Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok kellene anyósnak...

Mit gondoltok kellene anyósnak pénzt adnia ha a gyermekéhez(és családjához férj+gyerek) költözik vagy sem?

Figyelt kérdés

anyósnak van pénze(milliók) megtehetné hogy adjon.

kérhetne a gyereke pénzt tőle vagy bunkóság lenne? ti kérnétek?(nem elherdálásra )

vagy anyósnak kellene felajánlani hogy ad nekik és ha ebben gondolkodtok, a pénze hány % át adhatná?

vagy ti ha ebben a helyzetben lennétek akár anyós akár gyerek oldal ti hogy döntenétek?



2022. márc. 20. 22:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%
Nem feltétlen kell szerintem.
2022. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
41%

Szánalom. Te tuti arra akarod rábeszélni a férjed/feleséged, hogy pattintson le pár milliót az anyósról.

Komolyan, olyan történeteket olvasni itt, hogy az ember gyomra felfordul.

2022. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
40%
Nem kérnék. Felfordul a gyomrom, ha elképzelem, hogy anyukámnak ne segítenék ingyen, ha szüksége lenne rá, és nekem is belefér.
2022. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
87%
Anyukám adna, nem húzna le.
2022. márc. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

Hát lehet megkövezni, de én biztos hogy kérnék pénzt.

Régebben együtt éltünk és keményen elkérte ő is. Eredetileg úgy akarta, hogy közös kasszán legyünk, amit természetesen ő kezelte volna és bármilyen saját költésünkre tőle kellett volna kérni. Ebbe nyilván nem mentünk bele, így "csak" az akkori fizetésünk 75%-át kérte el. Ebben már benne volt a kaja is. Való igaz, a főzést is ő vállalta, de ez minden esetben olyan volt, amit ő kigoldolt. Ha olyat főzött amit nem szerettem, akkor ehettem, akkor ehettem szendvicset. Mindezt úgy, hogy saját lakásban élt, szóval a kiadása csak a rezsi volt. És mivel az ő rokkantnyugdíja töredéke volt a fizetésünknek, gyakorlatilag mi tartottuk el. Közben pedig nagylelkűen vásárolt a jó anyagi körülmények közt élő lányának és családjának.

Ha most valami valószerűtlen helyzet miatt hozzánk költözne, akkor a minimum az lenne, hogy az albérlet és a rezsi ráeső részét fizeti és vagy magára vásárol vagy abba is belead. Mi már eleget tartottuk el, többet biztos nem tenném.

2022. márc. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Anyós nálunk él és így az összes költség egy negyed részét ő fizeti.
2022. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
76%

13/16 anonim

"Nem kérnék. Felfordul a gyomrom"

Tényleg? És ha anyádnak több tízmilliója lenne, és te egy azaz 1 szerencsétlen fizetèsből élsz 3an akkor nem forog a gyomrod? Nagyon szerettek ítélkezni az tény!

Te gyomorcentrifuga

2022. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi ráeső részét és a saját kajáját természetesen ő fizetné, lakbért nem kérnénk.


Laktam együtt olyan rokonnal, aki aranyos volt, meg minden, de 3x annyi kaját evett mint én, napi 2x25 percet fürdött, az ő lakrészén 26 fok volt telente, mert "fázik", meg ilyen kis apróságok, amik kb megduplázták a kiadásokat.

Eszem ágában sem volt az ő részét kifizetni.

2022. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
36%
#17: A kérdés nem úgy jött le, hogy a rezsihez járuljon hozzá, hanem a megtakarítása x%-át adja oda nekik. A kettő hatalmas különbség.
2022. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem úgy jött le a kérdés.
2022. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!