Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy nárciszt...

Mit lehet kezdeni egy nárcisztikus sógornővel? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vagyunk házasok a férjemmel. Van egy bátyja, akinek a felesége minden bizonnyal nárcisztikus. A férjem külföldi, 1500 km lakom a szüleimtől, és az iskolai szünetekben (tanár vagyok) tudom látogatni őket. A férjem is azokra a hetekre tette a szabadságát.


Na most ők betervezték pont arra az időre az idősebbik gyerek szülinapját, de elvárnák, hogy maradjak itthon. Írtuk, hogy sajnos akkor nem tudunk menni (mert már 4 hónapja nem láttam a szüleimet és csak akkor tudok menni, az állam akkor ad szabit, nem az én döntésem), de bármelyik másik hétvégén megfelelő nekünk. A sógornőm teljesen kifakadt, hogy nekik csak az jó, mert más terveik vannak, meg az ő családja akkor tud jönni.. Meg hogy mi ezt direkt csináljuk. Meg hogy nem szeretjük a gyerekeket. Meg olyan dolgokat, hogy a szemem fennakadt... Teljesen nonszensz volt az egész. Én a békesség és a férjem érdekében nem mentem bele, tudom, hogy csak veszekedni, drámázni akar. A családban senki sem szereti, folyton van valami konfliktus, megbánt másokat.


Nekem hol elfelejtette a szülinapomat, vagy arra a napokra rakta a vakációját. A férjem esetében dettó. Mindig utólag jöttek. Egy szóval nem panaszkodtunk, soha. Erre ha fordítva megtörténik, néha, elgurul a gyógyszere....


Amikor mi megyünk szülinapra (majdnem mindig), egy szót nem szól hozzám. Kivéve : "Szia!" és "Viszlát, jó utat!" Viccen kívül, semmi mást nem szólt hozzám az utóbbi két alkalommal! Sem anyósomékhoz. A férje családját egyébként nem tartja a családjának. Viszont a barátaival, az ő családjával (szülők, tesó) beszélgetett végig. Szóval nekem az jött le, hogy pont le se...hogy ott vagyunk e vagy sem.


A baj az, hogy mégis csinálja a fesztivált. Hogy képes olyasmire, hogy két testvért egymás ellen fordít? Tegnap rendesen ordibált a telefonba. Rá 2 percre meg mintha mi se történt volna... Miféle viselkedés ez egy felnőtt embertől? Miért jó neki feszültséget szítani?


Semmi kedvem oda menni, de a férjemért megteszem. Sajnos a testvér (sógor) félig meddig már manipulálta... Gyenge sajnos. Viszont nagyon kedves ember. A gyerekek dettó, édesek. De ez a nő... Ő miatta egyáltalán nem akarok oda menni.


Mit lehet egy ilyennel kezdeni? Mindenképpen elmondom mi a véleményem róla persze, kellemes találkozó lesz...


Olvastam, el kell kerülni. De hát ott a férjem testvére. Szerintetek ha kiosztom rendesen, tudná, megértené, hogy így nem beszélhet többé velünk?


Segítsetek kérlek.


2020. jan. 12. 16:51
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
nézd a család szent ez igaz,de csak akkor ha ez oda-vissza működik. Egyébként nem beszélhetünk családról, ha csicska akarsz lenni legyél a te dolgod. De tapasztalatból tudom, hogy csak a házasság nem jelent családot, engem ott szúrtak hátba anyósék ahol a legjobban fájt és nem is tekintem őket családnak. Család az édesanyám, tesóm,férjem,sőt akár az egyik munkatársam is inkább család, mint az anyósék...
2020. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!