Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért csipkelődnek a rokonok...

Miért csipkelődnek a rokonok összejöveteleken?

Figyelt kérdés

Ha valami tágabb rokonsági kör összegyűlik mindig piszkálnak,hogy milyen a hajam,milyen zenét hallgatok,kövér vagyok,aztán az a baj,hogy túl soványra fogytam..stb

Nem csak engem hanem tesóimat is vagy más gyerekét.

Meg ha például azt mondom,hogy felvettek az egyetemre 7pont híján maximális ponttal akkor meg jönnek azzal,hogyha elvégzed ezt a szakot csóró maradsz,mert semmit se tudsz kezdeni vele.

Miért csinálják ezt? Félek a karácsonytól,mert elegem van ebből és el is megy az étvágyam,de azért milyen paraszt vagyok,hogy nem eszem meg az ételt vendégségben.



2020. nov. 30. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Minek mégy közéjük, ha ilyenek? Maradj otthon - akkor is szidni fognak, csak nem hallod és nem idegesíted amgad miatta.
2020. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyenek az emberek. Ne vedd magadra, állj ki ellenük. Szólj vissza te is, ne engedd, hogy azt higgyék bármit megtehetnek veled. Egy ideig velem is ezt csinálták, egy idő után meguntam és keményen vissza szóltam nekik. Azóta már nem mondogatnak semmit.
2020. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es

Nemet mondjak anyámnak,hogy cirkuszoljon,hogy nem megyek és maradjak otthon karácsonykor,amíg ők ott vannak ebédelni/vacsorázni?

2020. nov. 30. 14:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ezt teszed, vagy elviseled a rokonokat - más megoldás nincs.
2020. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj olyan buliba ahol nem kedveled a résztvevőket.

Az ember a családját nem tudja megválasztani, de azt igen, hogy találkozik-e velük.

Mondd el a szüleidnek őszintén, hogy miért nem mész az összejövetelre, és maradj otthon.

2020. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2-esnek igaza van, szólj vissza. Jövőre akkor már anyád fog könyörögni, hogy inkább ne menj. Duplán jól jársz. Egyébként megmondom, miért csinálják: irigyek és le akarnak húzni! Ez nem rólad szól, hanem a saját nyomorukról. Te fiatal vagy, előtted az élet, te még tudsz változtatni, van jövőd, nekik már nincs. Így akarják erősnek, valakinek érezni magukat, hogy téged leszólnak, lehúznak, el akarják érni, hogy senkinek, értéktelennek érezd magad. Már csak ez az egy örömük maradt az életben. Szóval ne vedd magadra, ne nekik akarj megfelelni, hanem saját magadnak. Ha észben tartod, amit mondtam, hogy miért csinálják, akkor le fog peregni rólad minden, nem is fogod felhúzni magad. Amikor visszaszólsz nekik, soha ne indulattal szólj vissza, hanem hidegen és nyugodtan, és mindig pöcköld vissza őket a saját határukon belülre.
2020. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Molyember ***** válasza:
50%
Egy jól időzített megfázás, locsolófosás segít. Hosszú távon meg az, ha kiállsz magadért, bár családon belül ez ritkán vezet eredményre, egyszerűbb nem foglalkozni velük.
2020. dec. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar takony hozzáállás miatt. Bármit csinálsz, beléd fognak rúgni. Ha nincs miért, akkor kitalálnak valamit ellened.
2020. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha nem szeretnél elmenni , akkor a jelenlegi pandémia és egy kis nátha imitálása egészen jól beválhat...:) Amúgy ne haragudjatok, de most szerintem nem nagyon kellene a nagy családnak összeülni karácsonyozni , max a szűk családnak. Azt nem tudom miért csinálják, talán féltékenység, talán tényleg így gondolják (ha belegondolok, sajnos sokszor én is ezt látom, hogy csinálnak egy diplomát, de aztán megbánják és mégis egy jó szakma lesz a vége).

Az a nem mindegy, hogy ezt hogy adják elő.

Én azt gondolom, hogy védd meg magad, és mond el nekik, hogy te nem szeretnél részt venni az összejövetelen, ha állandóan csak piszkálnak....

Vagy már most írd össze a szokásos beszólásokra a jól átgondolt, megfontolt válaszaidat....;)

2020. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amúgy engem meg pont az ellenkezőjével piszkál az anyós...:D hogy mikor csinálok már egy diplomát......:D
2020. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!