Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy nárciszt...

Mit lehet kezdeni egy nárcisztikus sógornővel? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyunk házasok a férjemmel. Van egy bátyja, akinek a felesége minden bizonnyal nárcisztikus. A férjem külföldi, 1500 km lakom a szüleimtől, és az iskolai szünetekben (tanár vagyok) tudom látogatni őket. A férjem is azokra a hetekre tette a szabadságát.


Na most ők betervezték pont arra az időre az idősebbik gyerek szülinapját, de elvárnák, hogy maradjak itthon. Írtuk, hogy sajnos akkor nem tudunk menni (mert már 4 hónapja nem láttam a szüleimet és csak akkor tudok menni, az állam akkor ad szabit, nem az én döntésem), de bármelyik másik hétvégén megfelelő nekünk. A sógornőm teljesen kifakadt, hogy nekik csak az jó, mert más terveik vannak, meg az ő családja akkor tud jönni.. Meg hogy mi ezt direkt csináljuk. Meg hogy nem szeretjük a gyerekeket. Meg olyan dolgokat, hogy a szemem fennakadt... Teljesen nonszensz volt az egész. Én a békesség és a férjem érdekében nem mentem bele, tudom, hogy csak veszekedni, drámázni akar. A családban senki sem szereti, folyton van valami konfliktus, megbánt másokat.


Nekem hol elfelejtette a szülinapomat, vagy arra a napokra rakta a vakációját. A férjem esetében dettó. Mindig utólag jöttek. Egy szóval nem panaszkodtunk, soha. Erre ha fordítva megtörténik, néha, elgurul a gyógyszere....


Amikor mi megyünk szülinapra (majdnem mindig), egy szót nem szól hozzám. Kivéve : "Szia!" és "Viszlát, jó utat!" Viccen kívül, semmi mást nem szólt hozzám az utóbbi két alkalommal! Sem anyósomékhoz. A férje családját egyébként nem tartja a családjának. Viszont a barátaival, az ő családjával (szülők, tesó) beszélgetett végig. Szóval nekem az jött le, hogy pont le se...hogy ott vagyunk e vagy sem.


A baj az, hogy mégis csinálja a fesztivált. Hogy képes olyasmire, hogy két testvért egymás ellen fordít? Tegnap rendesen ordibált a telefonba. Rá 2 percre meg mintha mi se történt volna... Miféle viselkedés ez egy felnőtt embertől? Miért jó neki feszültséget szítani?


Semmi kedvem oda menni, de a férjemért megteszem. Sajnos a testvér (sógor) félig meddig már manipulálta... Gyenge sajnos. Viszont nagyon kedves ember. A gyerekek dettó, édesek. De ez a nő... Ő miatta egyáltalán nem akarok oda menni.


Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Mindenképpen elmondom mi a véleményem róla persze, kellemes találkozó lesz...


Olvastam, el kell kerülni. De hát ott a férjem testvére. Szerintetek ha kiosztom rendesen, tudná, megértené, hogy így nem beszélhet többé velünk?


Segítsetek kérlek.


2020. jan. 12. 16:51
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#9 Pontosan így van. Dr ha látnád, mikor előadta a sértettet. Szóhoz se lehet jutni tőle. Az ő igaza az igaz, és igen, kértük hogy előtte való héten vagy utána való héten tudunk menni, erre: Nekem akkor más dolgom van." Olyasmit mondott, amit simán kicserélhetne, de tudjátok nem akarja. Élvezi, hogy bánthat minket.
2020. jan. 12. 18:16
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

#6 vagyok

Bocs, de amit te csinálsz, az a nyitott szájjal szaladás abba a bizonyos erdőbe.

Folyton megbánt, parancsolgat, utasítgat, követelőzik, undokoskodik, szemétkedik veled. Miért mész oda? Miért nem állsz a sarkadra, és mondod meg, hogy NEM? Főleg, hogy a szüleidhez mennél, de egyébként sem kell magyarázatot adnod. Mártírkodással nem érsz el semmit ilyen emberekkel szemben. Nem fog megsajnálni, megenyhülni, mert ilyen természet. Nárcisztikus mint ahogy mondtad.

2020. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
67%
Már bocsi, de te is olyan hülye vagy mint Ő! Többet nem írok.
2020. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%

Pedig az ilyen nőt csakis ignorálni lehet.

Megondod neki, hogy a bulira sajnos nem tudtok menni, mert más dolgotok van, de a gyerekeket előbb vagy később szeretnétek felköszönteni. Mikor lesznek otthon?


