Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azok, akik elköltöztek külföld...

Azok, akik elköltöztek külföldre, mennyire tudtátok tartani a kapcsolatot a családdal?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy kiköltözzek-e majd. Sok a pro érv és bár kevés a kontra, a családomat nem szeretném elfelejteni.

Gondolom mindenkinél más az ok, én főként azért szeretnék kiköltözni, mert máshol elfogadóbbak az emberek. Portugáliára, Németországra, Spanyolországra, Olaszországra, vagy Kanadára gondoltam. Gondolkodtam még Új-Zélandon és Ausztrálián is, ám azok túl messze vannak.

Ti hogy oldottátok meg a kapcsolattartást? Mennyire volt honvágyatok? Mennyire hiányzott a család? Volt, olyan, ami segített leküzdeni ezt a hiányt?



2021. márc. 22. 18:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
6 éve élik külföldön(nagyon messze), nem hiányzik Magyarország(max. csak és kizárólag turisztikai és gasztronómiai szempontból). Mi jól megvagyunk a párommal a család nélkül is. Heti szinten beszélünk velük, én a barátnőimmel is. Persze hiányzik a személyes kapcsolat, de annyira nem,hogy ez komolyabb lelki problémát okozzon. Mi ilyenek vagyunk, viszont vannak más típusú emberek, akik ezt nem bírják. Azoknak azt tanácsolom, hogy ne menjenek messzire, mert meg ha évente haza is tudnak járni, keserű életet fognak élni, ami másról sem fog szólni, mint azt várni, hogy mikor mehet legközelebb Magyarországra és közben meg elfelejt boldog lenni. Szörnyű lehet “két világ között ragadni”. Rengeteg ilyen embert ismerek és csak sajnálni tudom őket, ahhoz viszont hogy elmenjenek gyengék, mert a pénz meg az életszínvonal itt a jó! Ez semmiképpen nem nevezhető szuper életnek, a közösségi oldalakon azt mutatják közben meg boldogtalanok és haza vágynak.
2021. ápr. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!