Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért tér el ennyire a vélemén...

Miért tér el ennyire a véleményem a keresztanyámmal és hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Sokszor felvettem neki a terveimet amiket meg akartam valósítani vagy is meg szeretnék majd a jövőben, de nagyon negatívan áll hozzá és sosem volt olyan, hogy támogatta volna vagy nem mondott volna valami mást.


1.Elsőként telefontémában nagyon más sajnos, mert szerinte bőven elég lenne egy olcsóbbik telefon amiket úgyis 1-2 évre terveznek de nekem nagyon tetszenek az Iphone telefonok ami volt nekem 2 is és mindkettőt legalább 3 évig tudtam használni csak annyi gond volt, hogy lelassult meg leejtettem de nekem sokkal kényelmesebb volt mint bármi más android telefon. Azok nekem nem álltak kézre meg appok leálltak stb. Meg jelenleg tervezek beruházni egy drágább Iphonet főleg a mérete miatt imádnám. Keresztanyám szerintem sokkot kapna ha látná az árát de nekem megérné mert ezek tényleg több évig jók és méretileg nincs nagyon sok kis telefon. Viszont ő valamilyen olcsóbb telefont akar nekem venni de én megdolgoznék az iphonet csak félnék, hogy megsértődne ha nem hallgatnék rá.


2.Szeretném még amíg fiatal vagyok szőkíteni vagy legalább valamilyen vidám színre festeni a hajamat, korábban volt szőkítve, festve és talán ezért nem szeretné ha tovább roncsolnám, de most már új hajszálak nőttek ki és szerintem simán bírná még meg szőkeként voltam sokkal boldogabb meg az passzolt hozzám, sokan dicsérték. Itt is félek, hogy kiborul ha tudta nélkül befestem bár többször elfogadta, hogy befestettem régen és semmi.

3.Szeretnék gamer számítógépet, mert mostanában nagyon játékosnak érzem magam és sosem szerettem a laptopokat. De ő szerint egy használt laptop megérné mert de nekem PC kéne nem laptop, ezt talán sikerült vele megértetnem de mindig az olcsóbb cuccokat nézi inkább.

4.Szobámat teljesen átalakítanám, lebontanám a nagy szekrényeket és másokat raknák fel, de ő nem szeretné mert az egyik szekrény nagyon pakolós és ilyet ritka találni, másik meg ilyen toló ajtós ami szintén ritka de csak egy keret ami már kezd szét esni és eltakarja a fél szobát régen úgy voltam vele, hogy jó de már nagyon utálom. Mondta, hogy tartsam meg mindet de én új szobát szeretnék kialakítani az új igényeim szerint.


Szóval ritkán találkozunk de viszonylag jó kapcsolatom van vele ezeket leszámítva, már felnőtt vagyok és ezért tényleg nem irányíthat de rosszul esik néha, hogy ennyire máshogy látjuk a dolgokat és az ötleteimet inkább az ő elképzelése szerint alakítja.

Szeretem őt meg sok mindent vesz nekem, sok helye megyünk közösen, csak kicsit félek, meg bűntudatom is lehet ha ezeket a tudta nélkül teszem bár általában bele törődik de akkor is rossz néha. Én nem nézem sosem, hogy mi olcsóbb vagy mennyivel jobb ha használt vagy mi hanem én a azt nézem amit szeretek. Hogyan értessem meg vele ezeket a dolgokat, vagy hogy kezeljem? Ti mit tennétek? 21L



2021. febr. 11. 03:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Ki az isten ez a keresztanya, hogy ennyire beleszól? Te jó isten. Nem szeret téged, hanem irigy mindenre.


#1 Az iphone hiába drága, ha te dolgozol meg érte, akkor te is veszed meg, és te is használod. Milyen jogon szól bele, mi van? :D Speciel én sem támogatom a használt autó árú telefonokat, de eszem ágában sincs kampányolni, hogy valaki ne vegye meg.


#2 Fesd, amilyenre szeretnéd. A haj az haj, visszanő/átfesthető stb. Ez már nem a középkor.


#3 A gamer pc most nagyon rossz ötlet, mondom ezt full gamerként. A videókártyák gusztustalan árban vannak, tönkretették a piacot a bányászok. De gamelésre laptopot SOHA, még akkor se, ha csilivili betűkkel rá van írva, hogy gamer.


#4 Te élsz a szobában vagy ő? Jézusom.


