Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek higgyek? Voltatok ilyen...

Kinek higgyek? Voltatok ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
Van egy masodunokatestverem, akivel ezelőtt semleges volt a viszonyom, viszont most, hogy már mindkettőnknek baba van,elkezdtünk -beszélgetni, (mi külföldön élünk)nagyon jol kijövünk egymással, mindent meg tudunk beszelni a másikkal. Sokszor kiöntötte a lelkét nekem. Majd a keresztanyján mondta, hogy a faluban ez az unokatestvérem pletykál rólam, stb.. Keresztanyám nem hazudna ilyesmibe, nem is lenne oka rá. Amikor rákérdeztem, tagadta az uncsitesó. Nem tudom kinek higgyek. Össze vagyok zavarodva.
2020. ápr. 2. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem teregeted ki a magán életedet unokatestvérednek, nincs miről pletykálnia.


Probléma mitigálva.

2020. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam, megbíztam benne, kölcsönösen öntöttük ki a lelkünket egymàsnak. Nem tudom eldönteni, hogy csak pletyka, vagy van benne igazság. A pletyka tárgya a kétszínűség.
2020. ápr. 2. 13:48
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Régi trükk: mondj el neki pár kitalált dolgot magadról amit senki másnak, és ha visszahallod akkor igaz.
2020. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És hogy minek mentem hamar férjhez, minek vállaltam gyereket...mindent meg tudok adni a gyerekemnek és magunknak is. Nekik viszont minden centet meg kell húzniuk, amiben tudtam segítettem. Kerrsztanyam szerint irigységből pletykál.
2020. ápr. 2. 14:12
 5/18 A kérdező kommentje:
Én nem hallom vissza, külföldön elek. Ezt is a keresztanyám hallotta vissza, és ő mondta nekem.
2020. ápr. 2. 14:13
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Kérdés, hogy MIT pletykál állítólag???

Mert nem mindegy, hogy arról van szó, hogy jobban érzed magad ott, ahol élsz, vagy arró, hogy otthon mindenkit lenézel.

Ha egy-ket példát írsz, mi az, amit állítólag terjeszt rólad, könnyebb lenne valamit is mondani.


Viszont azt nem értem, hogy ha eleve eldöntötted, hogy a keresztanyád nem hazudik, mert "nem is lenne oka rá", akkor mi a kérdés.

Másrészt meg az unokatesvérednek "sem lenne oka rá" vagy szerinted igen?


Sajnos, sok esetben az abszolút megbízható "nem lenne oka rá" rokonok kezdenek el féltékenykedni, hogy ti ketten megértitiek egymást, és nem ö a központ - és kezdik a híreket hordani.


Mindettöl függetlenül meg azt nem értem még, hogy ha te nem abban a faluban élsz, akkor mit érdekel, ki mit mond rólad?

De ha ennyire fontos, akkor kérdezz rá valaki kivülállóra, aki se nem rokon, se nem közelálló egyik félhez sem, hogy ö hogy látja a dolgot!


Nálunk a családban volt olyan, aki a keresztanyádnak megfelelö családtag, és mindenhol azt mesélte, hogy X (a másodunkatestvérnek megfelelö bizalmas) "azt mondta neki" és valami negatívval folytatta.

Szerencsére sikerült rájönni, hogy nem X, hanem a másik rokon az, aki pletykál, méghozzá ilyen undorító módon, hogy a másik kerüljön gyanuba

2020. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy otthon mit pletykálnak. Nekem az fáj, hogy állítólagosan elárult az unokatestvérem, akiben megbíztam.
2020. ápr. 2. 14:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "állítólag" az, amit meg kellene vizsgálni, mert nem kizárt, hoyg a keresztanya keveri a sz*rt!
2020. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Igaz, hogy az visszatatszô, de csak egyet tehetsz ellene: felmászol a DC Towers tetejére és onnént sz@... rájuk.
2020. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Keresztanyámat ismerem, tényleg nincs oka hazudni erről. Az unokatestvéremet nem ismerem igazán, írtam, hogy a gyerekeink születésé után kezdtünk kapcsolatba lépni.
2020. ápr. 2. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!