincs joga, de te sem viselkedsz felnőtt módra. Csak mint egy elkényeztetett kiscsaj aki utálja a gyerekeket ezért kivonja magát abból ahol gyerek van. Ez egész házasság alatt így lesz? Sajnálom csóri férjed, két tűz között lesz egy életen át a gyerekes neje meg a kotnyeles anyja miatt.
2019. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!