Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Valaki segítene ezt megérteni?

Valaki segítene ezt megérteni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy akiknek ugyan az a családnevük(nem a nagyon elterjedtekre gondolok,hanem ez ilyen bonyolultabbakra) akkor ők valamilyen szinten rokoni kapcsolatba állnak? Mert pl az iskolában is van egy lány akinek ugyan az a család neve de én nem tudok róla,hogy rokoni kapcsolatban állnánk egymással és a családnevünk sem egy elterjedt név🤔

2020. febr. 4. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószinű, hogy közeli rokonok vagytok, legfeljebb nagyon-nagyon távoli.

Mi lenne az a családnév? Meg kell nézni, hány van belőle pl. a telefonkönyvben.

2020. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általános iskolában volt egy román családnevű osztálytársam és 2 évvel alattunk járt egy szintén ugyan ezzel a román családnévvel élő lány.

Sokáig azt hittem, hogy rokonok, de mint kiderült közük sincs egymáshoz.

Ez pedig igazi román név, tehát nem erdélyi magyar, hanem román-román.

Nem is ismerték egymást ez előtt, és nem tudnak róla,hogy bármilyen rokoni kapcsolatuk lenne.

(Az osztálytársam Magyarországon született, a dédnagyszülei is, a lánynak a szülei viszont Erdélyből jöttek a 80-as években.)

Azóta sem találkoztam ezzel a családnévvel itthon.

2020. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok dologtól függ


Pl én tudom, hogy anyukám családneve biztosan rokon..

Ha az ország másik vége, akkor is.

Nem gyakori


Lengyel név

Ott sem gyakori


Egy tágabb család jött akkor

2020. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apám szülőfalujában 3 Hella család is van. Semmi közük egymáshoz. (Vagy ha van is, akkor is valami nagyon nagyon távoli)
2020. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ritka családnevem van, egyik névrokon 1 utcára lakik másik aki falusi egy suliba jártam, meg van még egy tiszat#ökömtudja hol, az meg a kamu facebookom -Nagy Róbert néven "futok"- azt jelőlte be, pedig a linkben sincs a nevem és egy ismerősöm sincs mégis bejelölt.. tök groteszk, de létezik.
2020. febr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!