Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rettegek a karácsonytól! Mit...

Rettegek a karácsonytól! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is teltebb lány voltam, szerintem 14 évesen voltam utoljára "vékony".


Kb 15 évesen kezdtem el hallgatni a családom apai ágáról (ez összesen 3 fő, akikkel tölteni szoktuk az ünnepeket), hogy fogyjak le, diéta, diéta, hány kg vagyok, mikor leszek már vékony, hogy eszem, mit eszem, stb...

22 éves vagyok. Az utóbbi években ingadozott a súlyom, hol lefogytam, hol visszaugrottak a kilók, néha több is, aztan újra lement. Teljesen mindegy, hogy néztem ki, ez a 3 ember folyamatosan ezzel volt elfoglalva. Ha lefogytam, még mennyit fogok fogyni?? Ha visszahiztam, miert hiztam vissza es mikor fogyok le?

Minden talalkozas, minden unnep errol szol. A folyamatos megjegyzéseket hallgatom, többször lettem mar megalázva mas rokonok elott is, hogy én miért nem vagyok olyan vékony, mint xy, a családi asztalnál is azt hallgatom, hogy miből mennyit szedek, ha több sütit szedek, azért is beszólnak, tulajdonképpen mindenért. Többször próbáltam már beszélni velük, volt, hogy csúnyán visszaszóltam. Sírás lett a vége, hogy nem bántani akarnak. De hát mégis azt csinálják, megállás nélkül. Olyan is volt, hogy megígérték, hogy nem is céloznak többször ilyesmire.

Aha. A következő találkozásig bírták.


Egy telefonbeszélgetés nem telhet el úgy, hogy ne kerüljön szóba: na,fogytál? Nem, b....meg! És elegem van egyszerűen!

Hozzáteszem, nem vagyok 150 kilós es hozzá 155 cm, a magam 170 centijéhez jelenleg 88 kg voltam (tudom, ez is sok, ha bárki szeretne belekötni), de a karantén alatt kb 7 kg rám jött, ami ugyan nem olyan feltűnő, de ők természetesen 2 kg-ot is észrevesznek azonnal... hát még a 7-et...


Egyszerűen rettegek a karácsonytól, mert már az első pillanatban ezt fogják a fejemhez vágni. Jobban örültem volna, ha a covid miatt elmarad az egész családi összejövetel, sajnálom, de ez az igazság...


Tulajdonképpen nem tudom, mi a kérdés... azt akartam eredetileg feltenni, hogy mit tegyek, hogyan kerüljem ki a megaláztatást, hogy bírjam ki ezt a 2 napot, de hát úgysem fognak békén hagyni...

:(


Mindenesetre legalabb kiadtam magamból, es elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de mar tenyleg iszonyatosan elegem van es legszivesebben atugranam az egesz karacsonyt, amit a saját családom keserit meg számomra...



2020. dec. 22. 00:30
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
88%
#22 Vegyél empátiát!!!
2020. dec. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen egysejtű nem ismeri sem az empátia sem az intelligencia szavakat. Nem kell vele foglalkozni. Valószínűleg bottal sem piszkálja meg senki őt, és próbálja rajtad kiélni a frusztrációját. Nem kell vele foglalkozni.


Az én módszerem a bűntudat keltés. A múltkor keresztanyám nagyooon undorítóan beszélt a tesómmal telefonon, hogy egyen savanyú káposztát és semmi mást, meg azzal bsztatta hogy miért nem vett még magának autót.

Amikor ezt meghallottam azonnal fel is hívtam, hogy ezt hogy gondolta, amikor mi mindig eszünk káposztát ( ne kérdezze senki miért a káposzta, de a titok nyitja hogy mindig igazat kell neki adni majd a visszájára fordítani) és hogy nem értem miért bántja a tesómat, amikor minden egyes nap keményen edz. A pénz témára meg mondtam, hogy mivel nyugdíjas neki fogalma nincsen a mostani helyzetről, hogy tesóm fizetését csökkentettek a vírus miatt, de így is szerencsés, hogy megmaradt az állása.

Ez most csak röviden, telefonban kb másfél órát mondtam neki burkoltan, hogy mekkora szemét.

Fel is hívta tesomat, hogy bocsánatot kérjen.

Legyél okos és kreatív, veszekedés nélkül is meg lehet oldani, de ha nem sikerül így akkor is állj ki magadért!!!

2020. dec. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
89%
Ha lenne olyan, aki akar egy bottal megpiszkálna nem itt élnéd ki a frusztrációdat egy sebezhető fiatal lányon. De én aztán leszarom, nekem megvan a véleményem az ilyenekről mint te mondhatsz bármit :D tudod mit szokás az ilyenekre mondani akik másokat ok nélkül szándékosan bántanak ? Vagy pont ez az amitől magadhoz tudsz nyúlni ? Mert akkor gratulálok. Lezártam a témát!
2020. dec. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
8%
Egy szóval sem bántottam. Azt mondtam, hogy ne egyen annyit, mert árt az egészségének. Valójában ti vagytok azok, akik az "empátiátokkal" (aminek semmi köze a valódi empátiához) arra biztatjátok, hogy továbbra is egészségtelenül éljen. A sebezhetőségét ti használjátok ki. Undorító.
2020. dec. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
68%
Ne törődj vele, a nullapontos egy impotens, mikropéniszű nyomi, ez az egyetlen hely, ahol meg mer nyilvánulni.
2020. dec. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Azert szerintem a ne egyél annyit, mert artasz az egészségesnek, es a zabálj kevesebbet, dagikam között óriási a különbség :) de igazabol nem bantottal meg, csak a saját primitivsegedrol adtál tanubizonysagot, semmi más.


Senki sem biztatott egészségtelen életmódra, mint ahogy ahogy én sem taplalkozasi tanácsadást kértem ;)

2020. dec. 22. 02:36
 27/53 A kérdező kommentje:
Ezen felül koszonom szepen mindenkinek! :)
2020. dec. 22. 02:38
 28/53 A kérdező kommentje:
Szerintem hasonlo velemenyen lenne az is, akinek cimezted a mondatot :)
2020. dec. 22. 03:34
 29/53 anonim ***** válasza:
98%

Menj el a vacsorára. Majd amikor feltálalják a vacsorát, kérdezd meg, hogy "hol van amit külön Nekem főztetek? Tudjátok, a diétás, minden mentes?

Jaaaa, nincs ilyen? Azt gondoltam most több figyelmet szentelték rám, ha már évek óta velem vagytok elfoglalva"

2020. dec. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
24%

Tudod, miért zavar? Mert tudod, hogy igazuk van, fogynod kell, de nem megy. Megpróbáltad nem egyszer, mindig visszajött.

Rajtam is van 8-10 kiló, de pm-bajom van, viszont a gyógyszer, akkor kaptam olyan tachicarddá tett, hogy a kardiológus azt mondta, a 10 kiló nem öl meg, az állandó magas pulzus igen. Úgyhogy én kibékültem a plusz kilókkal, mindenki mond, akkor akar.

2020. dec. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!