Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rettegek a karácsonytól! Mit...

Rettegek a karácsonytól! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is teltebb lány voltam, szerintem 14 évesen voltam utoljára "vékony".


Kb 15 évesen kezdtem el hallgatni a családom apai ágáról (ez összesen 3 fő, akikkel tölteni szoktuk az ünnepeket), hogy fogyjak le, diéta, diéta, hány kg vagyok, mikor leszek már vékony, hogy eszem, mit eszem, stb...

22 éves vagyok. Az utóbbi években ingadozott a súlyom, hol lefogytam, hol visszaugrottak a kilók, néha több is, aztan újra lement. Teljesen mindegy, hogy néztem ki, ez a 3 ember folyamatosan ezzel volt elfoglalva. Ha lefogytam, még mennyit fogok fogyni?? Ha visszahiztam, miert hiztam vissza es mikor fogyok le?

Minden talalkozas, minden unnep errol szol. A folyamatos megjegyzéseket hallgatom, többször lettem mar megalázva mas rokonok elott is, hogy én miért nem vagyok olyan vékony, mint xy, a családi asztalnál is azt hallgatom, hogy miből mennyit szedek, ha több sütit szedek, azért is beszólnak, tulajdonképpen mindenért. Többször próbáltam már beszélni velük, volt, hogy csúnyán visszaszóltam. Sírás lett a vége, hogy nem bántani akarnak. De hát mégis azt csinálják, megállás nélkül. Olyan is volt, hogy megígérték, hogy nem is céloznak többször ilyesmire.

Aha. A következő találkozásig bírták.


Egy telefonbeszélgetés nem telhet el úgy, hogy ne kerüljön szóba: na,fogytál? Nem, b....meg! És elegem van egyszerűen!

Hozzáteszem, nem vagyok 150 kilós es hozzá 155 cm, a magam 170 centijéhez jelenleg 88 kg voltam (tudom, ez is sok, ha bárki szeretne belekötni), de a karantén alatt kb 7 kg rám jött, ami ugyan nem olyan feltűnő, de ők természetesen 2 kg-ot is észrevesznek azonnal... hát még a 7-et...


Egyszerűen rettegek a karácsonytól, mert már az első pillanatban ezt fogják a fejemhez vágni. Jobban örültem volna, ha a covid miatt elmarad az egész családi összejövetel, sajnálom, de ez az igazság...


Tulajdonképpen nem tudom, mi a kérdés... azt akartam eredetileg feltenni, hogy mit tegyek, hogyan kerüljem ki a megaláztatást, hogy bírjam ki ezt a 2 napot, de hát úgysem fognak békén hagyni...

:(


Mindenesetre legalabb kiadtam magamból, es elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de mar tenyleg iszonyatosan elegem van es legszivesebben atugranam az egesz karacsonyt, amit a saját családom keserit meg számomra...



2020. dec. 22. 00:30
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
98%
Hú, sajnálom, hogy ilyenek, vissza kell szólni, keményen, inkább ők sírjanak, mint te! Készülj előre kemény beszólásokkal. A 150 kilósnak, pl. "Utálom, ha valaki szóba hozzá a súlyomat, de majd azt csinálom, amit te, megeszem őket." vagy "Tudod, a pasik jobban élvezik a sze.et duci nőkkel, ezért ilyen a súlyom. Azért annyira ne örülj, a fiatal duci nők sexik, az öreg elefántok nem." vagy "Miért az én súlyommal foglalkozol, miért nem a te..." és itt felhozod az ő legkínosabb testi vagy egyéb problémáját. Vagy "Én elégedett vagyok a súlyommal, te is a büdös száddal? Stb."
2020. dec. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
97%

"Gondoltam ra, hogy nem megyek el, de iszonyatos sértődés lenne belőle."


És most őszintén, érdekelne? Melyik a rosszabb, hallgatni, hogy mindenki előtt megint Te vagy a téma, elcseszik nemcsak az ottlétedet, a napodat, de a fene tudja, meddig rágódsz majd még rajta? Minek odamenni áldozati báárnynak? Ne foglalkozz velük, sértődjenek csak meg, talán akkor belátják, hogy nem a lábtörlőjük vagy, akin évente x alkalommal kiélhetik magukat. Azok szoktak ilyen durván beleállni a másikba, akiknek valami nagyon nem stimmel a saját életükben, erre még nem gondoltál? Lenne mit visszaszólni, úgy gondolom...Kíváncsi lennék, ha visszamondanád, nekik az ő gyengeségüket, ha már ők ilyen mélyen szeretnek belemászni a te életedbe! Elvégre Te is elmondhatod, hogy csak jót akarsz, meg nem bántásból mondod, csak azért, hogy figyeljenek oda jobban! Egyébként meg: ritka nagy tahó rokonaid lehetnek, kezdve a szüleiddel, akik ehhez még asszisztálnak, és sose állították le őket! Komolyan, ilyenek társaságába vágysz, csak mert ha nem mennél, "iszonyatos sértődés lenne belőle"?

