Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak az idős apámmal?

Mit csináljak az idős apámmal?

Figyelt kérdés
73 èves több szívműtéten esett át, legutóbb pacemakert tettek be neki. Èn másik városban lakok lakótelepen, tanàrkènt dolgozok, 33 èves vagyok, nőtlen. Apukàm 73 èves mint írtam a város meletti kis városban lakik egy nagy kertes házban egyedül. Hobbija volt a kertészkedès, de most már nem bírja csinálni. Èn tavasszal, nyáron meg ősszel kimegyek hozzá gyakran meló utàn, segítek neki mindenben. Ilyenkor tèlen is, csak hát most ugye nincs kerti munka. Apukámnak egyre inkább szótalálási nehézségei vannak, mindenre azt mondja, hogy az izé. Mindenkivel szemben kötekedős, agresszív. Szomszédok is panaszkodtak rà. Amit én csinálok, pedig a lelkemet kiteszem, munka utàn minden nap órákat segítek neki, de semmi nem jó úgy neki amit csinálok, folyton hisztizik, még azért is ha az asztalon marad egy porszem, vagy 5 centivel arrèbb teszem a tànyért mint ahogy ő azt elképzeli. Rettenetes. Azt is hiàba mondom neki, hogy ne menjen ki a kertbe mert rosszul lesz, majd èn megcsinálom. Borzalmas. Gondoltam rá, hogy magamhoz vennèm a lakótelepre, mert egyre kevèsbé bírja magát én meg nem tudok azért mindig mellette lenni. De rendkívül makacs. Azt mondja, hogy csak akkor jönne, ha már nem bírna magát. De nem bírja magát már most sem. És nem látja be. Mit csinálok ha kimegy a kertbe dolgozni és èn nem vagyok ott és ott esik össze. Már tiszta idegroncs kezdek lenni, mert tehetetlen vagyok az ügyben.

2020. jan. 4. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

Elöször is, apukád felnött ember, ha nem hallgat rád, akkor el kell fogadni, hogy ö ezt akarja.

Másodszor, ha magadhoz vennéd is, nem tudsz vele lenni napi 24 órában, tehát ugyanúgy érheti baj. Emellett ha megszokta a kertes házat, akkor egy lakásban nagyon nem találná a helyét, és vagy az unalom miatt épülne le teljesen, vagy állandóan elmászkálna és akkor még rosszabb, mint a házában.

De ettöl függetlenül megérné a háziorvossal kivizsgáltatni, mert a szókeresési problémák, fokozódó agresszió sok esetben demencia kezdeti tünete, amit megfelelö gyógyszerekkel szinten lehet tartani, de cask ah korai fázisban kezdik kezelni. (Természetesen az orvossal elöre kellene beszélni, hogy ilyen gyanud van, mert akkor irányzottan tudja kérdezgetni meg vizsgálni)


Viszont mindettöl függetlenül, szerintem számára az nem lenne probléma, ha a kedvenc kerti munkája közben hal meg, sokkal jobb neki, mint esetleg hosszabb ideig tehetlenül élni valahol, csak azért, hogy életben tartsák még egy ideig. Persze neked nem jó belegondolni, hogy meghalhat, de ezt elkerülni nem tudod, ez a természet rendje. Azonban neked is jobb az elsö sokk után a hortelen halál, mint az évekig tartó vegetálás. (Bocs, tudom, ez a gondolatmenet sokakat zavar, ennek ellenére logikusan így van)

2020. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Fizetett segítség (kertész, takarítónő, gondozónő) nem jön szóba?
2020. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Màr így is túl sok nekem ez a dolog. Angol-német szakos nyelvtanár vagyok. Délutàn eddig mindig voltak tanulóim, ami ugye plusz pénz forrás volt, amit most így nem tudok vállalni, mert minden nap ki kell járnom az öregemhez segíteni neki. Mégis csak az apàmról van szó. Magánéletem pláne nem lehet, mert az végképp nem férne bele. Ha beleegyezne az öreg, hogy odajön hozzám lakni, akkor legalább biztonságban tudnàm és tudnék újra magànórákat tartani, ami pènzben nem lenne mindegy. Amit írtàl az jó ötlet, csak úgy fogja venni, hogy èn hülyènek tartom őt, és nem pedig ami az igazság, hogy segíteni akarok.
2020. jan. 4. 10:15
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem fogadnà el, hogy hozzá idegen emberek járjanak. Meg csak azért sem fizetne. Nagyon spórolós, pedig elég jó nyugdíja van. Èn meg a tanári keresetből nem is győzném.
2020. jan. 4. 10:19
 5/26 A kérdező kommentje:
A szomszéd bácsi fiatalabb volt 66 éves. Tavaly halt meg. Az is makacs ember volt. Kint dolgozott a kertben, egyszer csak rosszul lett, elájult, már nem lehetett megmenteni.
2020. jan. 4. 10:21
 6/26 qkker1 ***** válasza:
33%

"73 èves több szívműtéten esett át, legutóbb pacemakert tettek be neki. Èn másik városban lakok lakótelepen, tanàrkènt dolgozok, 33 èves vagyok, nőtlen. "


Mekkora kamugép vagy Laca, másik kérdésnél kommentben még azt írtad, hogy orvos vagy!

2020. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Soha nem írtam olyat, hogy orvos vagyok, valamit te nagyon félreértelmezhettèl.
2020. jan. 4. 10:24
 8/26 qkker1 ***** válasza:
50%
Lesz idóm, megkeresem!
2020. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Apukaddal nem tudsz semmit sem kezdeni.


Magaddal kezdj valamit.

Sosem fog panelba menni, inkább esik össze a kertben. Ismerős...


Te se menj mindennap,hanem menj minden másnap. Azt szeretik ha csodalod, mindegy mit csinál mindegy milyen bénán, csak dicsérd, hogy legyen büszke magára.

Ha kotekszik, akkor tereld el a szót,úgy hogy ő jöjjön ki jól belőle.


Csak ennek örülnek.


Legyél okosabb.

2020. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Èn orvos?😅 Még a vér làtvànyától is rosszul vagyok. Keresztapàm az valóban orvos volt, háziorvos, de nem èn.
2020. jan. 4. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!