Mindezt a testvér testvérrel lebeszélni és nem a sógornővel. Ha a sógornő hív telefonon vagy ő veszi fel, akkor meg kell mondania a férjednek, hogy a testvérét keresi, vele szeretne beszélni, ha mondja tovább a hülyeségét, akkor lerakni a telefont és később megpróbálni, mindaddig míg nem hajlandó átadni annak a telefont akivel ti szeretnétek beszélni.


Menjetek mikor a gyerekek otthon vannak, és ne akkor mikor a sógornő ráér, mert a gyerekekhez mentek.


Sógornőt szépen kivonni a kommunikációból.


Nem szabad úgy ugrálni ahogy ő fütyül, nem szabad konfliktust csinálni(odamegyek és jól megmondom neki), mert ő ezt élvezi. Az irányítást és a balhét. Ha nem kapja meg egyiket se, akkor jó ideges lesz. Viszont a testvér-testvér kapcsolatot se szabad elrontani, így annyit tudsz csinál, hogy alapból kedves vagy vele, érdeklődő, de a kommunikációból kivonod, és nem adod a kezébe az irányítás.

2020. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, válaszokat.


Sajnos az élet olyan, hogy nem lehet mindent eltervezni, hogy mit és hogyan fogunk majd csinálni.


Mivel talán a kiosztás nem használ, szépen elmondom neki, hogy ahogy eddig, ezután is jövünk és akkor, amikor tudunk. Ha eleve a gyerekek miatt csinálja a bulit, akkor nem ugyan mindegy mikor megyünk? Az a lényeg, hogy együtt legyünk velük. És ahogy eddig, ezután sem lesz köze ahhoz, hogy mikor és hol töltjük a szabadságunkat. Az, hogy ez neki tetszik vagy sem, a legkevésbé se érdekel. Nem más tervezi az én szabadidőmet, ahogy én sem a másét. És talán azt is megmondom, hogy nem nagy kedvel érkeztem az eset után, de mivel nagyon kedvelem a férjét, a gyerekeket, és fontos a férjem nekem, megtettem értük, de ő számomra ezek után érdektelen.

2020. jan. 12. 19:44
 16/31 anonim ***** válasza:
61%

hülye vagy... és ezt úgy mondom, hogy van egy kiállhatatlan anyósom, apósom, sógorom és sógornőm szóval én négyes kombót kaptam persze.

Férjed nyugodtan mehet bátyust látogatni,de neked nem kell. Ha férjed szeret téged akkor ő felajánlotta volna, hogy szívem szeretlek és neked nem kell jönnöd( tudod ne csak TE gondolj a férjedre, fordítva is legyen. Ő is gondoljon a te érzésedre).

Szóval nyugodt szívvel ne menj át hozzájuk és a férj menjen így te nem szakítod el a családjától.

Én is ezt tettem vérig sértettek és 3 évig feléjük sem néztem, most férjem miatt felajánlottam a békét, de én diktálok most már mindent és kicsit sem hagyom magam. Azóta éééérdekes módon kedvesek velem, mert félnek tőlem de ez a felállás még mindig jobb mint az állandó szapulás.

2020. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

#16 hülye lennék, mert minden áron ki akarom kerülni a veszekedéseket? Ez az első eset, mióta a családban vagyok, mármint a mi (én és a férjem) irányunkba. Szóval nem akartam helyre tenni, vagy ilyenek. Meg amekkora szája van...


Valószínűleg mikor ott leszünk megint felhozza. Már csak amiatt is mennék, hogy leszögezzem, ilyet többet nem játszhat el velünk. A férjem fair, szóval nem fogja kioktatni, szerinte a vita semmihez nem vezet, ami igaz is. Ha ott leszek és akciózik megint, legalább én helyre teszem....próbálom.

2020. jan. 12. 20:05
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
Na jó 😂😂😂😂😂 rajtad nem lehet segíteni. Ezek szerint lemondasz a szüleiddel való találkozásról, hogy nyalhasd a talpát annak, aki folyton beléd rúg. További kellemes szenvedést, lemondásokat és idegeskedést.
2020. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

Hát te tényleg hülye vagy 😂😂😂


Hiába fogod elmondani ezeket neki, majd szépen bólogat, esetleg még is ígéri, hogy legközelebb nem lesz ilyen, majd magában elkönyveli, hogy megint ő nyert, és a következő eseményt, megint akkorra szervezi, amikorra ti mennétek valahova, ha nem akartok menni, megint kicsapja a balhét, te pedig a veszekedés elkerülése miatt, megint beadod a derekad.


Csak a szüleidet sajnálom, hogy a gyenge lányuk miatt, csak 3 évente 1x fognak látni téged.

2020. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem megyünk a szülinapra, majd csak később.
2020. jan. 12. 21:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!