Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a testvérednek lenne egy...

Ha a testvérednek lenne egy olyan gyereke, aki oxigén hiányosan született és a kevés fizetése mellett nem tudná eltartani, mit csinálnál?

Figyelt kérdés

A kérdés részben elméleti!


Ha olyan szituációba kerülnél, hogy a testvéred (aki soha nem ad semmit, csak vesz) a szellemileg fogyatékos gyerekét nem tudja már eltartani, átvennéd az eltartását és később a gyerekeidre is megpróbálnád ráerőltetni,vagy valamilyen "speciális otthon" mellett tennéd le a voksot?


Azért részben elméleti, mivel már a rokonom jobb létre szenderült, de anyám mindig azt állítja hogy azért lettünk 4-en testvérek, hogy az eltartása majd könnyebb legyen felnőtt korunkban.

Nekem megvan erről a saját véleményem, de kíváncsi vagyok mások mit cselekednének.



2020. okt. 20. 21:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
97%
A testveremnek segitenek amiben tudok,de a teher nem kene a nyakamba,egy ilyen gyerek nevelese tonkre tud tenni egy csaladot,ilyenkor magukra is kell gondolni es beadni egy olyan helyre ahol tudnak foglalkozni vele,ha a gyereked ha nem,szerintem ez testileg lelkileg ki tud kesziteni egy szulot,es sajnos ez a legjobb megoldas,barmennyire gonoszan is hangzik...
2020. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
98%
Biztos, hogy nem venném át az eltartását. Segítenék testvéremnek bizonyos kereteken belül, de nem hagynám, hogy rámenjen az életem.
2020. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
96%

A saját testvérem gyerekét befogadnám, és az a saját döntésem lenne, nem kellene erőltetni. Mindegy, hogy egészséges vagy sérült.

Anyukám testvérének a gyerekét nem, pláne, hogy ezek szerint csak ezért szült meg, hogy az életemet ennek a feladatnak szenteljem :D

2020. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
93%
Sérült gyereket úgy, hogy nem az enyém, maximum csak akkor vállalnék el, ha a gyerek szüleivel, tehát jelen esetben a testvéremmel történne valami, pl. meghalnának. De így, hogy a szülők élnek és tudják gondozni, én szimplán csak támogatnám őket, de nem vállalnám el a gyerek nevelését.
2020. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem tudom, nekem orvos a párom én vállalkozó vagyok van szép házunk, autóink az egyik elektromos tehát környezetvédők vagyunk. Valahogy nem férne bele nekem ez, olyan nyomasztó, hogy én elértem saját magamtól mindent amit lehet erre jönne kopogna a tesóm, hogy "figyi itt egy ilyen levegő hiányos gyerekem meg 12 órázás után sem tudom eltartani segíts" valahogy nem tudnék neki segíteni mert aerobik órákra meg gaaztronómiai elfoglaltságaim vannak, szerintem adnék neki pénzt, hogy tegye be a gyereket valami otthonba.
2020. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
43%
Nem nagyon hatna meg a dolog. Meghallgatnám a kínját, mondanék neki pár közhelyet és menjen isten hírével.
2020. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
97%
Segítenék neki speciális otthont találni . De ennyi. Nem az én gyerekem , nem nekem kell eltartani. Emellett segítenék a testvéremnek jobb munkahelyet találni akár ismerősök bevetésével, hogy fizetni tudja a speciális otthont . De pénzt nem adnék semmilyen esetben sem .
2020. okt. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Az ő gyereke, majd ő megoldja.
2020. okt. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
20%
Már azt sem engedtem volna neki, hogy a születés után ne az eutanáziát válassza.
2020. okt. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
91%

20!


Ne zavarjon, hogy Magyarországon nem engedélyezett az eutanázia.

2020. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!