Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy nárciszt...

Mit lehet kezdeni egy nárcisztikus sógornővel? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyunk házasok a férjemmel. Van egy bátyja, akinek a felesége minden bizonnyal nárcisztikus. A férjem külföldi, 1500 km lakom a szüleimtől, és az iskolai szünetekben (tanár vagyok) tudom látogatni őket. A férjem is azokra a hetekre tette a szabadságát.


Na most ők betervezték pont arra az időre az idősebbik gyerek szülinapját, de elvárnák, hogy maradjak itthon. Írtuk, hogy sajnos akkor nem tudunk menni (mert már 4 hónapja nem láttam a szüleimet és csak akkor tudok menni, az állam akkor ad szabit, nem az én döntésem), de bármelyik másik hétvégén megfelelő nekünk. A sógornőm teljesen kifakadt, hogy nekik csak az jó, mert más terveik vannak, meg az ő családja akkor tud jönni.. Meg hogy mi ezt direkt csináljuk. Meg hogy nem szeretjük a gyerekeket. Meg olyan dolgokat, hogy a szemem fennakadt... Teljesen nonszensz volt az egész. Én a békesség és a férjem érdekében nem mentem bele, tudom, hogy csak veszekedni, drámázni akar. A családban senki sem szereti, folyton van valami konfliktus, megbánt másokat.


Nekem hol elfelejtette a szülinapomat, vagy arra a napokra rakta a vakációját. A férjem esetében dettó. Mindig utólag jöttek. Egy szóval nem panaszkodtunk, soha. Erre ha fordítva megtörténik, néha, elgurul a gyógyszere....


Amikor mi megyünk szülinapra (majdnem mindig), egy szót nem szól hozzám. Kivéve : "Szia!" és "Viszlát, jó utat!" Viccen kívül, semmi mást nem szólt hozzám az utóbbi két alkalommal! Sem anyósomékhoz. A férje családját egyébként nem tartja a családjának. Viszont a barátaival, az ő családjával (szülők, tesó) beszélgetett végig. Szóval nekem az jött le, hogy pont le se...hogy ott vagyunk e vagy sem.


A baj az, hogy mégis csinálja a fesztivált. Hogy képes olyasmire, hogy két testvért egymás ellen fordít? Tegnap rendesen ordibált a telefonba. Rá 2 percre meg mintha mi se történt volna... Miféle viselkedés ez egy felnőtt embertől? Miért jó neki feszültséget szítani?


Semmi kedvem oda menni, de a férjemért megteszem. Sajnos a testvér (sógor) félig meddig már manipulálta... Gyenge sajnos. Viszont nagyon kedves ember. A gyerekek dettó, édesek. De ez a nő... Ő miatta egyáltalán nem akarok oda menni.


Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Mindenképpen elmondom mi a véleményem róla persze, kellemes találkozó lesz...


Olvastam, el kell kerülni. De hát ott a férjem testvére. Szerintetek ha kiosztom rendesen, tudná, megértené, hogy így nem beszélhet többé velünk?


Segítsetek kérlek.


2020. jan. 12. 16:51
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ne viccelj, olyat hol írtam én, hogy nem megyek a szüleimhez? Azt írtam, hogy megyünk a sógoromékhoz, de egy teljesen másik időpontban, mint amit kiválasztottak. És ez így is lesz minden évben, egy szülinap miatt nem maradok itt.
2020. jan. 12. 21:07
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

nézd értem, hogy te jó akarsz lenni és emiatt jó feleség akarsz lenni és nem te akarod generálni a veszekedést és ezt tiszta együttérzésből írom: NE LEGYÉL HÜLYE!!!!

Én is évekig tűrtem, mondván én vagyok az okosabb és illemtudóbb bla bla bla. De aztán amikor már végkép kihúzták a gyufát, kijelentettem, hogy elegem van, ekkor a férjem is vinnyogott,de hát az ő családja és ekkor mint egy sárkány felrobbantam és kikértem magamnak, hogy akkor én nem vagyok a családja? Én mindent megteszek érte, a családja meg lekezeli(nem ő a kedvenc gyerek) és mégis én legyek a jó és hagyjam hogy a porba tiporjanak?!

