Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Engem nyaggat a feleségem...

Engem nyaggat a feleségem lakása miatt?

Figyelt kérdés

A feleségem évekkel ezelőtt örökölt Pesten egy 50 nm-es lakást, ami ki volt adva albérletbe. A jelenlegi bérlők saját házba költöznek, így újra meghirdettük több ingatlanos oldalon a lakást, illetve közösségi oldalon is. Itt látta meg unokatesóm a lakást, aki a párjával és a 2 éves gyerekével keres lakást és hát eddig nem jártak sok sikerrel, mert nem igazán látják szívesen a gyerekeseket. Viszont mi is csak egyedülállóknak vagy pároknak adjuk ki a lakást, feleségemnek mindig is ez volt az egyik fő kikötése.

Unokatesóm először nekem szólt, hogy ők szívesen kivennék a lakást, de mikor mondtam mi a helyzet, teljesen vérig sértődtek, hogy micsoda gonosz némber a feleségem is és nem normális dolog, hogy utálja a gyerekeket.

Az tény, hogy egyikünk sem akar gyereket (nem csak feleségem, én se), viszont az bőven erős túlzás, hogy utálja őket.

Szimplán volt már negatív tapasztalatunk gyerekes családdal, ráadásul a szomszédokkal jóban vagyunk, nyugis a környék és a lakóközösség is, nem akarjuk hogy egy kisgyerek a hangoskodással, hisztikkel és egyebekkel problémákat szüljön. Mi sem repesnénk az örömtől, ha alánk/fölénk kisgyerekes család költözne.

Feleségemnek még nem is említettem a dolgot, mert ha elmondom unokatesóm miket mondott rá, nagyon kiosztaná, ellenben unokatesóm úgy tűnik nem bír leakadni a lakásról és nekem hőbörög.

Most mégis csináljak, küldjem el a fenébe? Alapból nem az enyém a ház, oké a bérleti díjból származó bevétel közös, mivel közös kasszán vagyunk, de ő dönti el kinek adja ki a lakását, ráadásul mint mondtam, én sem adnám ki gyerekeseknek, ez van.


2020. szept. 15. 17:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egyáltalán nem a gyerek a probléma, kár is volt erre hivatkozni. Eleve rokonnak nem adnám ki, ha nem fizeti a bérleti díjat, rezsit, vagy bármi probléma merül fel a lakással kapcsolatban, akkor kirakhatja a de én rokon vagyok, légy megértő kártyát, és még csak megszabadulni se tudtok tőlük.
2020. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
78%
Mond meg nekik, ha gyereket tudtak csinálni, akkor csináljanak pénzt is saját lakásra!
2020. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Erre a rokon kártyára nem is gondoltam még, de itt a fő probléma akkor is a gyerek, benne is van a hirdetésben, hogy csak pároknak vagy egyedülállóknak kiadó a lakás és unokatesóm ezen sértődött meg.
2020. szept. 15. 17:28
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Kerek perec mondd meg nekik, hogy rokonnal NEM üzleteltek, ez elvi kérdés, és kész.
2020. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Most már teljesen felesleges a rokon dologra hivatkoznia, hisz a probléma nem az hogy rokon, hanem a gyerek. Hisz benne van a hirdetésben is és a kérdező is egyértelműsítette. Innentől nincs értelme azt mondani, hogy rokonnak elvi kérdés miatt inkább nem adják ki, meg hát hadd ne nektek kelljen magyarázkodni vagyis a feleségednek, hogy kinek adja ki a saját házát. Én sem adnám ki gyerekesnek, ahogy nagyon sokan mások sem, ez van. Ezt egyébként tudni lehet, aki kicsit is nézegeti az albérleteket, ehhez mérten kellett volna gyereket vállalni.
2020. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
10%

Azért nagyon nem mindegy, hogy van hova menniük, most fix helyen laknak (pl. szülőknél), vagy eladták alóluk a jelenlegi albérletet, és iràny az utca.

Utóbbi esetben azt is mérlegeld, hogy a komplett rokonság minden s2arnak elmond majd titeket. Mondjuk esélyes, hogy így is. Kínos magyarázkodás lesz még ebből, és nem tudsz jól kijönni belőle.

2020. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

Mondd neki, hogy lakik a házban egy gonosz banya, aki a korábbi gyerekes bérlő miatt állandóan feljelentgetett benneteket, még a NAVot is rátok küldte.

Aztán sopánkodj kicsit, hogy milyen ember az, akit zavar egy kisgyerek legó-csörgése, sírása, stb. és nem értet, hogy lehet valaki ilyen.

2020. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nyugodtan elküldheted melegebb éghajlatra őket.

Egyrészt a ti lakásotok semmi köze hozzá, hogy ti kinek adjátok ki és milyen feltételeket szabtok. Egyébkénk egyet értek veletek, hogy jobb nem gyerekes családnak kiadni(szintén rosz tapasztalat).

Másrészt rokonnak nem jó kiadni lakást, ahogyan már elöttem is írták. Mert ha esetleg véletlenül megszorulnak az lesz az első, hogy rokonnak nem vészes ha tartoznak és ha kirakjátok őket ti lesztek a szemetek.

2020. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Azért nehogy már az embernek hazudnia kelljen és félnie attól, hogy a saját tulajdonú lakását kinek és milyen körülmények között adja ki.

Ha az az oka, amiért nem akarja gyerekeseknek kiadni a lakást, hogy van már rossz tapasztalata, továbbá ő maga sem örülne, ha kiskölök költözne a szomszédba és egész nap vinnyogna ill. a nyugodt és jól ismert lakóközösségbe nem akar esetleges fejfájást csinálni magának, akkor ezt kell megmondani és pont. Nehogy már nekem kelljen mentegetőznöm és ferdítenem. A saját lakásomat annak adom ki, akinek akarom.

Kérdező, én nem hagytam volna szó nélkül hogy esetlegesen sértegessék a házastársamat egy ilyen piti dolog miatt és nyilván már az unokatesódnak is kristálytiszta, hogy miért nem kiadó számukra a lakást, innentől ne magyarázkodj, ne beszélj mellé. Nem és kész. Ha nem érti, magára vessen.

2020. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
6-os! Nem kell semmit se mérlegelnie, az ő illetve a felesége lakása, úgy adják ki ahogy akarják, rajtuk kívűl senkinek semmi köze hozzá! Pláne nem nekik kell magyarázkodnia.
2020. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!