Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért foglalkozik mindenki...

Miért foglalkozik mindenki azzal, hogy én mikor házasodom és szülök?

Figyelt kérdés

A családtagjaim mindig kérdezgetik. Egyetemista vagyok, 24 éves, komoly párkapcsolatban. Tudják, hogy még évek vannak vissza az egyetemből. Először azzal csesztettek, hogy találjak párt, utána azzal, hogy költözzünk össze, most meg már a házasság és gyerek témával a tanulás meg dolgozás mellett. A családomban mindenki későn szült, nem vagyok még elkésve. Nagyon idegesítenek, mondtam nekik tavaly, hogy majd 10 év múlva lesz gyerekem. (Bár igazából már 18 évesen megmondtam nekik, hogy meglehet, hogy nem lesz gyerekem sose, vagy ha mégis lesz, akkor csak 1, elég zilált a családom, nem láttam jó mintát stb.)

Mivel állítsam le őket? Nem bírom ezt a folyamatos nyaggatást, szorongok tőle és nem akarok nyomásra szülni. Főleg most nem, még tanulok. Sokszor már fel se veszem a telefont. Én kerülném a témát, de nagyon nehéz. Hogy lehet ezt leszerelni egy válasszal? vagy hogy lehet kerülni a témát? Nem értik meg, vagy csak nem érdekli őket, hogy nekem korai / kellemetlen / momentán tabu.



2020. okt. 28. 01:12
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Ez már a mesterképzés, és az alapképzés és a mesterképzés között dolgoztam évekig, úgy jött ki ez a kor.


A telefonos dolog: telefonon nem hozzák fel, de mivel ugye nem együtt lakunk, telefonon beszéljük meg, hogy mikor találkozunk legközelebb, és személyesen meg már felhozzák. Nekem is feltűnt a látszólagos ellentmondás. :)

2020. okt. 28. 17:38
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömet is cseszegették a "gyerek" témával, míg végül besokallt. Egy családi összejövetelnél (valaki megint rákezdett), szinte magából kikelve elküldött mindenkit a ...ba, azzal, hogy turkáljanak a saját méhükben, meg szüljenek ők maguknak gyereket/unokát, ha annyira babázni akarnak. Ezt igencsak emelt hangon, saját szüleinek, nagyszüleinek is mondva, majd rájuk csapta az ajtót.

Volt hiszti, meg sértődés (amit kikért magának, megindokolva, hogy neki több oka lenne megsértődni), de a témát azóta nem merik felhozni.

2020. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!