Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Azok, akik elköltöztek külföld...

Azok, akik elköltöztek külföldre, mennyire tudtátok tartani a kapcsolatot a családdal?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy kiköltözzek-e majd. Sok a pro érv és bár kevés a kontra, a családomat nem szeretném elfelejteni.

Gondolom mindenkinél más az ok, én főként azért szeretnék kiköltözni, mert máshol elfogadóbbak az emberek. Portugáliára, Németországra, Spanyolországra, Olaszországra, vagy Kanadára gondoltam. Gondolkodtam még Új-Zélandon és Ausztrálián is, ám azok túl messze vannak.

Ti hogy oldottátok meg a kapcsolattartást? Mennyire volt honvágyatok? Mennyire hiányzott a család? Volt, olyan, ami segített leküzdeni ezt a hiányt?



2021. márc. 22. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

3 eve elek Angliaban.


A virus ota csak egyszer mentem haza, hoszabb idore, elotte evi 3-4 alkalommal.

Rendszeresen videozunk, en ugy erzem osszesegeben jobb veluk a kapcsolatom mint amikor otthon voltam, de ez valoszinu azert van mert erettsegi utan jottem ki, elotte naluk laktam ugye es kamaszkoromban sokat veszekedtunk. Azota miota itt vagyok heti 2-3x beszelunk, online pokerezunk stb, tehat nagyon is tudjuk tartani a kapcsolatot.


En megmondom oszinten habar szeretek otthon lenni, es minig varom mikor mehetek mar, konkret honvagyam nincs, legalabb is eddig nem volt. Igazad van abban, hogy jobban elfogadobbak, bar en egy kisebb varosban elek ahol mindenki ismer szinte mindenkit, de 3 ev alatt egyetlen egyszer sem talalkoztam senkivel, aki megitelt volna a szarmazasom vagy az akcentusom miatt. Mindenki a kornyezetemben mosolyogva fogad es az utcan is valtunk par szot.

2021. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A család az család. Persze, szereted őket, de nem ők lesznek az utolsó éveidben a legfontosabbak. Lesz majd feleséged/férjed, gyerekeid. Ha ezek nincsenek, valóban piszok nehéz egyedül kinn megmaradni, és persze fennáll hogy nem bírod és haza jössz. Nálunk nem volt ilyen, hogy párom, gyerekem nélkülem marad, mi együtt hagytuk el az országot. Persze, szülőket évi 2-3 alkalommal meglátogatjuk, és ennyi. Telefonon szoktunk havonta beszélni. Hiányoznak, de "A" családom már itt van kinn velem, és ez a legfontosabb.
2021. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

6 éve élek Németországban.

Telefonon tartjuk a kapcsolatot, videóhívás miegymás.

Persze könnyebb helyzetben vagyok, mert nővéremék is itt élnek ebben a városban.

Évente 4x szoktunk hazalátogatni a pàrommal, tavasszal-ősszel 1-1 hétre, télen-nyáron 2-2 hétre.

Egy városból valóak vagyunk. A szüleink jóban vannak, még ugyis összejárnak, hogy mi nem vagyunk otthon. A pároméknál szokott lenni a hadiszállás és onnan megyünk a rokonokhoz, haverokhoz. :)

Honvágyam szokott lenni, viszont ha hazamegyünk általában 4-5 nap után már úgyérezzük, hogy jönnénk vissza. :D

Vannak itt is barátaink, kialakult az életünk. De szinte mindennapos kapcsolatban vagyunk az otthoni barátokkal is, bár megmondom őszintén, a java az első 2 évben lemorzsolódott.

Mi 800 km-re vagyunk az otthonunktól, rengeteg magyar van a környéken, magyar bolt, magyar büfé, "magyar" horgásztó.

2021. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Videotelefonálunk kétnaponta. Fél éve nem voltam otthon, ők pedig másfél éve nem voltak itt. Mivel a kapcsolattartás rendszeres - rendszeresebb, mint mikor otthon éltem - így nincs se honvágyam, se ők nem hiányoznak különösebben, hiszen mindennap látom őket.
2021. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem 1998 van már. Mindenkinek ott a kezében az okostelefon, akkor tudnunk egymással beszélni, amikor akarunk. 2012-ben költöztem Hollandiába, onnan kb. 3-4 havonta repültem Budapestre egy-egy hosszú hétvégére, egyszerű volt a hollandiai keresetemből. Meg sem éreztem, pedig KLM-mel repültem, nem Wizz Air-rel.


2018-ban Kanadába költöztem, innentől kezdve évi 1 látogatásra készítettem fel a családot. Na most a Covid-19 miatt már másfél éve nem mentem, és még fogalmam sincs meddig nem fogok.


Az egyik szemem sír, a másik nevet. Szeretném megölelni a családtagjaimat, de ugyanakkor naponta borzongok el a magyar híreken és nem hiszem el továbbra sem, mekkora káosz és szervezett lopás folyik az országban. Továbbra is fontos a sportot 250 és az egyházat 150 milliárddal támogatni, amikor az egészségügy a járvány kellős közepén esik szét és a bezárt üzletek dolgozói semmit jövedelemkiesési kárpótlást nem kapnak.


Olyan vagyont szedtem össze 2012 óta amiről a Magyarországon élő rokonaim csak álmodni tudnak. Olyan jövőképem van, ami ott max addig tart, amíg az adott kormány hatalmon van, aztán felfordul minden.


A lényegre visszatérve: a kapcsolattartás könnyű online. Személyesek most már kb. lehetetlen.

2021. márc. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Heti-kétheti (video)telefon, évi 1x-2x egymás látogatása.
2021. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb. évente 3-4x megyünk haza (meg ők is jönnek ki pár napra), abból nyáron 2 hétre.


Emellett whatsappon írunk-beszélünk.


Most nem, Covid előtti karácsony óta nem találkoztunk, hiányoznak mint a fene - a saját és párom családja is. :(

2021. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Videóhívásban beszéltünk/beszélünk minden este a szüleimmel. Hiányoztak, de honvágyam sosem volt, alig vártam, hogy lépjek az országból, azóta csak egyszer mentem vissza, mindig ők jönnek ki hozzánk. Ennek 8 éve. (Németország)
2021. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Néha hazautazok én is, de általában a család látogat meg. A szüleim azelőtt nem jártak külföldön, hogy én elköltöztem volna, úgyhogy élvezik, hogy általam megtehetik.

Egyébként az én kapcsolatom is javult velük. Már nem fontosak az apró nézeteltérések és sokkal jobban kihasználjuk a közös időt.

Van olyan barát, akivel sikerült tartani a kapcsolatot, van akivel nem. De itt a felelősséget magamra vállalom, az elején nem voltam a legjobb a kapcsolattartásban, de mostanában fejlődök.

Ez a második külföldi ország, ahol élek. Mindkét költözésnél hatalmas honvágyam volt, bár így utólag visszagondolva nem Magyarország hiányzott, hanem a biztonságérzet, az ismerős. És Magyarországot ismerem a legjobban.

2021. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

USA-ban elek, 2 eve nem voltam Magyarorszagon es szerintem meg legalabb 1 evig nem is megyek.

Anyammal beszelek vidohivason keresztul minden heten. Az idoeltolodas miatt nem egyszeru osszegyeztetni hogy kinek mikor jo de 1 heten egyszer tudunk beszelni.

Manapsag ez sokkal konyebb mint 20-30 evvel ezolott vagy meg regebben mikor meg nem volt internet.

Nincs honvagyam. En a felesegemmel vagyok kint, o a csaladom. Lehet mas a helyzet azoknal akik egyedul vannak kint

2021. márc. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!