Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagynéniként milyen időközönké...

Nagynéniként milyen időközönként kell venni valami édességet unokatesóm gyerekeinek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 08:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Nem kötetelező édességet vinni. És igen, erről a szülőkkel is beszélni kell azért. Néha egy-egy csoki, vagy egy zacskó valami szerintem nem árt. A csokoládé ráadásul egészséges. Persze nem naponta egy táblával.
2020. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Három és fél hetente, de csak páros napon.
2020. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%
amikor kiesik egy foguk
2020. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
Egy éves az unokahúgom, eddig még egyszer sem vettem neki édességet, nem is tervezem. Viszont gyakran veszek neki spontán ezt-azt, ruhát, kis játékot, gyümölcspürét. Hetente-két hetente szoktam menni hozzájuk.
2020. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%

A gyerek ne rinyáljon meg pofákat vágjon, hanem örüljön, hogy kap. Igen, ha almát, annak is. A szülőnek kéne megtanítania ilyen alapvető illemszabályokra (és nem, nem arra, hogy egy fél pár lyukas zokniért is tapsikoljon). Az meg rég szomorú, ha semmilyen gyümölcsöt nem hajlandó megenni (nyilván nem direkt adunk almát, ha azt pont nem szereti).

Édességet meg kap a szülőktől valószínűleg. Ha pedig nem, akkor pláne tiszteletlenség felrúgni az elveiket az “én csakazértis csokit adok” dologgal.

Olyan meg amúgy nincs, hogy ajándékot KELL adni.

2020. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Először konzultálj a szülőkkel.


Én gyerekként (és most is, tényleg :D) épp annyira szerettem a gyümölcsöket, mint az édességet - apám nem győzte hordani a piacról a mandarint, almát, szőlőt...


Ezért szüleim megkérték a nagymamámat, hogy ha már úgyis ragaszkodik ahhoz, hogy hozzon nekem valamit, akkor inkább hozzon valami gyümölcsöt. Én pont annyira örülök neki, és még egészségesebb is.


Mit kaptam onnantól? Gyümölcsös csokit. Amit pont utálok... :D


Hogy a kérdésre is válaszoljak: egyáltalán nem "kell", de szerintem kedves gesztus, hogy ha útba esik, akkor viszel nekik valami apróságot :) Akár egy túrórudit, Kinder Buenot, sportcsokit, bármit. Nem kell nagynak lennie, csak az, hogy gondoltál rá.


Én minden nyáron a nagyszüleimnél voltam, ahová a kis 8-9 éves unokatesóm is jött. Ha beugrottam a boltba valamiért, mindig vettem neki a kassza mellől egy kicsi Milka csokit vagy Kinder tojást, nagyon örült :)

2020. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

6-os: Légyszi mutass már egy tanulmányt vagy valamit arról, hogy a szervezetnek szüksége van a töméntelen finomított cukorra, mert teljesen kíváncsi lettem.

Honnan tudod, hogy itt ki a képmutató és ki nem? Amúgy a gyümölcs kifejezés lehet, hogy nálad egy darab almából áll, nálunk lehet kapni mindenfélét, banánt, körtét satöbbi.

Valaki csak felhozta, hogy a gyümölcs jobb, mint az édesség, ami igaz is, nem arról van szó, hogy a csoki ördögtől való, csak ha már (a kérdésből kiindulva) rendszeres az ajándékozás, akkor ne cukorral tömje a gyereket.

2020. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%
Most nagynéni vagy unokatesó gyereke?
2020. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha megyek mindig viszek magammal egy kis meglepetést. De szinte sosem viszek édességet (szülők kérik, hogy ne mert a gyerkekek egyáltalán nem esznek ilyesmit). Kifestőkönyvet, gyümölcspürét vagy egészséges(ebb) snackeket szoktam vinni. Amelyik gyerek ehhez van szoktatva az örül egy db almának vagy gyümölcspürének is..
2020. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "kell".

Ahogy a belátásod, és a pénztárcád engedi. Nem kell behódolni a megfelelési kényszernek.

(...ahogy több hozzászóló is mondta: a gyümölcs egészségesebb. Ezt én is osztom...)

2020. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!