Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Már nem bírom elviselni a...

Már nem bírom elviselni a nagynénémet, mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Hát ez egy kicsit hosszú lesz, de olvassátok végig, kérlek.


Szóval sosem bírtam se a nagynénémet, se a családját, de eddig 200 km-re laktak tőlünk, évi 2-3 találkozást meg kibírtam.

Most viszont ideköltöztek gyakorlatilag a szomszéd utcába egy hónapja és azóta nincs nyugtom.


A nagynéném mindig megjegyzéseket tett rám, hogy hogyan öltözök pl(pedig általában csak farmer+póló van rajtam) meg minden másra is, hogyan “viselkedek” és stb. Amióta itt laknak naponta itt van nálunk, látványosan kiakad, ha nem tanulok, hanem olvasok vagy TVzek vagy ilyesmi meg ha átjönnek a barátaim, stb.


Múltkor is itt volt, amikor jöttem haza az egyik barátnőmmel (aki amúgy tanulni jött át…) ő meg leordított minket, hogy mit képzelünk hogy itt “bulizunk” amikor tanulnunk kellene. Mert szerinte köze van hozzá, hogy mit csinálok, kivel és mikor.


Nyár végén egy másik barátnőm szülinapja volt, akkor is kiakadt, mert szerinte kicsi vagyok még ehhez (pedig nem nagy buli volt, össz 4en voltunk és filmeztünk, pizzáztunk csak) ha anya nem állítja le, nem enged ki az ajtón se. Pedig a szüleim elengedtek….


Amikor először meglátta az új szobámat (nyáron lett felújítva) elkezdte a mellkasát markolászni mintha szívrohama lenne. Azt hittem hogy szétdobált ruhákat vagy tányérokat vagy akármiket lát, de nem, csak szerinte túl felnőttes. Azért felnőttes szerinte, mert vannak kint a falon fotók meg az ágyneműm már nem mesefigurás vagy mi.


Értitek gondolom hogy miért zavar, naponta itt lóg nálunk, amikor csak tud és mindig tesz rám valami megjegyzèst, már ha megúszom ennyivel és nem kergeti el a barátaimat.


Mit csináljak? Már nem bírom elviselni. A szüleim elvették a kulcsát a házunkhoz(azért volt neki hogy baleset esetén be tudjon valaki jönni) de ennél jobban megsérteni nem akarják már. Nem tudok mit tenni.



2021. szept. 26. 18:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem arról kell apukádat meggyőzni, hogy elküldje a testvérét, hanem arról, hogy a saját házában ő szabja meg a határokat, ő diktál, ő dönti el, hogy kinek mit enged meg és Téges pedig védjen meg. Anyukád és apukád dönt arról, hogy Te 16 évesen hogy élsz, mit tehetsz, mit nem és nem a nagynéni. Neked nem kell vele szemtelenül viselkednek, de apukádnak kötelessége őt leállítani.
2021. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%
Atyám.. a szüleid nem állítják le? Lassan felnőtt vagy. A mamám a te korodban férjes asszony volt te meg úgy vagy kezelve mint egy ovis.😅 mert mikor menj pizsibuliba a barátnődhöz 40 évesen? 😂
2021. szept. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
86%

beszélj a szüleiddel h kikészít, hiszen téged ne vesz ember számba kb

ha ők nem hajlandóak akkor meg te vedd a kezedbe az irányítást és ha problémázik oszt ki de rendesen,

-mondd el neki h nem vagy se az anyja se senki akinek szót kellene fogadnia pláne h hülyeségeket beszél folyamat

-foglalkozzon a saját toprogyos kis életével ha még persze van belőle valami

-nem vagy már kis gyerek és ne is viselkedjen vele úgy mint egy ovodással, + semmi köze nincs hozzá h miben vagy kikkel barátkozol lógsz és mit csinál

-semmi köze nincs az életedhez és beleszolása még annyi sincs mert hát csak egy rokon (már ha egyenes ági és nem csak beházasodott hozzátok, ha utobbi akkor csak egy családtag)

nyugodtan lehetsz vele bunkó flegma és bántó csak annyira amennyire ő is veled add vissza amit tőle kaptál eddig, ne érdekeljenek a körülmények és h mi történhet

mert konkrétan semmi de tényleg semmi, max megsértődik elmondd megint mindennek mint ahogy eddig is és nem megy hozzátok többet de ezzel mindenki csak nyer

ha meg esetleg a szüleid elővesznek miatta, nyugodtan mondd el nekik érvelj is alátámasztva hogy ők ismernek téged szerintük ilyen vagy? nem, de ez a nőszemély kikészített és megalázott aládtett kiidegelt és h ebből is látszik h milyen hatással van rád és rátok, nem véletlen vették el tőle a pótkulcsot se említsd meg nyugodtan

és h ha fontos nekik h mi van veled akkor nem hagyják annyiban h így bánjon veled, hiszen te az ő lányuk vagy nem a nagynénédé és nincs beleszolása különösebb köze ahhoz h a szüleid hogy nevelnek téged és mit engednek meg mit nem, hiszen ezzel az ő szülői munkájukat veszi semmibe és semmizi ki kb

álj ki magadért még ha nem is vagy olyan beszologatós, mert itt vagy te mész (tönkre) vagy a nagynéni megy haza és marad is ott

az életed a tét a felhőtlen tinikorod, a barátaid a szorkozás minden ami fontos szinte csak azért mert egy hibbat nyanya a saját tré életét kompenzálná azzal h téged egyenget miközben a kutya se kérte rá és még csak nem is csinálja jol......

légy kemény, légy határozott és ne hátrálj meg nincs veszteni valód ha odateszed magad viszont annál inkább ha nem teszel valamit/a szüleid se

2021. szept. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen nő ne idegesítené a szüleimet. Ok, apukádnak testvére, de anyukád hogy viszonyul hozzá? Nem fogja pártodat vele szemben?
2021. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"ha meg én vagyok vele tiszteletlen akkor én vagyok a rossz meg hogy merem"


A tiszteletet ki kell érdemelni. Ha ő egy köcsög, mindenbe belepofázó paraszt veled, neked is jogod van olyannak lenni vele.

2021. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
67%

Az én 16 éves nevelt fiam simán visszaszól az ilyen elemeknek, hogy

"anya elengedett, tehát megyek, lehet koccolni"

A szobáját is ő csinálta meg magának, saját kézzel, mi csak az anyagot, és eszközöket biztosítottuk.

Mégis egy rokon beszólt, hogy "jaj de nagyon komoly ez a szoba"

Mire a srác: "Mi a f*sz közöd van hozzá? Nekem így tetszik. Ha neked nem. lehet innen elhúzni".

Volt rokon, akinek konkrétan meg is mondta: "Mikor mész már innen? Nem veszed észre hogy útban vagy?"

2021. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én is azt képviselem, hogy egy 16 éves álljon ki magáért, de a te példáid inkább a suttyóság megnyilvánulásai. Intelligensen is vissza lehet szólni a tolakodóknak.
2021. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
38%

#27: Én tanítottam neki. (Jó, csak egy részét, a többit ő tette hozzá, és profi szintre emelte. Mondhatni, én az AntiSocial plugin v.1.0 -ra okosítottam, de ő egyből upgrade-elt a 28.0.0.1-re.

Az iskolában amúgy csendes, visszahúzódó...)

#26

2021. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!