Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem mindenki bírja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van egy ovis gyerek a családban. Én nem szeretem a gyerekeket, nem tartom őket se viccesnek se aranyosnak és nem tudok és nem is akarok velük mit kezdeni. Kisebb korában sem foglalkoztam vele, hiába tukmálták... én nem fogok se gügyögni, se ringatni, se fürdetni, se játszani, nekem ez nem megy. Viszont akkor még kicsi volt és most már rosszabb, mert már futkorászik össze-vissza, hangoskodik, csapkod, ugrál, kiabál és én ezt egyszerűen nem tudom elviselni. A család többi tagja persze, imádja és el vannak olvadva tőle, imádják, hogy milyen aranyos, vicces, ügyes, szép stb., emiatt mindig jönnek látogatóba is. Én ilyenkor inkább elvonulok, mert már 10 perc után fáj tőle a fejem és idegesít. Viszont utána mindig én vagyok a bunkó, a gonosz, a szívtelen, stb., hogy miért nem vagyok képes legalább ottmaradni vele.
2018. dec. 26. 17:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%

Hamarosan minden gonosz féregnek le leszel hordva az ide írogató ősanyák által :D

Ne foglalkozz azzal, ki mit gondol vagy mond rólad. Te így érzed jól magad, és becsülendő, hogy fel mered vállalni a valódi érzéseidet, nem vagy egy kétszínű majom. Ezt sose fogják megérteni, hogy nem vagy elájulva a kölyköktől. Egyet tehetsz, engedd el a dolgot, és röhögj rajtuk, amikor pattognak neked meg próbálnak leszólni.

2018. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is hasonló. A babák még aranyosak, főleg, ha épp nem bőgnek, mikor ott vagyok. De az ovis kor tényleg elég fárasztó. Van, akinek van érzéke hozzájuk, és van, akinek nincs. És te tudok mit kezdeni ezzel a korosztállyal. Nem tudom, milyen gyakran kell velük lenned, de ha időnként mentek látogatóba, akkor vágj jó képet ahhoz a pár órához. Mást nem tudsz tenni. Vége lesz ennek is, majd kamasz lesz és akkor letoj mindenkit. :D
2018. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Vonulj el, ne zavarjon hogy mit gondolnak. Ha meg undorral, fapofával ülnél végig akkor az lenne a baj. Nekünk is van egy ilyen gyerek a családba, elsős gyerek nem bírja ki ha egy percig nem foglalkozik vele valaki és ezt ütögetéssel fejezi ki. Persze rám is tukmálták mindig de nem voltam hajlandó foglalkozni vele mert ahogy bele élte magát a játékba erőszakos lett. Pedig én szeretem a gyerekeket. Azért az összeset ne írd le egy miatt.
2018. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ezzel baj. Nem mindenki ért szót minden korú gyerekkel. Az ovis korúakkal nekem is nehéz. Kitörlöm a feneküket, megetetem őket, de játszani nem nagyon tudok velük. Nekem nincs gyerekem, nehezen boldogulok velük. Ellenben az iskolás korosztályt sokkal jobban viselem. Amikor már lehet velük beszélgetni sokkal jobbak, pláne ha egy érdeklődő gyerekről van szó. Én a családban megmondtam mindenkinek, hogy 8 éves kor alatt ne hagyják nálam a gyerekeiket. Fel se merüljön bennük a gondolat. Utána 1-2 órára oké.

Ha családtagjaidról van szó, nyugodtan mondd meg, hogy nagyon aranyos, szép, okos a gyermek, de ne erőltessék, hogy foglalkozz vele. Aki ezt nem érti meg, az majd feldolgozza. Ennyi.

2018. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
11%
Hát más gyereke más, nem baj, ha viszolyogsz tőle. Ha lenne sajátod, akkor egyből előjönnének a szülői ösztönöd, ő lenne a legfontosabb. De nem baj persze.
2018. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, rám a munkahelyemen néznek furcsán, hogy 25 évesen nincs gyerekem. Az egész életem egy káosz, hova lenne már gyerekem?
2018. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%
En szeretem az unokaocsem csak uljon csendben es hallgasson...
2018. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező: ezt a kérdést miért nem a családoddal beszéled meg?


Szerintem egyébként gyökeresen meg fog változni a véleményed, ha majd saját gyereked lesz - bár szerintem inkább jobb, ha neked nem lesz. :)

2018. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%

Ismerős. Unokatesóimnak borzalmasan rossz gyerekeik vannak. Ha valaki más a családból rájuk szól, akkor az szívtelen kötsög, mert még CSAK gyerekek. Párszor vigyáztam rájuk, de soha többé. :/

Akartak pénzt is adni érte, de mondtam, hogy nem.

Egyre rosszabbak lesznek. Kifejezetten konzervatív szülőkről van szó.

2018. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
18%

És ha úgy tekintenél rá, mint egy rokonra?

A rokonság lényege, hogy több generáció a tagja.

Van aki a nyugdíjas korúakat nem kedveli mégis meglátogatja a nagymamáját.

Hidd el, lehet téged sem szívlel az összes rokon, de elviselnek.

2018. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!