Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális dolog ez...

Szerintetek normális dolog ez a család részéről?

Figyelt kérdés

Anyósom szakmája virágkötő, és így ősszel meg nyáron néha vállal munkát otthon, így történt ez most is. Állítólag utolsó pillanatban szóltak neki hogy lenne két nagyobb munka. És úgy gondolta hogy mivel én otthon vagyok két gyerekkel (2 hónapos, 2,5 éves) anyós meg a keresztlánya megcsinálják a megrendelésre szánt munkát,(a keresztlánya nem virágkötő, csak szereti ezeket csinálni). És majd elhozzak nekem a csaj gyerekét, hiszen úgyis otthon vagyok, eggyel több gyerek mit számít.

De konkrétan nem mondták előre, csak mikor ott álltak a kapuban,(egy utcával arrébb lakunk) akkor szóltak, hogy baj lenne e ha itt hagynák. Ezt követő napokban meg persze már adta magát. Megköszönték, csak úgy összességében nekem ez fura volt .

De, míg velem volt láttam, hogy a gyerekkel ő semmit se foglalkozik. Csak arról beszélt mennyi lemondással jár a gyereknevelés stb. Elhozta tetőtől talpig koszos ruhában, a gyerek arca keze is full kosz volt. (én töröltem meg) Se kaja neki, se pelenka, se váltó ruha) Picit több mint 1éves, már hónapok megy, de mivel esik-kel mindig figyelni kell rá. Eléggé kezelhetetlen, mindenbe megy bele, abszolút nem fogad szót, nézz rám bambán mikor mondtam neki h nem szabad ezt vagy azt. Én őszintén sajnáltam a gyereket és persze szegény sírt hisztizett, hiányzott neki az anyja.

Az anyja mikor végeztek a munkával jött a gyerekért persze volt sírás hiszti, aki elkezdte neki hogy hagyd már abba, ne idegesíts, ne sírj már. Majd közölte hogy hamarosan bölcsibe adja mert kivan a saját gyerekétől.

Arról nem is szólok, hogy persze megoldottam, de egy szoptatós baba, meg egy dacos kisfiú mellé nagyon "örültem" egy kis mindenbe belemenő 1 évesnek. Csak nem értettem, miért kézen fekvő hogy én vigyázzak rá?


2020. szept. 28. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

“ Csak nem értettem, miért kézen fekvő hogy én vigyázzak rá?”


Mert masra nem tudtak volna bizni?

2020. szept. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sincs semmi baj, hogy egyszer vigyáztál rá, még ha nem is volt hozzá kedved, főleg ha másra nem tudja hagyni. Az viszont már baj, és nekem sem tetszene, hogy csak beállítanak és itt a gyerek, fogd. Egy telefon nem olyan nagy dolog a mai világban.

Azért ha ez rendszeres lenne/lesz, azt én már szóvá tenném.

2020. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Én alapból utálom, hogyha nekem kijelentik, hogy na ezt vagy azt te most megcsinálod! Főleg ez, hogy ráadásul azt se tudják hogy te pl. mit terveztél aznapra, stb stb. Igazán meg lehetett volna kérdezni, hogy figyu, tudodsz e vigyázni a gyerekre...
2020. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem kézen fekvő.

Nem, nem normális dolog volt ez.


Szívességet kérni lehet, de nem úgy, hogy kész tények elé állítjuk a másikat. És nem mindegy, egy napról vagy 5-10 napról van szó.

Egyébként neked járt volna részesedés a bevételből, vagy valami ajándék cserébe. Ui. a te segítséged kellett ahhoz, hogy ő pénzt keressen. Ha te nem vigyáztál volna a gyerekre, akkor ő nem tudott volna pénzt keresni közben. Ez ilyen egyszerű.

Az már csak hab a tortán, hogy pelenka nélkül hozta oda. Igénytelenség, nemtörődömség. És mindennek gyökere a szeretetlenség, ami meglátszik abban is, ahogyan szólt hozzá. Ahogyan te, úgy én is sajnáltam volna a kisgyereket. És biztos, hogy anyósod is belelát ezekbe, ha ilyen kapcsolatban vannak. Szóval ez őt is minősíti keményen!


Azért valahogyan hozd a tudomásukra, hogy ilyen most volt először és utoljára. Nem vagy ingyen bébiszitter, pláne egy elhanyagolt, rosszul nevelt, szeretethiányos gyerek esetében. Ezt én simán belemondanám az arcába, nem érdekelne, ha családi sértődés lesz belőle.

2020. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Vannak olyan emberek, akik olyan attitűddel élnek a világban (vagy a környezet ahhoz szoktatta őket), hogy alapból mindenki (környezetükben élők legalábbis) azért vannak, hogy nekik segítsenek, őket szolgálják, így igazán nem is nagyon kérdeznek meg semmit, hanem alapból ezt teszik, mint amit tapasztaltál.

Nehéz megmondani, miért alakul egy ember személyisége ilyenné. Felháborító és pofa kell hozzá az biztos.

2020. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem normális az biztos. De te se vagy normális, egy egy eves gyerek hogy nézzen rád, ha azt mondod, hogy ezt meg azt nem szabad? Persze, h bamban nez. Egy egy eves gyerek nem lehet még"jol nevelt" de ezt tudnod kene
2020. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondtad meg nekik, hogy legközelebb legalább előre egyeztessenek, mert könnyen lehet, hogy éppen nem lesztek otthon vagy pont indultok valahová?

Azt írod, utána is rendszeresen hozták, tehát napokig-hetekig vigyáztál a gyerekre? Napi egy-két órát vagy egész napon át?

A legjobban azt a szerencsétlen gyereket sajnálom, remélem beadja mielőbb bölcsibe, ott legalább törődnek majd vele, ha szerencséje van, még szeretet is kaphat valamelyik dadustól.

2020. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek a #4. válaszolóval.
2020. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!