Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Engem nyaggat a feleségem...

Engem nyaggat a feleségem lakása miatt?

Figyelt kérdés

A feleségem évekkel ezelőtt örökölt Pesten egy 50 nm-es lakást, ami ki volt adva albérletbe. A jelenlegi bérlők saját házba költöznek, így újra meghirdettük több ingatlanos oldalon a lakást, illetve közösségi oldalon is. Itt látta meg unokatesóm a lakást, aki a párjával és a 2 éves gyerekével keres lakást és hát eddig nem jártak sok sikerrel, mert nem igazán látják szívesen a gyerekeseket. Viszont mi is csak egyedülállóknak vagy pároknak adjuk ki a lakást, feleségemnek mindig is ez volt az egyik fő kikötése.

Unokatesóm először nekem szólt, hogy ők szívesen kivennék a lakást, de mikor mondtam mi a helyzet, teljesen vérig sértődtek, hogy micsoda gonosz némber a feleségem is és nem normális dolog, hogy utálja a gyerekeket.

Az tény, hogy egyikünk sem akar gyereket (nem csak feleségem, én se), viszont az bőven erős túlzás, hogy utálja őket.

Szimplán volt már negatív tapasztalatunk gyerekes családdal, ráadásul a szomszédokkal jóban vagyunk, nyugis a környék és a lakóközösség is, nem akarjuk hogy egy kisgyerek a hangoskodással, hisztikkel és egyebekkel problémákat szüljön. Mi sem repesnénk az örömtől, ha alánk/fölénk kisgyerekes család költözne.

Feleségemnek még nem is említettem a dolgot, mert ha elmondom unokatesóm miket mondott rá, nagyon kiosztaná, ellenben unokatesóm úgy tűnik nem bír leakadni a lakásról és nekem hőbörög.

Most mégis csináljak, küldjem el a fenébe? Alapból nem az enyém a ház, oké a bérleti díjból származó bevétel közös, mivel közös kasszán vagyunk, de ő dönti el kinek adja ki a lakását, ráadásul mint mondtam, én sem adnám ki gyerekeseknek, ez van.


2020. szept. 15. 17:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
35%
Mi meg gyerekeseknek adtuk ki a lakásunkat ,rendesen fizetnek évek óta .lakókat sem zavarják a gyerekes családok mert normális lakóközösség ahol lakás van.
2020. szept. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%

Voltunk hasonló helyzetben. A feleségemnek van egy lakása, amiből kiköltözött az albérlő. Amikor meghirdettük megint, akkor rengeteg barát/rokon jelentkezett, hogy oldjuk meg okosba, kiveszik.


Mi leszögetzük előre, hogy nem. Idegent ha nem fizet bármikor kirak az ember, de nem akarunk úgy járni, hogy "majd 2 hónap múlva fizetek, engedd el a kauciót, most nem tudok fizetni, de baràtok/rokonok vagyunk majd megadom" stb.


Az erőszakosakat elhajtottuk a francba, neked is ezt kellene tenned szerintem. Pláne ha azóta nem száll le a párodról.

2020. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%

Azt értitek, hogy az albérlet kiadása (helytől függően) meglehetősen komoly bevételi forrás lehet?! Ez üzlet, ami nem empátiáról meg kedvességről szól, meg arról hogy gondoljunk a másik helyzetébe! Nem. Ez arról szól, hogy NEKEM van egy lakásom, amit annak adok ki, akinek akarok, mert bármi történik, a kockázatot nekem kell vállalnom.

Nekünk is ki van adva a lakásunk egy fiatal párnak, az elején tisztáztuk, hogy gyerekeseknek nem fogjuk kiadni. És nem érdekel ki mit gondol erről, ha valakit zavar, akkor adja ki a sajátját nekik, ennyi.

Közvetlen ismerősi körömben is volt gond gyerekes családdal, sőt mi is éltünk gyerekesek mellett, az állandó dübörgést, bömbölést és hisztit lehetett csak hallani.

