Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen kifogást mondanátok...

Milyen kifogást mondanátok erre? Ballagási ebédre nem mennénk el, de virágot + ajándékot előtte való nap oda adnánk.

Figyelt kérdés

Meghívtak minket egy ballagási ebédre ami kb arról szól, hogy a gyereknek adjuk a pénzt. Több mint 60 főt várnak ebédre.

Nagyon távoli rokoni kapcsolat, de pont velünk szemben laknak.


2020. jún. 17. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

+ az 5-10 ezres csokor.


Én az ilyet virág nélkül, max. egy ötezressel úsznám meg, és akkor tényleg nem megyek el az ebédre.

2020. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Azt tudtam hogy a ballagás egy olyan dolog amikor a fiúk is virágot kapnak, de azt nem hogy ebéd mellett pénzelik is őket. Nekem is volt ballagási ebédem de pont én nem mentem el rá, családom viszont jól érezte magát.
2020. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Olyan családról van szó ahol még a névnapra is jár a pénz, nem hogy a ballagásra nem.

Ezzel nincs is bajom, mi is kaptunk.

2020. jún. 18. 11:43
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Munka, üzlet, pihenés miatt nem tudtok aznap elmenni ebédre, de előtte lévő napon szeretnétek átmenni és gratulálni neki, akár ebédre vagy uzsonnára mentek. Amikor én ballagtam, valahogy jobban esett az a gratuláció, amit otthon kaptam és nem a nagy ebéden, sokkal személyesebbnek éreztem.
2020. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a kérdés, komolyan. Most akkor akarsz adni, vagy sem?
2020. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy alapból nem adnék ballagási pénzt egy távoli rokonnak.


Amúgy a virág totál felesleges, a pénzt meg oda lehetne adni előtte.


Bár szerintem az olyan izzadtság szagú, hogy "de örülünk, nesze egy huszas meg egy virág".


Amúgy szimplán leszarnám és nem mennék el. Bár ha szemben laktok, akkor meg le lehet tudni azzal, hogy átmentek ebédre, aztán szépen hazasétáltok.

2020. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy másik ballagásra megyünk (nem ismert keresztgyerek vagy ha van akkor a saját gyerek gyerekkori barátja ballagására :D )

Adnék egy kis csokor virágot, könyvet és kész.

2020. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!