Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kiverhetem, ha úgy alakul...

Kiverhetem, ha úgy alakul emiatt a hisztit?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni:


Párom apukájánál hagyta az óráját, amit tőlem kapott ajándékba. Ezt az órát ott megtalálta egy rokona (15 éves) és elvitte magával egy szó nélkül. Pár nap múlva kiderült a turpisság.


Nemsokára meglátogatjuk ezt a rokont, aki elvitte az órát. Sokat gondolkodtam rajta, hogy ha bármi baja lesz az órának esküszöm meg fog ütni a guta, mert nem volt olcsó, plusz ajándékba adtam, és nem neki...


Szerintetek kiverhetem ott emiatt a hisztit(persze csak akkor, ha karcos, betört, eltört a csatja, stb), hogy márpedig fizesse ki az árát, vagy vegyen ugyanolyat újonnan ha már szó nélkül használta? Egy tiniről van szó, de akkoris. Nekem nagyon rosszul esett, mikor elmesélte ezt nekem a párom. Hogy jön ahhoz, hogy használja, elvigye szó nélkül? Na mindegy, ez a másik része a szitunak, most azon agyalok, hogy jogos lenne e egy kiakadás, ha baja esett az órának vagy hunyjak szemet fölötte és engedjem el a témát? Te mit tennél?


28N



2020. jún. 10. 19:33
A kérdező szavazást indított:
Kiverném a hisztit
Szemet hunynék a dolog fölött
138 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jogosan akadtál ki, elvégre ez csaknem lopás. És 15 évesen már van annyi esze az embernek, hogy felmérje, mit csinál. Viszont jobb diplomatikusan intézni a dolgokat, ne rendezz nagy kiborulást. Még a végén te jönnél ki úgy, mintha hisztérika lennél. De mindenképp említsd meg és kérd vissza!
2020. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
47%
Fhuuu én nemhogy hisztiznék de még egyet le is kevernék neki ha már az anyja nem nevelte meg
2020. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
19%
nem a tiéd az óra, max a párod akadhat ki
2020. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%
verd ki neki
2020. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

Mégis milyen párod van neked, aki a saját értékéről tudja, hogy valaki eltulajdonította és neked kell hisztizni azért, hogy adja vissza és nem a párod megy el a tulajdonáért és közli nyomatékosan a gyerekkel, hogy merre hány méter?... Ez csak nekem fura?

Majd a párod intézi, amit kell.

2020. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Ennek az intézése szerintem is a párodra váró feladat!
2020. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
A párodnak kéne beszélni a gyerekkel, mivel az ő órájáról van szó.
2020. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
57%
miért lett lepontozva mindenki, aki azt javasolta, hogy az óra tulajdonosa álljon a sarkára és intézkedjen ő maga?
2020. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
Jogosan akadtok ki, hogy elvitte az órát szó nélkül, de szerintem már egy kicsit túlzás, amit csinálsz. Még nem is tudod, hogy történt e vmi baja az órának, de már ezen hergeled magad... 15 éves, nem 3. Biztos nem ette meg... Nekem kicsit az az érzésem, hogy te mindenképpen balhét akarsz és keresed az indokot. Ha párod nem akar emiatt vitát, akkor higgadj le (pláne olyan dolog miatt nem éri meg idegeskedni, ami valószínűleg meg se történt).
2020. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

Én azt nem értem, hogy hogy nem tűnt fel a szülőknek otthon, hogy egy 15 éves gyerek egy méregdrága órával állít haza? Vagy ennyire gazdagok?

Egyébként ezt szerintem is a párodnak kellene intéznie, elvégre az ő holmiját lopta el (mert ha tényleg az ő tudta és engedélye nélkül vitte el, az bizony lopás). Ha neki ez nem fontos, az nem sok jót mond rá nézve, pl azt, hogy nem mer kiállni egy szros 15 éves ellen. A gyerek szüleivel sem ártana beszélnie.

2020. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!