Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Menthető még nagybátyám?

Menthető még nagybátyám?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig is egy önfejű, makacs, erőszakos ember volt, legalábbis mióta ismerem. Most 60 éves. Sikeres vállalkozó volt, azonban kb 10-15 éve elcseszte szépen fokozatosan az életét..eladta a belvárosi nagy lakását 10 éve kb (ami mostmár 3x annyit érne, MO 2. legmagasabb ingatlanáras városáról van szó). És az utóbbi évtizedben belekezdett az MLM-ezésbe, amiből azt hiszem már nincs kiút. Mindig belevág valami újba, ami "jobb" és még többet ígér, mint az előző..sokat bebukott már, több milliós kár érte szerintem ezekből, de sajnos még mindig megy fejjel a falnak, a legújabbal. DE ami a legrosszabb, hogy nem lehet "lelőni", mindig mondogatja nekem/nekünk párommal is, hiába tudja, hogy nem érdekel...A párjánál lakott. Most a nagymamámnál él szinte, és akárhányszor mennénk meglátogatni mamámat, mindig róla kell szó legyen, mi szóhoz sem jutunk mellette, vagy ha mondunk is valamit, rákontráz, és mondja tovább, meg az mlm-es dolgait is, ami baromira nem érdekel..Dolgozni nem jár sehova, de már nem is igen vennék fel..Ez annyira szánalmas így. És sajnálom is, de ugyanakkor egy kellemetlen ember, akit nem is érdekel, hogy a másikat mennyire zavarja..Beszélni kéne vele, de szerintem már úgy átvan mosva az agya, hogy menthetetlen, és megbántani sem akarom.

2020. dec. 13. 14:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%

Előtte is ilyen szófosó volt?

Ha nem, akkor ez a korától lehet kezdődő demencia is.

2020. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kb a 30-as éveitől ilyen, úgy tudom..
2020. dec. 13. 20:42
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
Most nekem csak egy gondolat jutott eszembe. Mamád érzelmileg biztonságban van? Esetleg valahogy nem tudjátok elköltöztetni? Gondolom neki is élvezetes lehet hallgatni, mikor be van pörögve, és hallgatni "kell" őt. Sajnos nem tudok mit tanácsolni, kár hogy ilyennel nem lehet sehova sem fordulni, de őszintén átérzem kedves kérdező a helyzeted!!!
2021. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves #13!


Köszi a válaszod, és, hogy átérzed.

Gondolom Mamámnak jó, hogy így legalább nincs egyedül. Viszont ő is sokszor mondja, hogy unja már nagybátyám viselkedését..és ami a “legjobb”, úgy érzi, hogy ő a ház ura. És szólítgatja Mamámat a saját lakásában...


Tényleg kár, hogy ezzel nem lehet hova fordulni. Ez kissé patt helyzet :/

2021. jan. 24. 20:52
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Igen sajnos, pont ez jutott eszembe, és az a "baj" a "mamákkal", hogy sokszor nem mernek szólni, csak némán tűrnek. Nem lehet tudni, hogy egy ilyen alak valójában hogyan beszélhet vele. Ez akkor lehet veszélyes még, ha valamit elveszt a férfi. Sajnos az ilyen embereknek már nincs realitaserzekuk, egy teljesen másik világban élnek... Bárcsak tudnék segíteni. Esetleg a férfit valahogy elküldeni valami "kotelezo" programra... Vagy valami férfitag a családból válaszút elé kényszerítené, de addig sem együtt hagyni a mamával..
2021. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Van, hogy átmegyünk párommal, és előttünk is simán cseszegeti :/


Tavaly volt egy olyan időszak, amikor mondogatta, hogy szerezni fog valami fix munkát. Aminek örültem is, mert legalább nem Mamámon élősködne..de az sajnos valahogy abba maradt, és már nem keres -.- Gondolom, kényelmes így neki, hogy egész nap ott ül, fogyaszt, és egy garast sem fizet Mamámnak..


A szűk családban egy férfitag van még, az apám, aki egy papucs sajna..még ő se merne neki szólni, de tudom, hogy őt is zavarja a helyzet.

2021. jan. 25. 14:37
 17/18 Vuk-91 ***** válasza:
Miért jelennek meg állandóan ezek a piramis-sémák meg többszintű piacoskodások... az ember már nyugton se élheti az életét anélkül, hogy belebotlana egy ilyen sarlatánságba? Hát... a Nagybátyádnak jó lenne ha valaki megmutatná, hogy miért rossz ez amit művel, de amint mások mondták, az ilyen embert sokszor szinte lehetetlen józan útra téríteni...
2022. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs is nagyon olyan, aki megmondaná neki. Kb mindenki fél tőle, vagy nem mer neki beszólni..
2022. nov. 18. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!