Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek ezt a...

Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Páromhoz költöztem, de nem csak ketten lakunk, hanem a szülőkkel, testvérekkel. Én mióta itt lakok az egyetlen “barátnőm”, aki volt ő is elhanyagolt és már nem tartom vele a kapcsolatot. A szüleimmel jóban vagyok, de viszont egyáltalán nem szoros a kapcsolatunk. A többi családtagommal meg végképp nincs semmiféle kapcsolatom. Anyósommal, sógoraimmal semleges a kapcsolatom. Ellenszenv van köztünk, csak a családi béke miatt ez nincs kimondva főleg most, hogy 4 hónapos terhes vagyok. A párom is látja mostanra, hogy nem kitalálom ezeket, hanem sajnos tényleg nem tudnak engem családtagként kezelni. Inkább azt mondanám, hogy azért toleránsak velem, mert a párommal nem akarnak rossz viszonyba lenni. A párom ugyan ez miatt nem szól semmit, hanem hallgat. Pár hónap múlva elfogunk költözni. Tudom, hogyha el is megyünk innen, csak a párom és majd a gyerekem miatt fognak hozzánk jönni. Keresztszülőnek is pont azt a két embert akarja a párom, akik engem végképp nem bírnak... mondhatnám azt is, hogy rühellnek (öccse és felesége). Én próbáltam legfőképpen a párom öccsének a feleségéhez közeledni, de mindig elutasító volt, érdektelen. Anyósommal meg végképp nem voltam ellenséges. És nem tudom, hogy tudnám elérni azt, hogy ez a két ember ne legyen az első szülött gyerekemnek a keresztszülei. Olyan embert szeretnék, akikkel én is jóban vagyok és nem kell feszülten éreznem magamat a közelébe, mert ezt váltsák ki belőlem a zárkózottságot, a feszültséget. Már megfelelni nem akarok egyiknek se, mert akár mit csináltam mindig volt valami bajuk amibe beletudtak kötni. Terhesen meg rosszabb a helyzet nem szeretném ezt érezni, nyugodtságot szeretnék, hogy a babám ne érezze ezt a hasamban, de sajnos erre itt nincs lehetőségem hiába próbálok velük nem foglalkozni. Elég kellemetlen, mert itt élek lényegében ingyen és tűrnöm kell.
2020. márc. 2. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabad szülökhőz költözni, főleg terhesen.

Ingyen élsz ott, terhes is vagy, és bár elhiszem, hogy mindenki ellenséges veled, de lehet van oka miért. Azért olyan nincs, hogy tóndri,aranyos vagy, de mindenki utál.

Mit tehetsz? Ha ott maradsz akkor tűrni. Ha elköltöztél akkor nem foglalkozni velük.

Keresztszülőket meg nem csak az egyik fél, hanem mindkét szülő választ. Ha te nem akarod a sógort és nejét, akkor közöld a pároddal, hogymárpedig ők nem lesznek. Ha nincs más, akkor nem lesz keresztelő.. ennyi. Tessék kinyitni a szádat, és kiállni azért amit szeretnél.

2020. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én sehogy se kezelném a helyzetet, mert nem költöznék egy többgenerációs családba, ahol nem szeretem az ott élőket, és ők sem engem, nem vállalnék olyan emberrel gyereket, akinek az egész családját ennyire nem bírom. Nem értem, mi jó sülhetne ki ebből, mit gondoltál, amikor belevágtál, és miért akkor kell ezen gondolkodni, amikor már teljesen benne vagy az egészben. Most már szerintem csak vészeld át azt a pár hónapot, amit elvileg együtt kell élned az egész családdal, ne balhézz, segíts amennyit tudsz és légy barátságos, hátha mire megszületik a gyerek, kicsit jobb viszonyba lesztek és neked is kevesebb stresszt okoz majd. Ha eleve ennyire rühelled az ott élőket, minek költöztél oda? Persze költői a kérdés, biztos "muszáj" volt, bár mindenki a saját sorsáért felel, pl. hogy mielött gyereket vállal, biztosítsa, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe... Az hogy ki legyen a gyerek keresztszükője, gondolom, nem csak a férfi döntése. Remélem kommunikálni azért lehet pároddal, és érdeklik is az érzéseid, mert ellenkező esetben már tényleg nagyon szomorú ez a történet. Szóval üljetek le megbeszélni, hogy olyan személyeket válasszatok, akik mindkettőtöknek megfelelnek. Mi mást lehetne tenni?
2020. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész vissza a szüleidhez, amig a baba meg nem születik és utána ugyis elköltöztök.
2020. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
A baba a legfontosabb mindenek előtt. Ha sokat stresszelsz a végén elvetélsz. Költözésig viselkedj úgy mint az angolok, beszédtéma max az időjárás, utána meg nem kell látnod a fejüket nap mint nap.
2020. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az elején nem voltak ilyen ellenségesek velem és én se velük. Ez az idő múlásával vált ilyenné. Már leültem velük beszélni és mintha össze beszéltem volna engem hoztak ki hibásnak.


Vissza költöznék a szüleimhez ameddig nincs kész a ház, de a párom nem enged.

2020. márc. 2. 18:53
 6/14 A kérdező kommentje:
Mikor már elhatároztam, hogy elhagyom a páromat.. terhes lettem. Sajnos igen ez tényleg az én hibám, hogy ez ellen nem tettem semmit, hogy ez ne történjen meg, mert a páromat szeretem, de így feleslegesnek tartom ezt a kapcsolatot, hogy mellettem nem áll ki.
2020. márc. 2. 18:55
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Qrvara egyszeru: Nem ok lesznek a keresztszulok es kesz. Nem keresztelitek meg a gyereket. Majd o megkeresztelkedik ha akar felnottkent. Mi ebbe a bonyolult.
2020. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Párod "nem enged"??? Basszus, ilyen nincs! Felnőtt ember vagy, ha jól veszem ki az írásodból, haza mehetsz,akkor nincs is kérdés. Menj haza, ha a kedves párocskád ugrál, ott van apukád,vagy egyéb férfi rokonok, akik helyreigazítják. Ha ez nincs, akkor pedig rendőrség.
2020. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem enged?

Felnőtt vagy, oda mész, ahová akarsz.

2020. márc. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Mielőtt terhes lettél ott akartad hagyni, nyilván oka volt, bármi is az ok, semmi sem fog javulni a gyerek születése után sem, max rosszabb lesz. Lépj le amíg van rá lehetőséged! Ha a "párom nem enged" alatt bántalmazást, fenyegetést értesz akkor mielőbb kérj segítséget akár a szüleidtől, akár védőnőtől, rendőrségtől, stb
2020. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!