Nem tudom, hogy veled van a baj, vagy a keresztanyukád nem normális, de valami nem stimmel a családban. Ilyen dolgokat egy anyától még elnéz az ember, hiszen mégis csak anya, de hogy jön ide egy keresztanya? Miért akarja uralni az életed? Ha egy ember ilyen szinten elnyom, hogy félsz egy PC vagy bútorvásárlástól, az minden csak nem szeretet. Még jó, hogy levegőt szívhatsz, arra kaptál engedélyt. 21 évesen állj a sarkadra. Nem vagy kisgyerek, miért hagyod, hogy úgy tekintsen rád? És a többi családtag erre nem szól semmit? Miiii? :D

2021. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Sajnos megbántam, hogy mindent elmondtam neki nagyon.

Csak vele mindent megbeszélek és nem tudtam volna hogy mindenre lenéz.

Ma is felvázoltam neki az hogy szeretnék majd venni ha későbbiekben gyűjtök k még pénzt Nintendo switchkonzolt de az árát látva megint egyből ez a rosszindulat, és ennyi pénzt kiadni. Hát majdnem sírtam, épphogy könnybe eredt a szemem. PEdig nekem nem sok sőt szereték is vele játszani sokat de még azt is mondta, hogy ilyen elektronikai dolgokat soha nem rendel mert mi van ha hibás akkor buktam és akkor soha ne rendeljek semmit? Én nem félek ennyire....:(n Köszönöm a válaszokat amúgy, nem mondtam hogy hagyom hogy irányítson csak szterettem volna ha legalább örülne hogy ilyenket megtudok oldani egymagam. Azért számolok be neki mert ettől eltekintve jó a kapcsolatom vele és számít a véleménye meg kis támogatásta gondoltam de sosem kapok azt. Szóval innentől keveset fogko neki elmondani. Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok kisgyerek de innentől azért már nem fogok neki mindent elárulni..most ezt is direkt próbának vettem, látni akartam a véleményét és tessék...

2021. febr. 11. 17:12
 23/32 A kérdező kommentje:
Ja meg attól hogy ő neki nem tetszik én simán megveszem ezeket meg megcsinálom csak kicsit bánt a tudat hogy nagyon eltér a véleményünk és ennyire sajnálja a pénzt amit én nem sajnálok ezekre a dolgokra. Sokat tanultam a válaszaitokból> Örülök hogy azért normális válaszok érkeztek mert féltem ettől kicsit. :) legalább nem csak én furcsálom a viselkedését.
2021. febr. 11. 17:16
 24/32 A kérdező kommentje:
11.mert elfelejtettem oda a jelszavam és már sehol nem találom a kérdésemet :D..kerestem de nem lett meg.
2021. febr. 11. 17:22
 25/32 A kérdező kommentje:

15.igen írtam hogy mindet én fizetem és soha nem kérnék ezekre tőle kölcsön. mindet az én pénzemből!

szüleim pont az ellenkezője, őket nem igazán érdekli mire költöm ha akarom akkor megveszem stílus jellemzi őket :D..

2021. febr. 11. 17:23
 26/32 A kérdező kommentje:

18.mert jó a kapcsolatom vele ennek ellenére, sokat segít nekünk, sokszor ellátogat hozzánk.

19,lehet kis megfelelési kényszerem is van talán.

2021. febr. 11. 17:24
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Hat hozzank biztos nem latogatna el senki aki igy viselkedik. En mikor anyuval eltem mert gyerek voltam meg kamaszlany akkor szepen kikisertem mindenkit az ajtohoz aki nem viselkedett vagy beugatott nekem hogy mit csinaljak mit vegyek fel mikor randizzak -az akkori parommal- meg egyaltalan. Szepen kitettem. Utana meg elmondtam anyunak hogy vagy elkoltozom mas rokonhoz :D vagy ezt nem engedi be, meglatom..vagy o vagy en. Kesz pont.


Fene fog kinlodni az idiotakkal. Igy a csaladot szepen leepitettem. Es mit ad isten? Megmaradt par normalis ember korulottunk akik nem vadbarmok es nem ugatnak be mindenre.

2021. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

A keresztanyád egyáltalán honnan tudja, vagy mi köze ahhoz hogy:

-Milyen telefonod van?

-Milyen színű a hajad?

-Milyen számítógéped van?

-Hogy néz ki a szobád?


Az enyém alapból nem tudja, hogy milyen telefonom s gépem van, mert ránézésre nem tudja megállapítani, és nem érdekli annyira, hogy megkérdezze. A szobámban meg vagy 1 éve nem is járt már.


Ráadásul még felnőtt nő is van, nem egy 12 éves gyerek. A szüleidnek se lenne ezekhez közük, ha saját pénzből csilálod, nemhogy a keresztanyádnak.

2021. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező "tornyában" van a probléma...
2021. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Savlekotő ***** válasza:
100%

jó a kapcsolatom vele

Nem nem jó a kapcsolat,ha még a szobádat se mered magad ízlése szerint átrendezni mert egy távoli rokonnak nem tetszik, itt más a probléma..

2021. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!