Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kérdezzem meg, hogy tényleg...

Kérdezzem meg, hogy tényleg ilyet mondott-e?

Figyelt kérdés

Nagypapám nagyon beteg. Mind tudjuk hogy nincs már neki túl sok hátra. Egy ismerősöm mondta, hogy találkozott a sógornőmmel, aki azt mondta, hogy "reméli nagypapám már nem sokáig húzza, mert megváltás lenne neki. És végre az albérleti problémáik is megoldódnának". Én ezt nagyon gusztustalannak tartom. Való igaz, hogy nagypapám lakását én és a tesóm örököljük, mert apu lemondott róla a mi javunkra. Az is igaz, hogy ők hónapról hónapra élnek albérletben, de akkor is borzasztó számomra, hogy egy számára meg csak nem is rokon halálára apellál.

Arról nem beszélve, hogy ő arra számít, hogy majd ők beköltöznek és a mi részünket havi minimális összeggel. De ebbe én nem akarok belemenni, mert őket ismerve sosem lenne kifizetve és le is laknák teljesen. És ha tényleg ezt mondta, akkor főleg nem érdemli meg, hogy ott lakjon.


2020. júl. 12. 13:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Mert milyen jó is ha az embernek van testvére.
2020. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Részletkérdés, hogy ténylegesen lemondott vagy sem. Neki nem kell.

Egyébként ezt már évekkel ezelőtt kijelentette ( még nagymamám életében) így végrendelet szerint én és a testvérem vagyunk a kizárólagos örökösök. Nem tudom ilyenkor apunak járna-e valami, de nyilván nem fogja bolygatni, ha maga szánta nekünk a lakást.

2020. júl. 12. 14:45
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég butus lehet a sógórnő ha ilyet mondott, mivel csak úgy nem költözhetnek oda. Vagy kifizetik neked a ház felét és akkor csak az övék lesz vagy pedig lakáshasználati díjat kérhetsz tőlük a te feledre, ugyan úgy törvényesen, ügyvéd előtt szerződéssel, amit nem tehetnek meg hogy csak úgy nem fizetnek. De míg ez kész nincs ne engedd odaköltözni őket, ha kell te is költözz be.
2020. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha apád nem kond le az örökségről, akkor eladhatjátok a házat.


Tök mindegy, hogy az apád mit mondott, mert csak az számít majd amit a hagyatéki tatgyaláson mond. Lehet, hogy neki is jól jön majd a pénz.

2020. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

De végrendelet van, miszerint én és tesóm vagyunk az örökösök. Kizárt, hogy ezen papa még változtatna.

Vagy ilyenkor ennek nincs jelentősége?

2020. júl. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!