Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a testvérednek lenne egy...

Ha a testvérednek lenne egy olyan gyereke, aki oxigén hiányosan született és a kevés fizetése mellett nem tudná eltartani, mit csinálnál?

Figyelt kérdés

A kérdés részben elméleti!


Ha olyan szituációba kerülnél, hogy a testvéred (aki soha nem ad semmit, csak vesz) a szellemileg fogyatékos gyerekét nem tudja már eltartani, átvennéd az eltartását és később a gyerekeidre is megpróbálnád ráerőltetni,vagy valamilyen "speciális otthon" mellett tennéd le a voksot?


Azért részben elméleti, mivel már a rokonom jobb létre szenderült, de anyám mindig azt állítja hogy azért lettünk 4-en testvérek, hogy az eltartása majd könnyebb legyen felnőtt korunkban.

Nekem megvan erről a saját véleményem, de kíváncsi vagyok mások mit cselekednének.



2020. okt. 20. 21:43
1 2 3 4
 1/40 Rodi91 ***** válasza:
97%

A szüleid azért vállaltak 4 gyereket,hogy később könnyedén eltarthassátok a fogyatékos unokatestvéreteket?Most ez komoly?

Nyilván segíteném a testvéremet,ahogy tudom, de azért nem szülnék ész nélkül, hogy ezt az őrületet kivitelezzem.

2020. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
98%
"speciális otthon"
2020. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
A testvérem természetesen stabil párkapcsolatba vállalna gyereket, tehát a párjával kettesben mindenképpen el tudnák tartani.
2020. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

3-as

Igen, ez természetes csak a gyerek apja még kiskorában lelépett..ezt kifelejtettem.

2020. okt. 20. 22:10
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
A testvéremnek gondolom párja is lenne, illetve a párjának is lennének szülei, testvérei. Nem tartanám el a gyereket, de igyekeznék segíteni abban a testvéremnek, hogy jobb anyagi helyzetbe kerüljön, pl hogy jobb munkát találjon. Segítenék abban, hogy amíg a testvérem dolgozik, a gyerek nappali gondozásban részesüljön, pl fejlesztő intézmények. De, minden költségét nem vállalnám át természetesen, főleg ha nekem is lennének saját gyerekeim.
2020. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
99%
Hasonló családból léptem le alig 18 évesen.Nem voltam hajlandó finanszírozni a testvérem rossz döntését.Nálunk drog miatt született szellemifogyatékos lány.Anyánk szerint kötelesek vagyunk eltartani , mert ez egy kereszt. Szerintem meg fejleszteni kelett volna korán, nem elrontani még jobban.
2020. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
95%

4-re:

És akkor a nagynéni vagy az unokatesók azért szívjanak, mert rosszul választott párt az anyuka?

Nem! Van annak a gyereknek apja. Neki kötelessége gondoskodni a gyerekről. Ha egyébre nem hajlandó, legalább anyagilag: ezt hívják tartásdíjnak. Ami bírósági úton is behajtható, ha az illető vonakodik fizetni.

Úgyhogy az anyukának egyvalamiben segítenék: a tartásdíj behajtását intézni jogi úton.

2020. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
98%
Így járt. Dehogy foglalkoznék vele, megvan nekem a saját életem, családalapítás, lakás, stb. gondok.
2020. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
98%
Semmit. Nem az én dolgom eltartani, sem felügyelni.
2020. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%
Támogatnám lelkileg amikor árvaházba adja.
2020. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!