Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért foglalkozik mindenki...

Miért foglalkozik mindenki azzal, hogy én mikor házasodom és szülök?

Figyelt kérdés

A családtagjaim mindig kérdezgetik. Egyetemista vagyok, 24 éves, komoly párkapcsolatban. Tudják, hogy még évek vannak vissza az egyetemből. Először azzal csesztettek, hogy találjak párt, utána azzal, hogy költözzünk össze, most meg már a házasság és gyerek témával a tanulás meg dolgozás mellett. A családomban mindenki későn szült, nem vagyok még elkésve. Nagyon idegesítenek, mondtam nekik tavaly, hogy majd 10 év múlva lesz gyerekem. (Bár igazából már 18 évesen megmondtam nekik, hogy meglehet, hogy nem lesz gyerekem sose, vagy ha mégis lesz, akkor csak 1, elég zilált a családom, nem láttam jó mintát stb.)

Mivel állítsam le őket? Nem bírom ezt a folyamatos nyaggatást, szorongok tőle és nem akarok nyomásra szülni. Főleg most nem, még tanulok. Sokszor már fel se veszem a telefont. Én kerülném a témát, de nagyon nehéz. Hogy lehet ezt leszerelni egy válasszal? vagy hogy lehet kerülni a témát? Nem értik meg, vagy csak nem érdekli őket, hogy nekem korai / kellemetlen / momentán tabu.



2020. okt. 28. 01:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%
Milyen egyetem az, amit már 6 éve csinálsz, de még évek vannak hátra belőle? 🤔
2020. okt. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

11


Miből gondolod, hogy 6 éve csinálja?

2020. okt. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

"Telefonon általában nem jön szóba."


vs.


"Sokszor már fel se veszem a telefont."


??

2020. okt. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy nem mész ki a szobából nem a te, hanem az Ők gyerekessége.

Én megmondanám nekik, hogy legyenek kedvesek tiszteletben tartani a MAGÁNügyeimet, majd ha változik valami szólok. Továbbá ha újra feljön ez a téma akkor megmondanám nekik, hogy akkor nem beszélek velük 1 napig. Ha megint akkor 3 napig. Ha megint akkor egy hétig stb... Ovis módszer, de ha ezzel felfogják akkor hajrá.

2020. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

ma 06:09-es: elöször is nem feltétlen az elsö képzése, esetleg érettségi után dolgozott pár évet, alapkénzés után mesterképzést végzi, vagy netán orvosira jár - meg még sok másik ok lehet, amiért még egyetemre jár.

De a kérdés nem erröl szól, és nem is kapcsolódik a témához.


Kérdezö: egyzserüen közöld velük, hogy erröl a témáról nem akarsz berszélni, ez szigorúan a te magánügyed, ha elkezdik, akkor vagy közlöd, hogy semmi közötök hozzá, más témára váltasz, vagy otthagyod öket, de semmi esetre se menj bele vitába vagy magyarázkodásba.

2020. okt. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Mond meg nekik hogy te döntesz a gyerekről és a saját életéről. Ha nem fogadják el akkor ők még gyerekesebbek.
2020. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
az első nem tud megszületni, mert nincs hová, nincs miből, nincs kivel felnevelni. Mármint ott ahol felelősen gondolkodnának. Támogatás, adókedvezmény pedig 1 gyereknél nincs, sok gyereknél sok van. A legjobb, ha egyszerre van meg a 4, azonnal. :)
2020. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%
Én 2 éve vagyok házas, jelenleg én is egyetemre járok, de mindenki csesztett,hogy mikor szülök már. Először finoman kértem, hogy hagyjuk, különben is egyetemista vagyok, nem hatott. Aztán már dühbe gurultam, és jól megmondtam mindenkinek a magamèt, hogy hagyjanak békén. Hatott, azóta is kuss van. L/27
2020. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
Csesztetett* bocs elírtam.
2020. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%
Jó lenne, ha tisztázni tudnád velük, hogy mindenki magának szül, nem másnak - te neked kell éjszaka tízszer felkelni hozzá, neked kell pelenkázni, neked kell majd a legtöbb időt tölteni vele, neked fog megváltozni a tested, és a többi. A te életed, te fogsz együtt élni a döntéseiddel, nem ők. Mondd meg nekik, hogy a folytonos nyaggatással csak azt érik el, hogy teljesen elidegenítenek a dologtól, és tudom, hogy ez is egy ovis módszer, de nyugodtan vesd a szemükre, hogyha így lesz, azt csakis maguknak köszönhetik, mert erőltették. Néhány ember nehezen tudja elhinni, hogy van élet gyerek nélkül is, és, hogy valakinek perpillanat más dolgok jobban lekötik a figyelmét. Örülnének inkább, hogy felelősségteljesen, felnőtt módra gondolkozol, és nem szülsz gyereket, ha nem a legmegfelelőbbek a körülmények (pl. még tanulsz, ami gyerek mellett milliószor nehezebb).
2020. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!