Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is bunkó voltam a...

Szerintetek is bunkó voltam a sógornőmmel?

Figyelt kérdés

Áll a bál, mert a tesóm felesége meghívott minket magukhoz, messze laknak, ezért ottalvós...stb.

Na most azt tudni kell, hogy a sógornőm iszonyat rendetlen és náluk mindig rettenetes kosz és káosz uralkodik. Arra fogja, hogy vagy egy 4 hónapos babájuk, és emiatt nem takarít, de egyszerűen nem hiszem el, hogy nincs egy kis ideje legalább a minimális dolgokat megcsinálni!

Alap dolgok, pl mosogatás, felmosás náluk nincs, mindig koszos a padló, a tűzhely...stb.


Na most nekem is van egy kislányom, egy 10hós, és most nagyon nem tartom jó ötletnek, hogy ő ott bármihez is akár hozzáérjen! Még mászik négykézláb, de így hogy? Benne a dzsuvában? Aludni is nem tudom hogy lenne, meg a fürdés is, mert a fürdőszobájuk is nagyon koszos, meg a nappali is, ott aludnánk.


Mondtam sógornőmnek, hogy el tudunk menni a városukba(Sopron), de szállodában fogunk aludni, nem náluk. És inkább menjünk el valahová, pl sétálni meg étterembe, így nem kell főznie(nem akartam náluk enni).


Persze ezután folyamatosan hívogatott engem is és a férjemet is, hogy miért hotelben alszunk, addig addig, hogy kiszaladt a számon, hogy nagyon nagy náluk a kosz, és emiatt féltem a kicsit, mert azért ő már alaposan felfedez. Erre megsértődött fullra, lefújta a hétvégét is, és most mindenki rám haragszik a családjukban, anyósomék is, hogy én bunkó vagyok! Szerintetek mit kellene tenni?



#anyós #sógornő #csaláslátogatás
2020. okt. 5. 13:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Addig szerintem, hogy máshol szálltok meg, jó megoldás. Az is, ha felveted, hogy menjetek el közösen ebédelni, hogy ne neki kelljen főzőcskéznie. Viszont azt, hogy "nagyon nagy náluk a kosz, és emiatt féltem a kicsit" lehet úgy mondani, hogy tényleg sértő legyen. Innen távolról nem lehet megmondani, hogy tényleg * nagy mocsok van náluk vagy te vagy nagyon tisztaságmániás.

A másik oldalról nézve, ha valaki vendégeket hív, akkor illik kitakarítania, ha ez nem fér bele, akkor minek terheli magát még egy vendéglátással is. Persze az sem mindegy, hogy ki jön vendégségbe, mert közeli rokonnál én nem feltétlenül várnám el, viszont felajánlanám, hogy mosogatok. Ha viszont olyan ember jön, akiről tudom, hogy patika tisztaság van náluk, külön figyelek a tisztaságra. Ettől még lehet, hogy ami nálam már tiszta, az ő fogalmai szerint még retkes ;).

2020. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van. Aki a gyerekre keni azt, hogy egy igénytelen, lusta disznó,azzal alapból nem lenne közösködni valóm, rokonság ide vagy oda. Bár ezt a férjednek illett volna a saját testvérével lebeszélni és nem rád ugrani az egész családnak. Én ezek után a többiekkel is foghegyről venném a dolgokat. Apropó, a tébbi "nagyonokos" családtag aludt már ennél a sőgornánél vagy csak az óbégatá

s megy?

2020. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
47%

Mit tegyél?

Mondjuk egy bocsánatkérés a minimum, ha rendezni akarod a helyzetedet a családban.

Ha nem, akkor nem!

Igaz, nem tudom, hogy hogy lehetne ezt úgy megfogalmazni, hogy ne ronts a dolgokon...

Egy biztos, ha nekem bárki ilyet mondana, soha többet nem tudnék vele szóba állni.

2020. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedre válaszolva:

Igen, bunkó voltál!

És ez nem azt jelenti, hogy nem volt igazad, de bunkó voltál!

2020. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Morzsi007 ***** válasza:
77%

Bunkó vagy Bugsy.

Ennek ellenére én sem szeretek máshol enni, főleg, ha igénytelenséget látok. Kényes vagyok az evőeszközözök, tányérok tisztaságára. Egyszer karácsonykor minket is meghívtak egy egyedülálló idősebb rokonhoz, a fiam épp még kúszott. Egyik szemem a gyereken a másik a kaján. Sajnos a kajából sem volt étvágyam enni, már csak a körülmények miatt sem, pedig majd kilyukadt a hasam. Többet nem voltam ilyen helyen. Ez kényes ügy, de én sem mondtam, hogy nem megyünk, mert kosz van, mondjuk nem is tudtam, mert soha nem voltam ott előtte. A párom rokona volt.

2020. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
nos, szerintem nem én vagyok a tisztasagmanias. ilyenek vannak ott hogy a wc padló es az egesz wc sz@ros, a kőre rá van száradva a kaki. egyszer voltunki náluk és megvágtam az ujjam egy kinthagyott tpétavágóban, és olyan véres lett a törölköző ishogy nagyon. egy hónap múlva ugyanaz a törcsi volt ugyanott kint képtörlőnek véresen. a konyharuhákat félévente mossa!!!! az ágyneműket évszakonként!a padslóra rá van száradva mindenfdéle kiömlött cucc
2020. okt. 5. 15:07
 17/30 A kérdező kommentje:
*kèztörlőnek
2020. okt. 5. 15:10
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

Ő erőszakoskodott, így járt. Gondolom fáj az igazság.

Amiket pluszba leírtál, hát fujj, megértem, h oda nem akarod vinni a gyereked se ott aludni.

2020. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%

#16

Azt kellene felfognod, hogy itt most nem azt analizáljuk, hogy a sógornődnél kosz van vagy sem, hanem a kérdésedre válaszolunk egy páran, miszerint bunkó voltál, vagy sem.

Mindenkinek meg lehet mondani mindent, csak nem mindegy, hogy hogyan!

Annyit még hozzáfűznék, hogy csak úgy beszélj emberekkel, ahogy te is elvárod magad felé!

Ennyi és nem több!

2020. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
#19 +1
2020. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!