Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Féltékeny vagyok az unokatesómra?

Féltékeny vagyok az unokatesómra?

Figyelt kérdés
Ő picit idősebb, mint én. Kiskorunkban nagyon sokat jatszottunk együtt. Ő mindig népszerű volt szép és okos, megfelelő családi és anyagi háttérrel. Rólam ez nem mondható el, se szép nem vagyok, se gazdag, és a családomat sem érzem támogatónak, viszont tőlle mindenki el van szálva, hogy ő egyetemet végzett, és férjhez megy és menő állása van, mindig kaptak valamit, amivel fényezhessék. Bezzeg én mikor felkerültem egyetemre nekem azt vágták a fejemhez, hogy én ezt nem fogom bírni, és biztos ott hagyom, végül igazuk is lett, otthagytam, annyira kikészültem, hogy otthagytam, ebből kb a családom csak annyit vett észre, hogy ,,má' megint nincs kedve, megint nincs kivel beszélni'', aztán jöttek, hogy bezzeg az unokatesómnak milyen jó munkája van, hogy ő is mennyit szenvedett az egyetemmel. Már a sírás kerülget ha szóba hozzák vagy meglàtom, akkora egy lúzernek erzem magam mellette, se diplomám, se életcélom. Mikor találkozok vele 1-2 napig mindig a sírás kerülget.Nem szeretem, pedig ha más élethelyzetben talalkoztunk volna valószínű nagyon kedvelném.Mit lehet ilyenkor tenni? Szerintetek csak én reagálom túl és csak irigységről van szó? Van valaki hasonló szituációban? Hogy vészeli át?

2020. jún. 29. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj vele a dolgokról, hogy mi folyik nálatok, környezetedben.

Ha nagyon jóban vagytok, akkor megérti. De ne vágd a fejéhez, hogy ő miert sikeresebb, szóval ne sértegesd.


A szüleid pedig minél előbb kizárnám. Max ünnepekkor egy képeslap aztán viszlát.

2020. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És most mit csinálsz? Próbálsz változtatni a helyzeteden? Semmi baj, ha valami elsőre nem sikerült, lehet másik szakra, okj-ra menni, nyelvet tanulni vagy csak szimplán elmenni dolgozni. A lényeg, hogy akarj jobb lenni, törekedj előre. A lehúzó család persze nem előny ehhez, de nem is zárja ki, hogy többet érj el, csak nem szabad magadra venni a szövegeiket.

Az unokatesód egyébként ártott neked valaha konkrétan? Mert arról nem ő tehet, hogy a rokonok fényezik, ezért nem rá kell haragudni. Kivéve persze ha lekezelő, hencegő veled szemben.

2020. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az irigyseg nem feltetlenul egy olyan dolog, amit magadtol le tudsz allitani, valahol termeszetes, de semmikepp sem jo.

Nem az irigyseggel van a baj, hanem azzal, hogy te ezt a kartyat hasznalod, mint kifogas, es mar-mar az unkatestveredre vetited ki a rossz eleted okat.

Szoval o okosabb, szebb, sikeresebb.

Miert nem tudatositod magadban ezt, es mondod azt, hogy igen, o tobb mindenben szerencses, ugyanakkor nekem is van jo nehany pozitiv tulajdonsagom, pl. en sokkal szorgalmasabb es talpraesettebb vagyok stb.

Ne az ellenseget lasd benne, hanem az embert, aki alapjaraton semmit sem artott neked, csak “szerencsesebb korulmenyek koze szuletett”.

2020. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért otthagytad az egyetemet, mert azt mondták neked, hogy úgysem fog sikerülni???
2020. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. Annyira nem vagyunk jóba, ritkán beszélünk mostmár, csak a család emlegeti mindig és felkavar. Próbáltam visszafogni magam, de nem sikerül.


2. Most dolgozok, lenne lehetőségem mostmár egyetemre menni, de nincs hozza lelki erőm


3.Lehet rá vetítem ki, írtam is, hogyha nem így talalkoztunk volna, valószínű példaképként tekintenék rá. Inkabb a csaladom az, akik kihozták ezt belőlem.


4.Nem, nem azért hagytam ott, mikor hazamentem, jól esett volna egy kis lelki támogatás, de ehelyett csak azt kaptam, hogy nem fogom bírni és egy idő után én is ezt gondoltam. A másik oka az, hogy elfogyott a pénzem és nem tudtam mellette dolgozni, a végére teljesen kikeszültem.

2020. jún. 29. 16:01
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Kicsit féltékeny vagy, bár inkább az van, hogy a szüleid és a rokonok pofázását/csesztetését csesztetésnek éled meg, és mindig ehhez a rokonhoz méred magad, mennyivel vagy mögötte. Én hasonlóan vagyok az öcsémmel. Dolgozok rajta, hogy ne mérjem magamat hozzá. Értelmileg elfogadtam, hogy ez a helyes út, érzelmileg még nem megy. Meg kell találnom azokat a dolgokat, amik boldoggá tesznek, sikerélménnyel és önbizalommal látnak el.

Amikor a családod csesztet, akkor finoman állítsd le őket, én nem finoman tettem, és amikor az okokat is elmondtam, az nagyon nem tetszett nekik.

2020. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már csak azért se hagytam volna abba hogy megmutassam nekik, én is vagyok valaki.


Ezt el cseszted és igen baromi irigy vagy. Inkább kapd össze magad. Az irigység betegség...

2020. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!