Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért én vagyok a hibás, ha...

Miért én vagyok a hibás, ha nem vagyok 8 éves és nem tudok egy 8 évessek mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Jöttek nálunk nagynénémék. Nagynénémnek van egy lánya, aki 8 éves. Én és a tesóm nem játszottunk vele, mivel nem vagyunk 8 évesek és nem a 8 éveseknek való dolgok érdekelnek minket. Erre fogták magukat, és 4 nap után hazamentek. Most mi vagyunk a hibásak, anyámék nem engednek sehova, mert megcsináltuk tesómmal a balhét. Ha annyira sajnálja, akkor miért nem játszottak vele ők?

Miért mi vagyunk azért a hibásak, mert nem szeretünk 8 évesekkel játszani és kész kínszenvedés volt az is, hogy leüljünk vele játszani, mivel nem vagyunk egy korosztály es 2 tinédzser gyereknek nem egy 8 éves társaságára van szüksége 2 héten keresztül.


2020. júl. 3. 18:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Azért az elég érdekes, hogy amiért két tizenéves nem játszik egy nyolcévessel, a rokonok sértődötten hazamennek. Nehezen tudom elképzelni. Volt ott azért más is, nem? Nem szívattátok egy kicsikét véletlenül? Nem szólogattatok be neki?

Hogyha ti mindent megtettetek, és az lett volna az elvárás, hogy ti két héten keresztül pesztráljatok egy nyolcévest, hogy az anyjának ne kelljen, és nem úgy lett, ahogy elképzelte, akkor ez nagyon igazságtalan. De nekem gyanús, hogy nem egészen ez a helyzet.

2020. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
De ott volt nagynénéd is nem? Miért nem játszott ő a saját gyerekével?... Értem én, azt hitte, hogy majd bébiszitterkedtek neki két héten át. Szuper nyári program.
2020. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Jézusom! Mivel szivattuk volna? Egyébként meg az unokatesónk.

Alapból pikkeltek ránk, mert már az első nap után nem játszottam vele, mivel nem vagyok bébiszitter (nem tudom hogy helyes-e így). Nekik az volt az elképzelésük, hogy majd én meg a tesóm pesztráljuk meg játszunk vele, hát nem. És azon borultak ki, hogy nem mentünk el velük a parkba játszani (mármint én meg a tesóm), mert ők ezt úgy képzelték, hogy ők négyen (szüleim, nagynéném és a ferje) leülnek a padra beszélgetni, mi meg vigyázunk a gyerekre. Amivel alapjáraton semmi gond nem lett volna, csak mindig ez volt, hogy mi vigyázzunk rá. Mi meg mondtuk, hogy kösz, de nem. Utána jöttek azzal, hogy menjünk el megint a Dunára, mert ott van futópálya, és ott majd jól kifutkossa magát a kicsi, és este hamar el fog aludni. Hát ezt is úgy képzelték, hogy mi majd futunk utána. Hát nem. És ebből lett a balhé, hogy a tesóm visszakérdezett: "Minek menjünk? Hogy majd mi pesztráljuk?" Nem bántottuk szt a gyereket, nek szivattuk semmivel. Mondom unokatesónk.

2020. júl. 3. 19:05
 4/27 anonim ***** válasza:
48%

Azért én a másik oldalra is kíváncsi lennék, ha már elvárod, hogy őket hibáztassam...

Nagyon rondán ki tud közösíteni két gyerek egy harmadikat. Hozzá se szólnak szinte, levegőnek nézik, látványosan pofákat vágnak, mikor odamegy hozzájuk valamiért, folyton panaszkodnak rá, lekezelően bánnak vele stb stb.

A dacos, sértődött fogalmazásból ítélve “kész kínszenvedés volt vele játszani” és társai, kb 13 évesnek tűnsz. Ennyi idősen meg nem fogsz belehalni néhányszor fél óra barbizásba mondjuk, de még nagykorúan sem. Nem kell mindennap csak vele foglalkozni, de ez a hattyúhalála szöveg nagyon visszataszító.

2020. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
4-es miért kellene játszania vele, ha nem akar? Komolyan kérdezem. Gyerekek között igenis nagy különbségek vannak ebben a korban, akár kér év is számít már. Mellesleg az én rokonságomban is van ilyen, aki szereti “leadni” a gyerekét mások idősebb gyerekeinek, majd duzzogni kezd, mert azok meg nem tudnak vele mit kezdeni. Amúgy meg az a helyes, hogy fejlődnek, nem kell visszamenni és Barbie-zni, ha már kinőtte. És itt két hétről lett volna szó, nem fél óràról. Mindegy, én felnőttként is nagyon éretlennek és gázbak tartom ezt a viselkedést, hogy a gyerekeket/kamaszokat kezdik el hibáztatni, mert nem tudtak “kikapcsolni” a szülők. Az én rokoni köreimben is sajnos előfordul, így látom. Abszolút 0 eq-ja van az ilyennek és szerintem magába kellene szállni és nem a kamaszokat hibáztatni olyanért (akár legyen az 13 éves) amiért nem akarja hosszabb ideig pesztrálni a nyakába sózott fiatalabb rokonát. Bocs, de ezt én is elítélem.
2020. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Totál megértelek titeket. Bár nem mostanában voltam tinédzser, de jól emlékszem a szituációra. Szerencsére sok unokatesóm volt hasonló korú, mint mi a testvéremmel, velük nem volt gond természetesen, sőt az egész kicsikkel sem, mert ők aranyosak, lehetett velük felnőttesen"babázni"(bár lehet nektek ez szintén nem fekszik), de a több évvel fiatalabb rokon, aki már nem cuki és nem is lehet vele olyan dolgokat csinálni, mint a saját korosztályoddal, na az borzasztó nyűg.
2020. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
20%

