Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ha nagyanyád időközönként...

Ha nagyanyád időközönként támogatna anyagilag és később felhánytorgatja, az úgy jogos?

Figyelt kérdés

Elhunyt a nagyapám és az autóját nekem ígérték (még az öreg életében), viszont ez nem lett sehogy lepapírozva, ami szívás, mert így gyakorlatilag az elsőszámú örökösök (nagyim és anyum) döntenének az autó sorsáról.

Nem egy nagyértékű autó, idősebb kategória, de eladnám, szükségem lenne a pénzre.

Anyum nekem ad igazat, viszont nagyim az ő testvérének az unokájának szánja a kocsit (családi kiskedvenc).

Nagyapám forog a sírjában, a nagypapa sógornőjének az unokájának úgy gondolom mégse kellene megörökölje azt az autót, ami az én nagyapámé volt?!

Amikor ezt szóvátettem, akkor nagyim azt mondta: ,,kaptál már elég pénzt, nem volt elég?".

Sosem értettem, hogy az emberek miért adnak bárkinek pénzt, ha később csak felhánytorgatni tudják?


2017. szept. 9. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ne hergeld magad, felejtsd el az egészet. Családon belül különösképpen nem kell felülni az ígérgetéseknek és általában ne várj semmit családon belül, mert az érzelmek csak összekuszálják a realitást.
2017. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha önszántából támogat nem jogos, ha te könyörögsz a támogatásért akkor jogos.
2017. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Hát, van akinek semmi sem elég!

Te is ilyen vagy!

Biztosan nagyon szeretted a nagyapádat, ha itt csak "öreg"-nek nevezed.

A nagyanyád meg nem hánytorgatta fel, csak megmondta, hogy amit kaptál eddig legyen elég!

Majd ha a szüleid elmennek, te is fogsz örökölni!

Addig meg köszönd meg amit kaptál és ne követelőzz!

2017. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
74%
nem spontán hánytorgatta fel,te hoztad szóba a dolgot.ez van,az autóval már más rendelkezik.
2017. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Miért nem mondtad meg szimplán, hogy nem volt elég? Talán dolgoznod kéne nem pedig mástól kéne elvárnod, hogy eltartsanak.
2017. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úúúristen, úristen! :D

Nem jól látjátok a helyzetet.

Vagyis nem írtam túl sok részletet, ezért lehet, hogy félreérthettétek a dolgokat.

Azt, hogy ,,az öreg" ezt szemébe is így mondtam, ez egy kedves megszólítás, a hangsúlyt nem lehet leírni.

Én nagyon szerettem ,,az öreget", mert nem volt apám, ő volt egy olyan ember az életemben, aki betöltötte ezt az apaszerepet. De nagyanyám világ életében kivételezett a gyerekeivel és a nagybátyámat is jobban szerette, mint anyumat, illetve a testvérének a gyerekeit is mindig többre tartotta valamiért. Ez egy jellemhiba szerintem.

Én dolgozom, nem ez a gond, viszont van 2 gyermekem, ebből az egyik súlyos beteg és a kezeltetése végett most nagy szükségünk lenne a pénzre. Akármennyire.

Nekem azért esett nagyon rosszul a nagyanyám kijelentése, mert és soha nem kértem tőle pénzt!

Ennek ellenére, ha adott, azt megköszöntem!

De olyan, hogy én kérjek tőle pénzt, olyan nem történt!

Nem értem, hogy akkor miért ad valaki pénzt, ha utána felhánytorgajta? Erről szól a kérdés is.

2017. szept. 9. 18:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem gyászolom, ez nem igaz, pont hogy én gyászolom a legjobban a családban, most is könnyek között írom ezt a pár sort, tavaly hunyta le a szemét, de még a mai napig nagyon fáj, hogy itthagyott bennünket.
2017. szept. 9. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A volt élettársamnak akart adni mindent a nagypapája. Mindenki tudta a családjában és nagyon egyetértettek hogy legyen úgy. Aztán mikor meghalt a sok pénzt széthordta a csürhe(mert hirtelen azzá váltak) és senki nem beszél senkivel mert a sok pénzt ahogy szétkapták kb 5 felé mindenki elégedetlen vlett hogy kevés lett neki. Mi meg ott maradtunk egy ruppó nélkül és értsük meg mindet hogy szerinte neki miért kellett volna többet kapnia.
2017. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha erről nem készült ügyvéd jelenlétében szerződés, akkor ezt buktad!
2017. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Megérzik a pénzszagot az emberek és megvadulnak.
2017. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!