Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Már nem bírom elviselni a...

Már nem bírom elviselni a nagynénémet, mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Hát ez egy kicsit hosszú lesz, de olvassátok végig, kérlek.


Szóval sosem bírtam se a nagynénémet, se a családját, de eddig 200 km-re laktak tőlünk, évi 2-3 találkozást meg kibírtam.

Most viszont ideköltöztek gyakorlatilag a szomszéd utcába egy hónapja és azóta nincs nyugtom.


A nagynéném mindig megjegyzéseket tett rám, hogy hogyan öltözök pl(pedig általában csak farmer+póló van rajtam) meg minden másra is, hogyan “viselkedek” és stb. Amióta itt laknak naponta itt van nálunk, látványosan kiakad, ha nem tanulok, hanem olvasok vagy TVzek vagy ilyesmi meg ha átjönnek a barátaim, stb.


Múltkor is itt volt, amikor jöttem haza az egyik barátnőmmel (aki amúgy tanulni jött át…) ő meg leordított minket, hogy mit képzelünk hogy itt “bulizunk” amikor tanulnunk kellene. Mert szerinte köze van hozzá, hogy mit csinálok, kivel és mikor.


Nyár végén egy másik barátnőm szülinapja volt, akkor is kiakadt, mert szerinte kicsi vagyok még ehhez (pedig nem nagy buli volt, össz 4en voltunk és filmeztünk, pizzáztunk csak) ha anya nem állítja le, nem enged ki az ajtón se. Pedig a szüleim elengedtek….


Amikor először meglátta az új szobámat (nyáron lett felújítva) elkezdte a mellkasát markolászni mintha szívrohama lenne. Azt hittem hogy szétdobált ruhákat vagy tányérokat vagy akármiket lát, de nem, csak szerinte túl felnőttes. Azért felnőttes szerinte, mert vannak kint a falon fotók meg az ágyneműm már nem mesefigurás vagy mi.


Értitek gondolom hogy miért zavar, naponta itt lóg nálunk, amikor csak tud és mindig tesz rám valami megjegyzèst, már ha megúszom ennyivel és nem kergeti el a barátaimat.


Mit csináljak? Már nem bírom elviselni. A szüleim elvették a kulcsát a házunkhoz(azért volt neki hogy baleset esetén be tudjon valaki jönni) de ennél jobban megsérteni nem akarják már. Nem tudok mit tenni.



2021. szept. 26. 18:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Ne engedd a szobádba és ha beszól szólj vissza. Állj ki magadért.
2021. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Az ilyen általában értetlen, ha egyszerűen elmondod neki, hogy ehhez semmi köze, de azért a rend kedvéért ezzel kezd. Ezt követően lehet támadásba lendülni, lehet olyanokat mondani pl., hogy mindenki sepregessen a saját háza portáján (ha erre elkezd hápogni, akkor pl. "amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten").

Rakj össze néhány frappáns mondatot és használd bátran, ha a kultúrált megbeszélésen túl vagy.

2021. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Azért mert 16 vagy, nem jelenti azt, hogy mindent be kell nyelned a 18 év felettiektől.

Könnyű azzal dobálózni, hogy gyerek vagy, vagy ő a felnőtt, ezért az van amit ő mond, de ez csak tekintély elvű hülyeség.

Nyugodtan mondd meg neki, hogy ha valami nem tartozik rá.

2021. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Be se engedném még a házba se, nemhogy a szobámba.
2021. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha a szobámba nem is tud bejönni (zárni szoktam) a házba akkor is bejön ha a szüleim beengedik. De köszönöm mostantól vissza fogok neki szólni.
2021. szept. 26. 19:15
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt akartam mondani, hogy szard le, vagy kerüld el, de ez láthatólag nem fog menni.

Keress egy felnőttet a szüleiden kívől, aki megtanít hogy hogy lehet elküldeni diplomatikusan a búspichachu-ba. Iskolapszichológus segítségedre lehet!

Ha meg mégsem bírnád tovább megyünk a temetésedre, és annak módja szerint megsiratunk! :)

2021. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon durva, nem is értem, hogy engedhet meg magának valaki ilyen viselkedést. Annyit tanácsolnék, hogyha visszaszólsz, mindig maradj higgadt, egy vitában mindig az a "gyerek", aki elveszíti a kontrollt, mérgelődik, ordibál. Ki kell jelölni a határaidat, de higgadtan. Ez még bosszantóbb is neki. Másrészt, ha a szüleid is látják a problémát, akkor azért jó lenne, ha inkább ők tennék helyre, elvégre valamelyikük testvére. Másként veszi ki magát, ha a testvére, mondja, hogy "Figyelj, Juci, mi ezt így alakítottuk ki, mi vagyunk a szülei, légy szíves, ne szólj bele!" , mint ha te szólsz vissza.

Amire még vigyázz, hogy ne magyarázkodj soha, mert a magyarázkodás védekezés, azzal kvázi kifejezed, hogy joga van beleszólnia dolgaidba.

2021. szept. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Ez pedig baromi egyszeru. Atnezel mint a levegon es mint aki meg sem hallotta, mesz tovabb!

Mondjuk en durvan leallitanam! Ha kell elkuldom a fenebe, foglalkozzon a sajat csaladjaval! Ez beteg!

2021. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Apa testvére és elég jóban vannak, nem hiszem hogy csak úgy elküldené… Nem is érdekelne, de a barátaim már messziről kerülik a házunkat mert mi van, ha ő itt van. A megjegyzéseit kibírnám de elüldözi tőlem az embereket.
2021. szept. 26. 19:52
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Csókolom Marika néni, miért nem dolgozik?
2021. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!