Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim lehet hogy nem...

A nagyszüleim lehet hogy nem jönnek el a 8. -os ballagásomra és az ajándékot amit tőlük "kapok" én választom ki anyával. Mit szűrnétek le ebből?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Messze laknak
2014. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a nagyszüleid valamilyen okból nem mennek el a ballagásodra, de gondolnak rád és szeretnének megajándékozni, viszont nem akarnak valami haszontalan dolgot rádsózni, amit úgysem használnál soha, ezért rádbízzák a választást.


Az én nagyszüleim távol élnek tőlünk. (apu felőliek) Soha egy ballagásra, keresztelőre, bérmálásra, diplomaosztóra, semmire nem jöttek el... A "rám szánt" pénzt odaadták és vagy kikötötték, hogy vegyek magamnak belőle pl. egy fülbevalót, vagy azt mondták csináljak vele amit akarok.

Valahol megértem, hogy sosem voltak ott az ilyen eseményeken, valahol nem. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy bárki is kevesebb lenne.

2014. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Idősek, betegek, amúgy jo fejek, hogy te választhatok ki az ajándékokat.
2014. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van. Vagy egyéb akadályozó tényező áll előttük pl. nagyon idősek/betegek/messze laknak/nehezen mozognak vagy szimplán szarnak a fejedre.


Azért én inkább az előbbire szavaznék. Az egyik nagymamám mindig azt csinálja, hogy én választom ki az ajándékom. Nem azért, mert ő lusta lenne (gyerekkoromban maga vette), hanem mert 20-30 éves koromban már egyszerűen nem tudja, mire van szükségem. Így vagy édesanyám/édesapám/testvérem veszi meg helyette elejtett szavak alapján, vagy én magamnak. Én nem látok ezzel gondot. Másik nagyapámtól pedig 90 évesen megértem, hogy nem jön el ide vagy oda, a kert végéig is alig tud bottal kisétálni...

2014. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom miért nem mennek el, messzi laknak, vagy nem tudnak sokáig állni, vagy nem egészségesek, nem derül ki a kérdésből.

Az ajándékozást így praktikusnak találom, én mindig örültem ilyen megoldásnak, hiszen így legalább nem kaptam olyasmit, ami nem tetszett, sőt, az ízlésemnek legmegfelelőbbet tudtam kiválasztani.

2014. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
messze laknak de fiatalosak. megígérték pár éve, hogy el jönnek.
2014. jún. 1. 11:22
 7/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul a másik nagyim, aki messzebb lakik és egyedül él el fog jönni. Pedig ő beteg is.
2014. jún. 1. 11:24
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondoljak, hogy ez annyira fontos, hogy megeroltessek magukat.

Talan erettsegi eleg nagy lesz nekik, majd elmennek.

2014. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem azért nem jön apu felőli nagymamám mert haldoklik a macskája és fél hogy abban a pár napban hal meg. egyébként szerintem nem nagy dolog 8 általánost elvégezni, max. majd középiskolai ballagás meg érettségi lesz az, amire azt mondanám hogy jöjjenek el.
2014. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem nehezemre esett az h a mamám egy faluban élt velünk és ugy nem jött el :( szart rám. a másik azért nek jött el mert betegeskedett, az nem volt olyan rossz mint az előbbi, meg az a mamát jobban szerettem...
2014. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!