2020. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
13%

Nem olvastam vegig a valaszokat, de a sajat egeszseged erdekeben kezdj el szepen edzeni es fogyni.

A rokonokat pedig nyugodt hangnemmel is el lehet kuldeni a pi****!

2020. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős.


Anyám szintén telt, már utolérten. Duplán magyarázza nekem, hogy fogyjak le (maga miatt is) szerintem úgy élné meg ha lefogynék, mintha neki sikerült volna.


Szóval anya minden haza menetelnél elkezdte magyarázni, hogyan fogyjak le, így egy szép napon leültem elé, és közöltem ha nem fejezi be sokkal ritkábban fogok haza jönni.


Egyébként én úgy mennék be az ajtón, hogy "88 kiló vagyok, ha valaki megjegyzést tesz rá sarkon fordulok és haza megyek boldog karácsonyt" és első beszólásra meg is tenném.

2020. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
88%

Azért cseszegetnek Kérdező, mert látják, hogy kiborít és nekik ez a műsor a szórakozás.


Amikor előhozzák, hogy fogyj, akkor válaszold, hogy:


"Jézusom, dehogy akarok fogyni! Így tetszem magamnak és a barátomnak, aki szerint így több puszi fér el rajtam!"


És ne vágj keserves képet, nevess mindig, sugározzon belőled a magabiztosság és hogy jól érzed magad a bőrödben!

2020. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!

Próbáltam már nyugodtan is, csúnyábban is, semmi se hatott, csak rövidtávon.

Egyebkent ezzel is próbálkoztam, amit a kedves utolsó mondott; tetszem magamnak, jol erzem magam (egyebkent párom is van, valóban, aki imad), de valahogy mindig ra tudtak kontrazni, hogy márpedig ne erezzem jol magam, fogyjak le, es akkor majd meg jobban fogom magam érezni, tehát bármit mondtam, volt rá válasz.

Megprobalom magam jol érezni (az indulás előtti likor sem rossz otlet🤣), és kiállni magamért! 2 nap alatt úgysem tudok msr csodát tenni, hogy megfeleljek nekik...


Orulok, hogy a rosszindulatú valaszai le lettek tiltva, ennyit is ért.


Koszi még egyszer!

Mindenkinek boldog unnepeket:)

2020. dec. 22. 12:28
 37/53 anonim ***** válasza:
7%

tetszem magamnak, jol erzem magam


Akkor nem próbáltál volna többször lefogyni. Legalább magadnak meg egy rakás névtelen embernek ne hazudj, semmi értelme. Aki elégedett magával, nem méregeti magát, én pl nem tudom, mennyit híztam vagy fogytam a karantén alatt...

2020. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%
Szóval megint helybe mész a pofonodért. Akkor nem tudom, miért csodálkozol.
2020. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
97%
Valószínű szr a kapcsolatuk, azért csesztetnek. Ezek a látszatkapcsolatosak mindig piszkálják azokat akik szerelmesek. Kb innen lehet őket felismerni :) Kb ezért nem szereti őket senki :) Aki boldog kapcsolatban van, az nem piszkál másokat.
2020. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Az, hogy régebben fogytam-hiztam-fogytam (kb 1 evvel ezelottig)nem azt jelenti, hogy MOST nem érzem jól magam;) a plusz 7-el is tetszem magamnak es a páromnak is 😊 persze ez nem mindig volt így, amikor igy van, meg akartam felelni a csaladnak. Mar nem akarok, egesz egyszerűen nem szeretnem ezt a 2 nap karácsonyt megalaztatasokkal tolteni.

De en többet nem "magyarázok ki" semmit, draga 39-es, neked meg csak annyit mondok, h roppant mod unatkozhatsz, ha azok után is ide irkalsz, hogy törölve lettek a szanalmas kommentjeid. :)

Ezennel lezártam a veled való "kommunikaciot", ha te ettol jobban érzed magad, csak nyugodtan! 😘

2020. dec. 22. 15:16
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!