Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkedik velem így az...

Miért viselkedik velem így az unokahúgom?

Figyelt kérdés

Közte és köztem 1 év korkülönbség van. Egész gyerekkorunk óta jóban voltunk.

Mióta felnőttünk, dolgozunk, kapcsolat, család, gyerekek azóta kezdett el furcsán viselkedni.

Folyamatosan belém kötött, kezdve onnan, hogy nekünk nagy esküvőnk volt a férjemmel, ő erre biztos nem költene és milyen hülye vagyok.

Nekem volt fogadott orvosom mikor terhes voltam, akkor is folyamatosan a semmiből beszólogatott, hogy ő erre nem költene mert szerinte hülyeség. Utána sokszor a szülés miatt bántott, hogy én nem szültem mert császármetszés volt és emiatt a gyerekem se fog kötődni hozzám.

Mikor a házunkat építettük akkor is csak a negatív oldalát mondogatta, hogy majd jól bele bukunk a hitelbe amit felvettünk.


2 évig meg is szakítottam vele a kapcsolatot, nem beszéltünk egyáltalán.

Pár hónapja megkeresett, bocsánatot kért a viselkedése miatt. Újra elkezdtünk beszélgetni, találkozni. Nagyon jó volt, úgy láttam, hogy tényleg megváltozott.

Viszont az elmúlt hetekben újra elkezdte a kötekedést.

Én miért nem járok egyedül a gyerekekkel boltba, miért online rendelünk, látszik milyen lusták vagyunk.

A mosogatógép, szárítógép szar, semmit nem ér, neki ne magyarázzam meg, hogy jó (hozzá teszem, ezt úgy mondja, hogy neki nincs).

Nekem miért nem jó a Lidls pelenka, a nagyobb gyereknél azt használtam.


Most pár példát írtam, hogy ilyen.

Egyszerűen nem értem miért csinálja.

Tudom, kerdezzek rá. Megtettem, megkérdeztem mi a baja velem.

Azt mondta semmi, csak megváltoztam.


2021. jan. 24. 19:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek az előttem lévőkkel, viszont sztem azt gondold át te is, hogy miért érint ennyire rosszul a szurkálódása. Alapvetően a leírtak alapján jó életetek van, semmiben nem szenvedtek hiányt, miért hagyod, hogy ő elbizonytalanítson? Az ilyen szituációkban egyébként csak tárgyilagosan el kell mondani a tényeket, mindenfele minősítés vagy komment nélkül, és ezzel le is zárni a témát, nem kell belemenni a részletekbe vagy abba, hogy nektek ez hogyan/miért kellett, stb.
2021. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
4%
Aki ilyeneket kritizál az nem irigy, hanem idegesíti a fejlődés, esetenként a pazarlás. Különben nem mondta volna hogy megváltoztál. Ő ezekkel nem ért egyet, ennyi. Minek kell mindenbe irigységet látni? Más más személyiség lett a kérdező és unokahuga. ELtérő véleményen vagytok egy csomó mindennel kapcsolatban. Attól még ezek neki NEM kellenek.
2021. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha kellenének neki, akkor nem hozná fel folyton ezeket, hanem megtartaná magának, hogy ő a Lidl-s pelenkával elégedett és pont. Nem azon kínlódna, hogy melyik rokon milyet használ, hogy beleköthessen.
2021. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
12 Mit érdekli őt ha pazarolnak? Miért kell a másik pénztárcájában turkálnia?
2021. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha kellene neki, vett volna fel hitelt, és császárral szült volna. Zavarja hogy az egyik legjobb barátnője teljesen másmilyen lett mint ő, és nincs már neki olyan aki hasonló hozzá. De ha ezeket megbeszélitek attól még lehettek jóba. Ez nem irigység. Borzalom mikor az összes ízléstelen szarjukat a gazdagok azt hiszik irigyli valaki. Nem irigylik, borzadoznak tőle, bántja a szemeit, hányinger kerülgeti a csúnya de drága házától vagy hasonlóktól. Most nem a kérdezőről beszélek, csak az általámosan mindenre irigységet mondókról. Rosszabb de simán elfogadható anyagi helyzet: nagyon nem egyenlő az irigységgel, sőt.
2021. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Persze foglalkozom vele, mert mégis vele nőttem fel és nagyon rosszul érint, hogy ilyen rossz a kapcsolatunk.


Én soha nem kérkedtem az anyagi helyzetünkkel. De ha átjön látja persze.

Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy irigy legyen? Mire? Pár háztartási gépre?

De ha nem is tudja, hogy milyen miért kell leszólni mert ő nem akar ilyet használni.

2021. jan. 24. 21:06
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló barátnőm. Mi jobban álltunk anyagilag ők kevésbé. Ha drágabb cuccot vettem akkor szar volt, ha ő vett valami olcsót mindig olvadoznom kellett tőle nehogy megsértődjön. Ha én valamiből olcsóbbat vettem akkor kinevetett merthogy ők megtehetik hogy márkásat vegyenek tiszta gáz hogy márkátlant veszek. Ha én mondtam hogy veszek valami márkás dolgot egyből vagy lehurrogta vagy az volt hogy hát akinek jól megy az persze hogy megteheti vagy elkezdte magát sajnáltatni hogy hát ő nem teheti meg. Most az ilyennel mit kezdjen az ember? Már féltem neki mit írni mert nem tudtam mire hogy fog reagálni és nagyon bántott a dolog mert nem szerettem volna megbántani sose, de egyszerűen nem lehetett a kedvére tenni. Igen is vannak ilyen emberek 16os
2021. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen emberrel nem tartanám a kapcsolatot.
2021. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
10%
Azért, most te ide kibeszélni jöttél. A vak is látja, hogy irigy. Te is látod, csak akarod, hogy simogassák a lelkedet. Ha ilyen mérgező, akkor kerüld, oszt szeva.
2021. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a #18-asnak:


Az ember életében eljön előbb, vagy utóbb az a törésvonal, amikor kiütköznek ezek az ellentétek a barátokkal, rokonokkal. Ennek iskolapéldája a te eseted, amikor az egyik fél jobb anyagi helyzetbe kerül. De amúgy dettó ugyanez az is, amikor valaki csinosabb marad korral a környezetéhez képest, jobb munkája lesz, vagy csak iskolázottabbá válik, mint a másik. Szerintem ezen a kapcsolaton nincs mit szépíteni, örülj neki, hogy kiderült, hogy ennyire romlott és valamennyire a szemedbe mondja. Szerintem nem amiatt mérgező az unokahúgod, mert szeretne olyan anyagi körülmények között élni, mint te, hanem hogy egy nyavalyás mosógépre, vagy jobb egyel jobb pelenkára irigykedik. Hidd el, ha jobb helyzetben lenne nálad, akkor pedig fölényeskedne és sz*rna a fejedre. Nem őszinte veled, ennek a kapcsolatnak így nincsen jövője.

2021. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!