Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért foglalkozik mindenki...

Miért foglalkozik mindenki azzal, hogy én mikor házasodom és szülök?

Figyelt kérdés

A családtagjaim mindig kérdezgetik. Egyetemista vagyok, 24 éves, komoly párkapcsolatban. Tudják, hogy még évek vannak vissza az egyetemből. Először azzal csesztettek, hogy találjak párt, utána azzal, hogy költözzünk össze, most meg már a házasság és gyerek témával a tanulás meg dolgozás mellett. A családomban mindenki későn szült, nem vagyok még elkésve. Nagyon idegesítenek, mondtam nekik tavaly, hogy majd 10 év múlva lesz gyerekem. (Bár igazából már 18 évesen megmondtam nekik, hogy meglehet, hogy nem lesz gyerekem sose, vagy ha mégis lesz, akkor csak 1, elég zilált a családom, nem láttam jó mintát stb.)

Mivel állítsam le őket? Nem bírom ezt a folyamatos nyaggatást, szorongok tőle és nem akarok nyomásra szülni. Főleg most nem, még tanulok. Sokszor már fel se veszem a telefont. Én kerülném a témát, de nagyon nehéz. Hogy lehet ezt leszerelni egy válasszal? vagy hogy lehet kerülni a témát? Nem értik meg, vagy csak nem érdekli őket, hogy nekem korai / kellemetlen / momentán tabu.



2020. okt. 28. 01:12
A kérdező szavazást indított:
Ezt már elrontottad, onnantól, hogy lehet nem lesz gyerek, bepánikoltak, azért nyaggatnak.
Ez csak egy átlagos csevegési téma, nem nyaggatnak, csak te veszed annak.
Érvekkel győzd meg őket, hogy miért nem akarsz (most) gyereket.
Engedd el a füled mellett, ne is reagálj rá, ha kérdezik.
Röviden válaszolj rá pl. majd lesz később.
Ezt csak úgy mondják a jövőre, ők se akarják, hogy abbahagyd az egyetemet és a munkát.
Csak a támogatások miatt sürgetik.
Unokát akarnak csak.
Ők se lesznek fiatalabbak, látni akarják még az unokáikat.
Ez már csak ilyen, mindenki szülei ilyenek, fogadd el, hogy próbálnak beleszólni az életedbe, úgyis azt csinálsz, amit akarsz.
40 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha zavar ez a téma, akkor miért nem mondod meg nekik? Fiatal is vagy, tanulsz, egyáltalán nem aktuális sem a házasság, a gyerek vállalás, meg végképp nem.
2020. okt. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
18 éves korom óta mondom nekik, de nem érdekli őket. Azt mondják, hogy majd benő a fejem lágya.
2020. okt. 28. 01:39
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Próbáltad már, hogy ahogy a téma felmerül, te kimész a szobából, lerakod a telefont?
2020. okt. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
mert 4 gyerek soksoksokmillió Ft-ot jelent!
2020. okt. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hármasnak:

Telefonon általában nem jön szóba.


Élőben nem menekülök el, azt szerintem még jobban csak a "gyerekességem"re fognák, a gyengeségre. Meg azért érdekes lenne pl. a nagyszülők esetében 80-90 éves embereket faképnél hagyni. Nem akarok tiszteletlen lenni, csak egy számukra elfogadható, de mégis őszinte választ fabrikálni.


Négyesnek:

Ja, de azt bőőőven el is költöd rájuk.

2020. okt. 28. 02:40
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Persze, meg a 4 gyerek után nem kell már szja-t se fizetned, hozzádvágnak sokmilliót is. És mégiscsak 4 gyerek lesz egyáltalán nem olyan drága, mint gondolod, ruhát pl nem 4x kell megvenni eleinte, hiszen elkopni sincs idejük. És azért az elsőnek is meg kell születnie... drága vezetőink ezt nem akarják megérteni, hogy az első nem tud megszületni....
2020. okt. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem tud megszületni?
2020. okt. 28. 02:47
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
mi lenne, ha azt mondanád, hogy egészségügyi probléma miatt nem lehet gyereked?kivizsgáltak, sajnos ez van.de gondolkodsz néhány afrikai éhező örökbefogadásán. Nálunk ez bevált, mert olyan rémületet váltott ki a családban a gondolat, hogy karácsonykor 2-3 fekete gyerek futkározzon a fenyőfa körül..hát kis rasszizmus az van a család idősebb tagjaiban..
2020. okt. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem tojd le. Ahogy elnézem pont téged izgat a legjobban.
2020. okt. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

“Azt mondják, hogy majd benő a fejem lágya.“


Mondd, hogy még nem nőtt be, de ígéred, hogy szólsz, amint megtörténik. Addig is a téma magánügy, ne kérdezzék folyton, mert neked kínos.

2020. okt. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!