Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miert nem lehet megerteni,...

Miert nem lehet megerteni, hogy mi erezzuk a cigifustot?

Figyelt kérdés

Atjott a nagyapam.

Vagy egy doboz cigit sziv el egy nap. Mondtuk neki, hogy a mi lakasunkban nem lehet dohanyozni. De hogy o az erkelyen.. mondom ott sem mert nyitva az ablak, behozza a szel, ha dohanyozni akar akkor menjen le az utcara. Erre kiment a lepcsohazba es az ajtonk elott bagzott amit persze behozott a szel. A baratnom megkerte, hogy ha ezt ennyire nem jepes tiszteletben tartani, akkor tavozzon. Azota sertodes van, hogy mi miert nem tudjuk elviselni a bagofustot egy oregembertol.


Most oszinten, kinek volt igaza?



2019. máj. 26. 13:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
A lépcsőházban szerintem tilos dohányozni, egyébként úgy gondolom nektek, a ti lakásotok és az dominál amit ti szeretnétek. Próbáljátok elmagyarázni neki, ezen felesleges összeveszni és be kéne látnia, hogy mindenkinél más "szabályok" vannak, nem nagy tragédia lepcsőzni egyet, hogy ragyújthasson.
2019. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Nektek.

Vannak akikkel nem lehet szót érteni. Én is rühellem a dohányszagot.

2019. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
65%
Ha kimegy az erkélyre becsukhatnátok 10 percre az ablakot.
2019. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

Nektek van igazatok. Alkalmazkadjon a dohányos.

Legfeljebb csukjátok be addig az ablakot!

A lépcsőházban dohányozni tilos.

2019. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az erkélyről minimális füstöt lehet érezni, szóval egy öregembernek megengedhető lenne hogy ott cigizzen, gondolom nehezen lépcsőzik.

Én mondjuk lemennék kérés nélkül is, mert a lehető legnagyobb bunkóságnak tartom nemdohányzó emberek (főleg gyerekek) mellett rágyújtani. De én fiatal vagyok, nem egy rozzant bácsi akinek nehezére esi megmászni a kitudjahány emeletet. Ettől függetlenül nem volt szép tőle ez a reakció, főleg hogy a lépcsőházban általában tilos a dohányzás és gondolom titeket cseszbek le miatta.

Összességében szerintem neked van igazad, a papának kéne bocsánatot kérnie.

2019. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

A dohányosok 90 %-a soha, de soha nem fogja megérteni, hogy a nem dohányzónak olyan a cigifüstöt szagolni, mintha neki mondjuk valaki perceken keresztül az orra alá fingana. Nem érti, mert neki nem büdös, sőt. Nem fogja megérteni az érveket, el kell simítani a helyzetet, es arra kell törekedni, hogy minél kevesebbszer fordulhasson elő - lehetőleg ne hívjatok meg, inkább ti menjetek. A helyzet akkor fog még kellemetlenebb lenni, ha unoka is lesz.

Erre tényleg nincs megoldás. Az én családomban is állandó harc, és hosszú évek óta alulmaradok.

2019. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Attól függetlenül, hogy a ti lakásotokban ti hozzátok a szabályokat, nagyon bunkó volt a barátnőd.

Lekísérhetted volna a nagyapádat a ház elé, amíg elszív 1 cigit, addig is beszélgethettetek volna, mindenki jól jár.

Vagy mint ahogy írták, becsukod az erkélyajtót amíg rágyújt.

Ennyi dohányfüstöt hazaviszel a ruhádon is.

2019. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
És az 5. válaszolónak üzenem: akkor ne cigizzen, ameddig ott van... Ez miért nem opció? (gondolom maximum néhány óráról lehetett szó)
2019. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
7es: én például gyűlölök úgy beszélgetni, hogy a másik az arcomba fújja a füstöt. A szag is zavar, meg egyáltalán.
2019. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Én dohányzom,de engem is zavar a füst a lakásban, szóval nem szívjuk bent. Laktam panelban, ott sem lehetett a lépcsőházban sem, az udvaron szívtuk,a kijelölt hely tábla alatt. Nektek van igazatok, intelligens dohányos ezt megérti és minél messzebb megy,sőt,ha nem maradok valahol sokáig akkor inkább rá sem gyújtok ha az illető nem dohányzik.

Azért megjegyezném, hogy volt olyan lakó, aki leugatott a cigi miatt akkor,amikor a táblával kijelölt helyen szívtam..na azt elküldtem melegebb éghajlatra.

2019. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!