Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Feleségemnek van egy lakása Pesten, ami albérletbe van adva. Most megüresedett és új bérlőt keres. Húgom ezt megtudván be akarna költözni a 4 éves lányával, mert amúgy otthon lakik még a szüleimmel. Kétszintes családi ház, ők vannak fent, anyumék lent, de hát a konyha, fürdő stb közös és ez így nem az "igazi". Feleségem viszont kikötötte, hogy gyerekkel nem költözhető (rossz tapasztalat), eddig is így volt kiadva és ezen most sem fog változtatni, ráadásul húgom gyereke meglehetősen rossz és megmondta hogy semmi kedve, ahhoz hogy hazavágják a lakását. Nyilván neki ezt nem így mondta, de húgom felhozta a múltkor a témát, nekiszegezve a feleségemnek a kérdést, aki finoman próbálta rávezetni húgomat, hogy a lakás nem túl nagy, frissen van felújítva és nem alkalmas gyereknek, továbbá van már sajnos rossz tapasztalata ezzel, így ő egyedülállóknak vagy pároknak adná ki elsősorban. Na persze húgom ezen megsértődött, hogy miféle nő képes egy másik nő társát így ledegradalni, pusztán mert gyereke van, hisz a gyerekvállalás az élet rendje stb stb, totál begurult. Feleségemet sem kellett félteni és hát ő is odamondta a magáét. Eleve mi nem akarunk gyereket soha, ami valamiért csípi tesóm szemét és többször tett már megjegyzést. A sokadik után pedig feleségem sem tűrte a beszólogatast és megkérte húgomat, hogy masszon ki a méhéből és foglalkozzon a sajátjával. Szóval a viszony eleve nem volt soha felhőtlen, igaz az az incidens után nagyjából kibékültek, de erre most nem sok esélyt látok és igazából értem is, tesómtól elég b*unkó dolognak tartom, hogy képtelen tiszteletben tartani a döntésünket és azt, hogy mi így vagyunk egy család meg hogy megjegyzést tesz rá. Emiatt én is szóltam már neki.

Azonban nem akarok két tűz közé kerülni, a feleségemmel érték egyet, az ő lakása, annak adja ki, akinek akarja és elég nagy a gyanú rá, hogy unokahúgom valóban kárt tenne a lakásban, de persze próbáltam tesómat is lenyugtatni, viszont most kb ott tartunk, hogy még én vagyok a mumus, mert nem ő mellé állok és nem beszélek a feleségemmel, hogy adja ki nekik a lakást.


Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Én igyekeztem normálisan és higgadtan kezelni a dolgot, de tesóm rágja a fülem, mikor beszélünk, ha meg mondom, hogy zárjuk le a témát, akkor megsértődik.


2020. máj. 25. 15:39
1 2
 11/11 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha legközelebb megint szóba hozza, mondd hogy már van bérlő.Kész.
2020. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!