Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy jogilag...

Miért van az, hogy jogilag ennyire selejtes a rokon fogalma?

Figyelt kérdés

Ez a hivatalos megfogalmazás:

"Közeli hozzátartozónak számít: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa."


Én intézetben nőttem fel, van anyám meg apám csak nem kellettem nekik, úgyhogy beadtak oda. De papíron nem mondtak le rólam és így is ezek az emberek a "rokonaim". Miközben azok az emberek, akik mindig mellettem voltak a bajban, hivatalosan "idegenek", így ha pl. kórházba kerülök, ők nem jöhetnek be és nem dönthetnek rólam, hanem helyettük azok a "rokonaim", akiknek egész életemben felesleges voltam.


Miért ennyire igazságtalan ez?



2020. jún. 7. 14:00
 1/7 anonim válasza:
96%

Sajnálom, de nincs gond a jogi megfogalmazással.

A gond a Te sorsoddal van, a családoddal, ahova születtél.

A példa amit leírtál is csak egy butaság, nem ezzel van Neked a bajod. Hanem nem dolgoztad fel, hogy a családod eldobott. Sajnálom!! Koncentrálj magadra, a szeretteidre, dolgozd fel a múltat, hogy legyen jövőd. És ne akadj fel ilyen butaságon, hogy a “jog szerint ki a rokon”. Nem ez a Te problémád.

2020. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az én problémám. Nekem azok a családom, akikkel kölcsönösen szeretjük egymást, nem azok, akikkel vér szerint "rokonok" vagyunk. Ott van pl. a kórházas példa, amit írtam. Ha pl. magatehetetlen lennék, miért azok az emberek döntsenek rólam, akik nem is ismernek és nem is akarnak ismerni?
2020. jún. 7. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit megnevezhetsz, aki tájékoztatást kaphat és hozzátartozót kizárhatsz a tájékoztatásból.
2020. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam írni mint a 3-as.

Kórházban is és szinte alig van példa, ahol nem az általad megnevezettek, meghatalmazottak intézhetik a veled kapcsolatos ügyeket.

Még öröklésnél is - ha nincs gyereked aki elsőbbséget élvez mindenki felett - ahol az öröklési sorrendben a szüleid örökölnének, végrendeletileg kizárhatod őket úgy, hogy nekik még köteles rész sem járna. Ugyanebben a végrendeletben megnevezheted, hogy kik legyenek az örököseid.

2020. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#14:17-es, ezt konkrétan hogy kell elképzelni?


Ha mondjuk balesetem van és már eszméletlenül kerülök be, akkor hordjak inkább magamnál egy nyilatkozatot a zsebemben egész életemben, hogy ki intézkedhet helyettem?

2020. jún. 7. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az eeszt.gov.hu oldalon, ügyfélkapus bejelentkezés után meg tudod adni, kit értesítsenek.
2020. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

A nyilatkozat sem rossz ötlet!

2020. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!