Milyen visszalépés az, ha mondjuk a 2 hét alatt 4 alkalommal barbizna vele? Milyen 2 hét folyamatos pesztrálásról beszélsz, én hol írtam ilyet? De még a kérdező is annyit, hogy első nap hajlandó volt foglalkozni vele és kész. Hát kicsit se bunkóság ez, valóban.

Biztos a mi családunk defektes, de nálunk nem az a normális kortól függetlenül, hogy egy vendégnek tojunk a fejére. És nem, rohadtul nem arról van szó, hogy a szülők teljesen lepasszolják a gyereket. De a kérdező esetében is annyi volt (legalábbis ezt írta), hogy mindössze kétszer meg merték kérni, hogy kicsit foglalkozzanak a kislánnyal ketten. Hát ez tényleg szörnyű és pofátlan és kínszenvedés. Biztos életük legfontosabb perceit vesztették volna el, ha kicsit nem csak magukra gondolnak, hanem az unokahúgukat is bevonják.


Nem tudom, te miért is kérsz engem számon, mikor te is olyanokat írsz, amikről egyáltalán nem tudhatod, hogy hogyan történtek. Elég erősnek érzem, hogy ismeretlenül szapulod a szülőket, hogy biztos nem foglalkoznak a gyerekükkel, mindezt azért, mert egy sértett tinédzser kiír ide egy kérdést, hogy kétszer(!) megpróbálták megkérni őt és a tesóját, hogy kicsit legyenek vele is. Nyilván emiatti nagy haragjukban viharzottak el felnőtt emberek tőlük. Ebben mondjuk a logikát se látom, ha annyira gyerekcsőszt akartak volna, nem hazarohannak, hanem pl anyukát próbálják befogni. De biztos nem lehet róla szó, hogy a két lány olyan szinten nem vett tudomást a kicsiről, hogy csak na. Nem csak úgy lehet valakit megbántani, ha szivatjuk.

2020. júl. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Szard le, amúgy nem azért mentek el, hanem mentek volna már haza. Mindenütt jó, de a legjobb otthon. Akármilyen kedves vendég, három napig untig elég.

Lehet, hogy egymás előtt úgy tettek, hogy jaj, de kár, hogy mész, magukban meg gondolták, hogy de jó, végre.

2020. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

7es tipikusan úgy beszélsz mint azok a szülők, akikről a kiírásban is szó van, és aki minimálisan se akarja megérteni a korkülönbségből adódó nehézségeket. A kérdező írt két hetet, hogy annyiról lett volna szó, nem a te kérdésedről van szó, így nem is értem, miért vetted ezt magadra. Te ebből fél órát ragadtál ki, ami innentől nem reális. Utána két esetet emelt ki, amire te azt mondtad, hogy kétszer kérték meg, de menne a szövegértés, ezt is észrevetted volna.

És igen, akármilyen nehéz elképzelni, van ilyen, amit a kérdező kiírt, közelről làttam ilyet és ez fél órára sem normàlis. És igen, a nagyobbak nyakába sózzák ilyenkor a kisebbeket és csodálkoznak, hogy nem tudnak egymással mit kezdeni. Nem gondolom, hogy csak azért mert rokon, mindenkit rá kell sózni mindenkire. Nem akar fél órát Barbiezni, akkor nem kell belekényszeríteni. Mellesleg a kamaszok amúgy is próbàlgatják a hatàraikat, nem tudnak mit kezdeni egy nyolc évesse, aki már nem kicsi, de még messze van az ô korosztàlyuktól.

2020. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam végig minden választ, de az jutott eszembe, hogy talán azért mentek haza, mert a 8 éves nem érezte jól magát ott - van realitása, neki ti pont olyan távoliak vagytok, mint nektek ő.

És ez lett interpretálva úgy talán, hogy "nem játszottatok vele"..?

Nem tudom, hogy csak anyukátok mondja-e ezt, vagy a nagynéni is, de ha csak az előbbi, akkor lehet, hogy zokon vette ezt és úgy érzi, miattatok van, vagy h nektek kellett volna vele jobban foglalkozni - holott lehet, hogy nagynénédnek ez eszébe se jutott, hogy rajtatok legyen leverve a balhé, ő addig volt részese a dolgoknak, hogy a gyereke unatkozott és hazamentek.


Nem biztos, csak eszembe jutott, mint opció.

De ha bárki szerint nektek kellett volna őt 2 hétig(!) bébiszittelni, akkor az nem kicsit pofátlanság és önzőség.

2020. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!