Épp ezért közöltem vele, nem leszek szívtelen perszóna ő akkor megy át amikor akar,de ha szeret engem akkor tőlem nem várja ezt el, mert én évekig próbáltam igazodni a hülye családjához, viszont ez nem vált be. Ők pedig meg se próbáltak kedvesek lenni velem szóval mindenki elmehet a fenébe.

Szóval kedves kérdező kérdem én a te párod miért nem gondol a TE érzéseidre, miért nem zavarjam, hogy NEKED ez fáj-e és a többi. Ha ilyen hülye vagy hogy nem állsz ki magadért és te alárendeled magad a férjed érzéseiért,de nem zavar, hogy a férjed ezt nem viszonozza, akkor megérdemled a sorsot és ne rinyálj itt többet.

Nagyanyám szavaival élve: Mindenki magának hülye!

2020. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom a te helyzetedet is. Gondolom test valamennyire túl vagy rajta, bár a család az család. Tudod, szomorú, hogy az ember tényleg próbál megoldást találni, de szinte lehetetlennek tűnik...


A család többi részével hála Istennek nincs gond, anyósék aranyosak és a többiek is. Csak a kedves sógornő kavar és biztos vagyok benne hogy fog is. Egy nárcisztikus ember egy beteg ember(?) Nem hinném hogy bármi hatására leállna a jövőben...

2020. jan. 12. 22:11
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne menj át amikor sógornő ott van,de anyóst látogasd külön.Hidd el a férjed túléli és te is megúszol így több évnyi potya szenvedést.
2020. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Külön élnek. A sógornőmék 2,5 órára laknak tőlünk. De köszönöm.
2020. jan. 12. 22:23
 26/31 anonim ***** válasza:
mi direkt nem megyünk akkor anyósékhoz ha sógorék ott vannak, csak nagy ünnepeken találkozunk és ennyi.
2020. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Egyébként a férjem nem bánja, ha én nem akarok menni. De ugyebár tegnap történt az eset, azelőtt tűrhető volt. Mentünk, nem sok vizet zavartunk, aztán hazajöttünk. De most ez más. Hogy mi hajtja, nem tudom,de fix, hogy semmi jó.
2020. jan. 12. 22:38
 28/31 anonim ***** válasza:
akkor ne menj, ha a férjedet sem zavarja. Fölöslegesen akarsz jó lenni egy sárkánnyal.
2020. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
"már megvan a repjegyünk" -ennyi.
2020. jan. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Már megvan egyébként. 😆

De utólag az ember ilyen esetben elmegy azért, elviszi az ajándékot. Mondtam a férjemnek, hogy ha megyek, akkor ilyen beugrós dolog lesz csak, nem eszünk, cseverészünk, csak odaadjuk az ajándékot. Én nem így akartam, de hát egy ilyennel nem lehet nagyon szót érteni.

Én nem vagyok egy érzelgős típus, de számomra a család szent. Tudtam már előtte is, hogy soha nem lesz túl jó kapcsolat köztünk, csak egy felszínes. Nem miattam, miatta. Én kedves voltam, mikor jöttek sütöttem-főztem. Tudom, hogy nem a szülinap, meg a gyerekek a gond. Csak ezeket használja fel ellenünk. Ha így lenne, tényleg bánná hogy ott vagyunk vagy sem, talán törődne velünk. Ellenben még azt se kérdezte meg, hogy iszok e valamit. Mint írtam is fentebb, kimerült a társalgás az utóbbi két alkalommal ebben: "Szia!" "Viszlát, jó utat!"


A gyerekeket fogja megint felhasználni...

Ő úgy érzi kötelességeink vannak a gyerekekkel szemben. Pl. olyat mondott, hogy mikor a kisebbik született, a férjem nem volt itthon sem... Ezt ő felháborítónak találta. Akkor már együtt voltam a párommal és engem látogatott meg, 3 havonta láttuk csak egymást. Mit várt? Hogy fogja a kezét majd a szülőszobában? Az elsők között látogatta meg, és a férjén kívül nem voltak mások a kórházban, csak az anyja a sógornőmnek. Itt nem szokás. Akkor mi a fenének maradt volna itthon egy hétig a szabiján? Úgy is telefonon értesítettek mindenkit. Nonszensz dolgok... Valamiért különlegesnek hiszi magát és nem bírja elviselni ha nincs mindenki életében az első helyen. Felnőtt emberek vagyunk, kötelességgekkel. Nem állhatunk mindig rendelkezésére.

2020. jan. 13. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!