Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy fogadjam el legbelül,...

Hogy fogadjam el legbelül, hogy emberszámba se vesz a férjem testvére?

Figyelt kérdés

Igazából alapvetően mindenkivel jó a kapcsolatom a férjem rokonságában. Én szeretek egy olyan rokoni vagy családi légkört kialakítani magam körül, ahol nincsenek széthúzások és kellemetlenségek. Belém ez lett oktatva, hogy a család szent és sérthetetlen. Persze nem mindenki van ezzel, így de nekem lelkileg egy kicsit bántóan hat.

Férjemmel van egy kislányunk, a férjem fiútestvére nagyon ellenséges volt velem a kezdetektől, megjegyzem javarészt oktalanul. Már a kezdetek kezdetén, bemutatkozáskor sem nézett rám,köszönni sem nagyon akart. Mióta van neki is felesége, azóta jobb a helyzet, nem szól bele semmibe. Én nem vagyok haragtartó, szeretek minimális jó kapcsolatot tartani mindenkivel, de az ő irántam irányuló viselkedése egyszerűen érthetetlen.

Páromnak egyébként több problémája akadt a testvére feleségével, ennek ellenére párom mégis mindig kedves és jóindulatú hozzá... Persze ebbe én nem szólok bele, ez az ő dolguk.

Ehhez képest most már ott tartunk, hogy én is látványosan kerülöm, de alapvetően zavar ez az ellenségeskedő helyzet.

Tudom magunkkal törődjek miegymás, de szívesen hallgatnék hasonló történeteket, hogy tudjátok ezt kellemetlen érzet nélkül kezelni?



2021. jún. 2. 17:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
9-es: mert szerinted a férfiak minden nőbe szerelmesek, akivel bunkón viselkednek? :D
2021. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

Én is arra gondolok férfi aggyal, amire a 9-es.


Valószínűleg vonzódik hozzád, és ezt próbálja kompenzálni a bunkóskodással.

Én is csináltam már ilyet olyan nővel akibe nagyon szerelmes voltam, de tiltott gyümölcs volt.

2021. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, ez a viselkedés nem rólad állít ki szegénységi bizonyítványt.
2021. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem görcsölnék ennyit. Kedves maradnék az illetővel, nem venném fel a bunkóságát, de a beszélgetéseket teljes mértékben hanyagolnám vele. Csak a "mit eszel? mit iszol?" szintet hagynám meg, de azt kedvesen. Ha ő beszél, figyelném kedves arccal, közben azon gondolkodnék, mit főzzek holnap. Nem mutatnám ki, hogy utálom, mit a xart, de egy qva szót nem váltanék vele a kötelező smúzoláson kívül.
2021. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarna a férjed viselkedése és ezt szóvá is tenném, plusz kerülném ezeket a rokoni találkozókat, amennyire lehet. Azt gondolom, hogy attól még, hogy utál téged, kötelessége lenne normálisan megnyilvánulni rokoni találkozókon.
2021. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

11 év és 2 gyerek után 5 mondatot váltottam eddig a férjem testvérével.

Soha 10 percig nem gondolkodtam ezen. Én boldog vagyok, a férjem boldog, a tesója boldog. Akkor meg? Nem hiányzunk egymás életéből, ennyi. Miért fektetnék ebbe energiát?

2021. jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Gondolom rohadt sokat talalkozhattok 16-os :D
2021. jún. 3. 07:59
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán ignoráld, ez a elgegyszerűbb.
2021. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ignoráld.

Amúgy nekem is van ilyen a rokonságban, és ő is pasi.

Amúgy nálunk volt olyan, hogy "jött ő az én utcámba", szakmai segítségem kellett volna (nem is neki, valamelyik barátjának gondolta, ingyen és bérmentve a "rokonságunkra" tekintettel).

Na ilyenkor kell elhajtani a búsba szép finoman és nőiesen.

2021. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ignorálni könnyű lenne... De sajnos nem tudom. Igazából a lelkemnek lenne megnyugvás, mivel a férjem minden esetben őket preferálja, rengeteget segít nekik, még a feleségének is teljesíti a kívánságát, ha kell. Egy csomó pénzt rájuk költött.

Ehhez képest ők semmit sem segítenek a férjemnek sem. Teljesen viszonzatlan az egész. Ráadásul a testvére is mindenféle rossz érzet nélkül megengedheti magának ezt a bunkó stílust velem szemben, és a férjem természetesen ezt is teljesen letolja. Azonban ha arról van szó, hogy neki jóban kell lennie a sógornőjével, az kutya kötelessége. De én fogadjam el, hogy kinéznek és fogjam be a szám.

2021. jún. 3. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!