Talán ti minden cselekedetetek előtt empatikusan belegondoljátok magatokat más helyzetébe? Csak mert ebből nem lehet ám megélni. Az meg messze nem empátia, hogy saját magamnak okozok esetleges fejfájást azzal, hogy empatikuskodom.

Nehogy már mi vagy a kérdező legyünk a gonoszak, amiért a saját tulajdonunkat nem adjuk ki olyanoknak, akiknek mi nem akarjuk! Vagy ti talán nyugodt szívvel kiadnátok roma származású embernek a lakásokat? Persze, itt senki nem rasszista meg semmi ilyesmi, mégis a szíve mélyén a többség egyből rávágta hogy nem. Na ilyenkor hol van az empatikusság? Meg a kedvesség?

Hisz vannak köztük normálisak, miért ne.

Vagy amikor te megkapsz egy munkát, amit egy kisgyerekes nő nem, akkor puszta empatikusságból inkább nem fogadod el vagy szarul érzed magad emiatt? Ez van, ilyen az élet.

Aki gyereket vállal, az ne várja el, hogy vele empatikusabb legyen bárki is, pusztán a gyereke miatt.

Nem én tehetek arról, hogy XY egyedülálló anyuka, ahogy nem is a kérdező. Mindenki maga alakítja a saját életét és maga felel érte. Aki gyereket vállal fix, saját lakás nélkül, az vállalja azt, hogy nem mindenki fogja nekik kiadni a lakását. Még így is jó sokan vannak, ahol nem gond a gyerek, tessék olyat keresni és ne a másikat szapulni, csak mert ő neki van valamije és meg meri szabni, hogy ki veheti igénybe.

Oké, semmi közünk, hogy ki miért vállalt gyereket, viszont ugyanilyen alapon a gyerekeknek sincs a világon semmi közük ahhoz, hogy kinek adjuk ki a lakásunkat, ennyi.

2020. szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
82%
Ja persze, a kérdezőbe szoruljon már egy kis emberség.🤦🏻😅 Mert köztudott, hogy emberségből meg empátiából királyul meg lehet élni. Nekem van egy lakásom, amivel egyébként másnak lakhatást tudok biztosítani, de még én belém szoruljon emberség, mert hogy van pofám bizonyos feltételeket szabni a saját tulajdon kiadásával kapcsolatban. Vicc.
2020. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
90%
Ja és akik itt keverik az üzletet az empátiával meg emberséggel, azok vegyenek egy lakást és adják ki egy hajléktalannak. Ingyen. Mert hát empátia meg szegénynek nincs hol laknia. Ez egy befektetés, még egyszer mondom. Befektetésben meg nincs barátság meg rokonság, főleg nem empátia. Ha ilyen alapon kéne kiadni a lakásunkat, akkor szerintem senki nem fektetne ingatlanba és egyáltalán nem lenne albérlet. Mindenki oldja meg ahogy akarja akkor vagy éljen anyós nyakán.
2020. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
92%
Empátiával lehet fizetni a boltban és elfogadja az ELMŰ is? Mert akkor rendben van. 🤔
2020. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez duplán rizikós kiadás lenne, ezért soha nem mennék bele. Ráadásul a kettő közül szerintem a gyerek a kisebb rizikó, pedig az se kevés amortizáció és kirakhatóság szempontjából. Mindez tetézve azzal, hogy rokonok is... Az első megszorulásnál nem fog fizetni, mert te igazán megértheted. Simán el tudom képzelni, hogy sokkalja majd a bérleti díjat és megpróbál lealkudni, mert mégiscsak rokon. Ha valami gond történik akkor hogyan vonod felelősségre és hogyan hajtod be rajta a kárt? Gond esetén kitenni szinte lehetetlen lesz, ha mégis tuti hónapokig húzódó idegölés és a teljes rokonsággal való összeveszés után. Szóval igen, küld el most a fenébe. Akkor egy vitával letudod, ha engedsz neki akkor nagy valószínűséggel sok-sok vita vár még rád.
2020. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!