Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szidnak azzal a rokonok...

Miért szidnak azzal a rokonok összejöveteleken hogy mennyire szótlan vagyok? 16F

Figyelt kérdés
Egyetlen fiatal szoktam lenni, ezért ott kell ülnöm velük. Általában olyan témákról beszélgetnek amihez nem tudok hozzászólni, pl. "Tudtad hogy Teca nénéd szomszédjának a nagybátyjáék elválnak?" 1-2 sör elfogyasztása után elkezdenek faggatni hogy miért vagyok ennyire szótlan én meg köpni nyelni nem tudok mikor ezt kérdezik meg, erre mit lehet válaszolni? Sőt volt olyan rokon aki bunkónak hisz emiatt. Szüleim pedig nem engedik hogy a szobámba felmenjek, mert nem illik.
2018. szept. 1. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
nyomd végig a telefont, flegmázz velük, olsd be öket
2018. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, “őszintén” megmondod, hogy nem tudsz bekapcsolódni a beszélgetésbe, de szívesen hallgatod, miről beszélnek...
2018. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez, csak én vagyok a gyerekek közül a legnagyobb, rajtam kívül csak a 2 kicsi, hisztis lány unokatesóm van. Akkor már inkább a felnőttek beszélgetését hallgatom, bár beleszólni nem tudok.


17/l

2018. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Illedelmesen(!) tudomásukra kell hoznod, hogy amiről ők beszélgetnek, ahhoz nem tudsz hozzászólni, amiről te beszélnél, az őket nem érdekli, hiszen akkor ugrana kedvenc témájuk.

.

Ne vedd szidásnak a nyammogásuk, hogy nem tudnak meg rólad olyat, tőled, amin aztán lehet tovább nyammogni.

2018. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is átéltem régebben...
2018. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Pont ugyanilyen voltam fiatal koromban.

Ennek pszichológiai okai vannak.

Nem vagy még eléggé érett a felnőttek társadalmára és inkább visszahúzódsz.

Jó hír, hogy ez fejleszthető.

Nekem szerencsém volt, mert volt egy olyan tanárom, aki nagyon választékosan beszélt az órákon és valahogy úgy éreztem, hogy Ő a példaképem.

Odafigyelve felvettem az Ő stílusát és pluszban még jobban előrehoztam a bennem szunnyadó humorkedvelő embert.

A kettő kombinációja az lett, hogy felnőtt koromra a társaság központi figurájának tekintenek.


Ja és egyébként van egy jó trükk.

Nem hozzászólni kell a témához, hanem "hozzákérdezni".

Ha Gizi néni teszem azt meghal és ez a téma, akkor Te megkérdezed, hogy ki is volt az a Gizi néni ?

Ebben a pillanatban Te már komolyan bekapcsolódtál a beszélgetésbe, pedig alig szóltál valamit. A többiek, majd

beszélnek.

Ha nem szólsz semmit, és elfogy a többiek témája, akkor szállnak rád és jönnek a hülye és kellemetlen kérdések, hogy miért nincs barátod, barátnőd, mikor mész már férjhez, meg ezek az egyéb ciki kérdések.

Amíg a kérdezel, addig dumálni fognak a vendégek.

Célszerű előre felkészülni a lehetséges kérdésekből, ha mégis jönnének a kellemetlenkedők.

Egy két jó poénnal le lehet rázni az ilyeneket.

Nekem fiú gyerekként mindig azt mondták,hogy milyen lányos arcom van. Aztán egyszer hallottam anyámtól, hogy a bátyám után engem lányként vártak, hogy ne csak fiú gyerek legyen a családban, na utána mindig azt válaszoltam, hogy azért van lányos arcom ,mert lánynak készültem.

Ez hatalmas poén volt egy 10 éves szájából. Ezzel úgy el is volt a vendég sereg.

2018. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

4-es

"Illedelmesen(!) tudomásukra kell hoznod, hogy amiről ők beszélgetnek, ahhoz nem tudsz hozzászólni, amiről te beszélnél, az őket nem érdekli, hiszen akkor ugrana kedvenc témájuk"


Mivel ez egy eddig 100 százalékos válasz volt, így roppantul kíváncsi lennék arra a mondatra, hogy miként hangozna.

Ti sem gondoltátok komolyan, hogy a vendéget lepattintjátok azzal, hogy (kiélezve) "nem érdekel a dumád és téged sem az enyém". Ez akkora tapírság lenne, hogy kevés Magyar szó létezik a kifejezésére...

Hogyan lehet ezt megfogalmazni jól, mondjátok már ?

2018. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt sem tudod, ki Teca nénéd szomszédasszonyának a nagybátyja, bátran mondhatod azt, hogy nem érdekel, mert azt sem tudod ki az.

A valóságshow-kat is azért találták ki, mert annyi pletykaéhes ember van. Ha arról kezdenek el beszélni, akkor legalább legtöbb ember tudja kiről van szó.

Nagymamámhoz is járt egy olyan szomszédasszonya, aki rendszeresen pletykált és még hozzá nagyon csúnyán szitkozódott is. Én is inkább beletúrtam magam az ott lévő újságokba, mint azzal az öregasszonnyal társalogjak.

2018. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Általában én is elég szűkszavú vagyok az efféle rokoni találkozókon. Ennek az az oka, hogy az én rokonaim elég kritikusak, kb mindent és mindenkit csak megszólni tudnak, soha semmi sem jó nekik, főleg a nagynénim meg a keresztanyám. Akármit mondok, nekik semmi sem jó. Ha a munkámról beszélek azt fikázzák, ha az aktuális barátnőmről, akkor azt, a kocsimat is stb. Szal megtanultam h jobb csendben maradni, és minél inkább kerülni ezeket az összejöveteleket.


Neked azt tudom tanácsolni, hogy te is dobj be olyan témát, amihez meg ők nem tudnak hozzászólni, valami ilyen "fiatalos" dolgot, pl aktuális divat, sorozatok, okostelefon stb. És utána te is kérdezz vissza, hogy "na miért vagytok ilyen szótlanok, nincs véleményetek?" Párszor csináld meg ezt, majd rájönnek.

2018. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!