Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azok, akik elköltöztek külföld...

Azok, akik elköltöztek külföldre, mennyire tudtátok tartani a kapcsolatot a családdal?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy kiköltözzek-e majd. Sok a pro érv és bár kevés a kontra, a családomat nem szeretném elfelejteni.

Gondolom mindenkinél más az ok, én főként azért szeretnék kiköltözni, mert máshol elfogadóbbak az emberek. Portugáliára, Németországra, Spanyolországra, Olaszországra, vagy Kanadára gondoltam. Gondolkodtam még Új-Zélandon és Ausztrálián is, ám azok túl messze vannak.

Ti hogy oldottátok meg a kapcsolattartást? Mennyire volt honvágyatok? Mennyire hiányzott a család? Volt, olyan, ami segített leküzdeni ezt a hiányt?



2021. márc. 22. 18:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

email, telefon, videohivas-tokeletesen mukodik.


nem tudok latogatoba jonni minden evben, de olyan 2 evente sikerul(Europan belul)- illetve a csalad is jon ki latogatoba, amikor tud :)


Azert Kanadabol illetve Ausztraliabol nehez hazajutni, foleg a penz miatt.... Illetve akkor nem eleg 3-5 nap a latogatasra. Uj-Zeland, Ausztralia sajnos 24h utazas minimum es nagy idoeltolodas is...

Kanadabol hazajovet meg meguszhatod a jetlaget is.


Nekem nincs honvagyam egyaltalan, mindig is elvagytam messzire Magyarorszagtol. Nekem az segitett, hogy sokkal boldogabb vagyok kulfoldon, a munkahelyemen megbecsulnek(MO-n ez sosem volt igy), illetve ha uj munkahelyet szeretnek, akkor van ra esely, tudok bizonyitani, penzt gyujteni is es jut amire szeretnem. A csalad nem hianyzik, mert igazabol nem volt meg az az igazi kotodes.

2021. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Most a covid miatt nehezebb, de rendszeresen videótelefonálunk. Vírusmentes időkben évi 2-3-szor megyünk haza, illetve a családtagok is jönnek 1-2-szer minden évben.
2021. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, én sem vagyok túl jóban a családdal, de azért mégis csak szeretem őket, hiányoznának.

Amúgy köszönöm a választ, persze azért várom még mások tapasztalatait is.

2021. márc. 22. 18:37
 4/21 A kérdező kommentje:

2-es, munka és párkapcsolat (ha van) mellett hogy tudod megoldani az évi két-három látogatást?

Melyik országban élsz?

2021. márc. 22. 18:40
 5/21 anonim ***** válasza:
6%
Mi semennyire nem tartjuk a hazaáruló purdékkal a kapcsolatot egyék meg amit főztek!!
2021. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
4: Németországban élünk. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha megyünk haza, akkor a fele időt a feleségem családjánál töltjük, a fele időt az enyémnél.
2021. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem Kanadában, de az idő alatt egyáltalán nem látogattam haza, főleg, hogy utálok hosszú utat repülni egyszerre.

Most Németországban élek, innen alapból évente kétszer szoktam hazamenni, ezen felül meg akkor, ha muszáj, pl. ügyintézés végett.

A szüleimmel rendszeresen emailezek és videóchatelek, a nagymamámat fel szoktam hívni időnként, a többiek meg akkor se érdeklődnek utánam, hogy ha otthon vagyok, szóval velük nagyjából sehogy.

Honvágyam a szó szoros értelemben egyáltalán nincs, nem szeretem azt az országot. Ahogy beteszem a lábam a pályaudvarra vagy a reptérre már az undok, savanyú arcokat kell nézni, akiknek sose jó semmi... De a cicám az hiányzik. :) Miatta nem bánom, ha sűrűbben kell hazamenjek.

2021. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
6 éve költöztem külföldre. Rendszeresen videohívásozunk, ha kint vagyok, és évente 2-3 alkalommal látogattam haza pár hétre. Most épp hosszabb ideje itthon vagyok náluk egyrészt családi okokból, másrészt a járvány miatt, szóval jelenleg nálam ez nem aktuális probléma.
2021. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Évente 2x megyünk Karácsonykor és nyáron. Anyuék, testvérem, apósom ki szokott jönni 1-2 hétre.

Covid miatt most senki sem jött és mi se mentünk Karácsonykor, ezért most épp nagyon hazamehetnékem van. De nyárig várni kell

2021. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi Németországba költöztünk 1 éve eleinte volt honvágyam ,de most már nincs .jó nekem itt a faluba ahol lakunk közel természet és csend,és a tisztább levegő,anyukámal telefonon beszélek ,a barátokkal meg messengeren.
2021. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!