Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Már nem bírom elviselni a...

Már nem bírom elviselni a nagynénémet, mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Hát ez egy kicsit hosszú lesz, de olvassátok végig, kérlek.


Szóval sosem bírtam se a nagynénémet, se a családját, de eddig 200 km-re laktak tőlünk, évi 2-3 találkozást meg kibírtam.

Most viszont ideköltöztek gyakorlatilag a szomszéd utcába egy hónapja és azóta nincs nyugtom.


A nagynéném mindig megjegyzéseket tett rám, hogy hogyan öltözök pl(pedig általában csak farmer+póló van rajtam) meg minden másra is, hogyan “viselkedek” és stb. Amióta itt laknak naponta itt van nálunk, látványosan kiakad, ha nem tanulok, hanem olvasok vagy TVzek vagy ilyesmi meg ha átjönnek a barátaim, stb.


Múltkor is itt volt, amikor jöttem haza az egyik barátnőmmel (aki amúgy tanulni jött át…) ő meg leordított minket, hogy mit képzelünk hogy itt “bulizunk” amikor tanulnunk kellene. Mert szerinte köze van hozzá, hogy mit csinálok, kivel és mikor.


Nyár végén egy másik barátnőm szülinapja volt, akkor is kiakadt, mert szerinte kicsi vagyok még ehhez (pedig nem nagy buli volt, össz 4en voltunk és filmeztünk, pizzáztunk csak) ha anya nem állítja le, nem enged ki az ajtón se. Pedig a szüleim elengedtek….


Amikor először meglátta az új szobámat (nyáron lett felújítva) elkezdte a mellkasát markolászni mintha szívrohama lenne. Azt hittem hogy szétdobált ruhákat vagy tányérokat vagy akármiket lát, de nem, csak szerinte túl felnőttes. Azért felnőttes szerinte, mert vannak kint a falon fotók meg az ágyneműm már nem mesefigurás vagy mi.


Értitek gondolom hogy miért zavar, naponta itt lóg nálunk, amikor csak tud és mindig tesz rám valami megjegyzèst, már ha megúszom ennyivel és nem kergeti el a barátaimat.


Mit csináljak? Már nem bírom elviselni. A szüleim elvették a kulcsát a házunkhoz(azért volt neki hogy baleset esetén be tudjon valaki jönni) de ennél jobban megsérteni nem akarják már. Nem tudok mit tenni.



2021. szept. 26. 18:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%
Otthon minden rendben van?
2021. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Apukádnak kellene SOS elmagyarázni a testvérének, hogy kizárólag a saját házában rendezkedjen, semmi joga beleszólni a Ti családi életetekbe. Apukád miért nem rendezi le a testvérét?
2021. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is ezt csinálta folyton egy nagynéni, míg csak velem csinálta, letojtam, de amikor a szülőmbe kötött bele, ordítva elküldtem a halálfszára. Nem is jött többé. A szüleim gratuláltak utólag.
2021. szept. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
11%
Az nem megoldható, hogy te mész inkább a barátaidhoz?
2021. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
89%

Nehogy már a Kérdező meneküljön a saját házából!

Küld el a francba! Mond neki, hogy te aztán nagyon ráérsz, nincs saját életed, saját családod, hogy folyton itt lebzselsz?

Én ezt mondanám első körben.

2021. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer kell csak nagyon lekiabálni, vagy: évtizedekig szívtok miatta.
2021. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Küldd el melegebb éghajlatra, nem kell tiszteletlenül, de egyértelműen a képébe kell mondnai, hogy sepregessen a saját háza táján.
2021. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%
Muszáj tiszteletlenül, különben a nagynéni fog kiabálni, hogy "szemtelen vagy". Olyan tiszteletlennek kell lenni, ami csak kifér a csövön, hogy HASSON.
2021. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy apa úgyse küldi el, ha meg én vagyok vele tiszteletlen akkor én vagyok a rossz meg hogy merem…

Nem tudom, megpróbálom meggyőzni apát hogy küldje el, csak nem sok esély van.

Köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 26. 21:48
 20/28 anonim ***** válasza:
27%

#15:

Nem a kérdező dönti el 16 évesen, hogy ott lehet-e, hanem a szülei. Mivel ebbe nincs beleszólása, marad az az alternatíva, hogy ő megy a barátaihoz, vagy nem találkozik velük. Nem kell értetlenkedni.

2021. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!